Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

На Уизи му е скучно и трябва да се налее масло в огъня.

 

...................."И все пак без СД карта не може..." Галилео Галилей.

 

Най-много се вбесявам на "кофичките с кисело мляко". За пластмасата която махнаха...

 

Епъл измислиха да напъхат радиостанция в тенекиена кутия със скрита антена. И това доведе до оня забавен айфон който не чуваше изобщо ако не го хванеш по правилния начин. Естествено от фирмата не дават данни за чувствителност на антените и радиото. Защото ги е срам. И до ден днешен.

Но пък неразбиращите юзери (като Уизи) се радват на влошената връзка за сметка на бясно добрия тенекиен дизайн под формата на консерва от копърка.

Супер напредничав така да се каже.

Данните за SAR го показваха до известно време. След това всичко се прецака. Дизайна победи връзката. И няма тестове по въпроса. Срамни са.

 

Ама проблема с връзката е на оператора а не на клиента. Сиреч Епъл като пробутаха скапани радиостанции на милиони нещастни потребители принудиха операторите да подобрят сигнала заради скапаните Айфони. Което доведе до ползи за всички потребители пряко и косвено. Конкуренция.

 

Та исках да кажа че толкова "иновативния" подход на Епъл дано не осени и останалите производители. Примерно на този ГАДЕН пластмасарник от табла на фордове.

 

Motorola-DP3600-DP3601-Two-Way-Radio.jpg

 

Представям си колко дизайнерски ще спре да върши работата за която е предназначен. Е, ама ще изглежда готино. Пък ако връзката е скапана ще отидете по-близо до отсрещната страна.

Какво толкова?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

7 hours ago, Wizi said:

Когато Епъл пуснаха Ретина дисплеите по лаптопите си не мисля, че имаше подобни РС варианти, но съм готов на драго сърце да кажа "ОК, прав си!" ако ми покажеш обратното

Нямам никаква представа дали е имало такива резолюции при конкуреницята, с колко месеца Епъл са ги изпреварили, нито съм коментирал, нито смятам че има каквото и да е значение, освен маркетинг.

В момента има лаптопи с висока резолюция, като аз лично не виждам разлика след 1920x1080...при 15".

За сметка на това airmac без ретина е с видимо размазан образ, за което имам съмнение, че е умишлено.

Аз много обичам стандартните неща, особено ако вършат работа.

Не виждам полза от по-висока резолюция на 12-15" екран (както и не виждам полза от 4к при малки телевизори). Като пиша "виждам" имам предвид буквално :).

Един екран не е само резолюция. Много хора с претенции гледат начина на регулиране на подсветката.

Имам познат, на който очите веднага реагират на ниски честоти. А епълските екрани са на доста посредствено ниво в това отношение.

А обяснението ти как епъл са подбрали по-високата резолюция е интересно и за пореден път ме убеждава, че  решенията се взимат не на прагматична основа, а на базата маркетинг и заключване на клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@grizzly Нямам никакво съмнение, че тенекиената кутия намалява сигнала, но също толкова съм и без съмнение, че решението на Епъл за това не ме е оставило нито мен, нито всички останали милиони потребители без сигнал. Сори. Освен това хайде да си пирпомним как почти всички телефони (вероятно с изключение на Бенефон Сигма), ако бъдат хванати по подобен начин също губят обхват. Или учтиво всички дружно ще откажем да си припомним? :)

 

@robobug Разликата между дисплей с толкова висока резолюция и друг не с толкова буквално е фрапираща когато човек работи с изображения. На драго сърце при възможност бих ти демонстрирал на два монитора, 15" да речем, единият Епъл с Ретина и един с 1080 резолюция каква е разликата. За мен, който е аматьор фотограф и имам да речем бегъл поглед в/у нещата, това е скромното ми мнение като смея да кажа, че не преувеличавам и не преекспонирам грам. На новите 5к дисплеи се побира 16 мегапикселова снимка на 100%, което повярвай ми няма абсолютно нищо общо с маркетинг.

 

Интересно ми е твърдението ти специално за MacBook Air, защото той е 13" с 1440х900 пиксела резолюция, която е типична за "стандартните" 15" монитори, тоест имаме доста по-висок ppi. Притежавах такъв Еър за период от около 2 години и последното нещо с което бих го свързал е размазана картина.

 

Имаш ли спомен какво приложение беше стартирано, което ти е направило това впечатление? Ще ми е наистина интересно да разбера, ако случайно помниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият факт, че през цялото време единствено и само се говори за Гигахерци, Гигабайти памет, Ядра, милиампери батерия, че дори и мемори карти ( :flehan: за тях!)..... нищо смислено, което реално да прави денят ни по-лесен. Нещата трябва да са абсолютно прозрачни, трябва да не разбираме, че са около нас, да не ги мислим.

Много хубаво казано и това повтарям и аз. Само че само някой, който е ползвал епъл устройство може да вникне в тази проста истина, че денят ни не се върти около мегахерци, гигабайто и ядра. Използваме устройствата с определена цел и приложение и единственото важно е те да се справят с това максимално лесно, бързо и user-friendly! И епъл успяват да предложат именно това - въпреки и даже на пук на по-малко рам или ядра. Защото могат.

Но да убедиш някой, който няма опит с това е все едно да убедиш заклет дизел фен, че въртящият момент е единствено компонент от мощността и поведението на един двигател на пътя. Загубена клауза.

За това спор с хора, които нямат опит и с двата свята е безсмислен. Аз си позволявам да коментирам, защото имам достатъчно опит и с Android, и с iOS. По обясними причини Android устройствата в домакинството са сведени вече до 2, като и двете събират прах. Срещу 7-8 iOS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам полза от по-висока резолюция на 12-15" екран (както и не виждам полза от 4к при малки телевизори).

Напълно съгласен съм, че един екран не е само резолюция, но не съм съгласен, ме няма полза от висока резолюция на малък екран, ако се гледа от близо, т.е. Напр. на лаптоп.

14“ 4K OLED дисплей на напр. Леново Йога е истинско бижу. Не казвам, че е must-have, но ползата за окото е категорична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, Moonland said:

Много хубаво казано и това повтарям и аз. Само че само някой, който е ползвал епъл устройство може да вникне в тази проста истина, че денят ни не се върти около мегахерци, гигабайто и ядра. Използваме устройствата с определена цел и приложение и единственото важно е те да се справят с това максимално лесно, бързо и user-friendly! И епъл успяват да предложат именно това - въпреки и даже на пук на по-малко рам или ядра. Защото могат.

Но да убедиш някой, който няма опит с това е все едно да убедиш заклет дизел фен, че въртящият момент е единствено компонент от мощността и поведението на един двигател на пътя. Загубена клауза.

За това спор с хора, които нямат опит и с двата свята е безсмислен. Аз си позволявам да коментирам, защото имам достатъчно опит и с Android, и с iOS. По обясними причини Android устройствата в домакинството са сведени вече до 2, като и двете събират прах. Срещу 7-8 iOS.

Мислех да не пиша по тая тема, ама ...

 

Достатъчно устройства съм ползвал, запознат съм, малко или повече, с всички налични ос на телефони. Съвсем отговорно мога да твърдя, че всяка, абсолютно всяка има предимства и недостатъци. Нито иос е перфектен, нито андроид, още по-малко останалите. Важното в картинката е всеки човек да си намери това, което му харесва/върши работа, като за второто не съм съвсем сигурен, щото съм 99 % убеден, че нещата, за които ползваш един телефон, може да ги правиш с всяка ос.

 

Не е редно да се заклеймяват някои производители като боклуци, съответно други да се обожествяват. В момента ползвам устройство, което е точно 2 пъти и половина по-евтино от айфон х и ми върши всичко, за което съм го взел, без забавяния, без рестарти, краш на приложения не си спомням да съм имал. По отношение на камерата съм лаик, в ревюта пише, че снима много добре. Това прави ли го перфектен - за мен да, но за някой друг не :) @Spunky е преценил, че може да си позволи х-а, харесва марката, намерил е това, което му е нужно - няма лошо :) 

 

Та ... мисълта ми е, че огромна част от тия над 100 страници в тая тема са откровени тъпотии. Нищо лично към хората, които са писали, но аргументите са нищожна част.

Както някой беше казал в едно от малкото смислени мнения - можем само да се радваме, че ги има двете най-популярни ос-а. Съответно - прогрес :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на цената - никой не твърди (или ако го прави е безумно), че купувайки 2 пъти по-скъпо устройство получаваш 2 пъти повече! Това разбира се както при техниката, така и при автмобилите не е вярно. Навсякъде последните 10% струват много. Въпрос на личен избор и възможности дали те са важни. Но да се твърди, че не съществуват - в повечето случаи е наивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм те разбрал - то тия последни 10 % в повечето случаи са т.нар. гъдел.

Аз лично, съвсем чистосърдечно си казвам, че не мога да разбера цената на х-а. Може да не съм прав, но не мога да видя кое му струва тия пари ... превръща се в нещо повече от вещ, която да служи, а аз това не мога да го приема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам трудности да разбера защо новата бмв 7ца струва над 300к лева, но е факт, че има немалко хора, които ги купуват...

Иначе сигурно върши същите работи като един пасат... ама ако изключим фактора пари, мисля, че е ясно кое ще избера :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както по-нагоре казах, това си е лично мой избор, не ангажирам никого с него. Всеки е свободен да си харчи парите точно както реши :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност е много просто - ако човек осъзнае ясните предимства на iOS и ги желае и може да си ги позволи, то изборът се свежда до iPhone 7/8, които са доста сходни и превъзхождащият ги във всичко Х. Стига човек да може и иска да си го позволи - получава съответно повече спрямо 7/8. Примерът с BMW7 и Пасат е точен. И двете превозват от А до Б. Просто по различен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, Moonland said:

Всъщност е много просто - ако човек осъзнае ясните предимства на iOS и ги желае ...

Enlighten me !

Стига, моля те, пак се започва отначало с едни и същи неща. Приеми, че не ми е най-важното нещо апликациите да ми се отварят с 0.2 стотни по-бързо, както и че затворената екосистема е нещо, което въобще не ме блазни и не ме интересува. С какво друго ще ме привлече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание на думата “ако” в това, което си цитирал :) тя обяснява всичко :)

Ако предимствата на iOS не са осъзнати ИЛИ от значение - изборът е широк, взимаш си един Note с много РАМ или дори нещо по-евтино и пластмасово и си щастлив :)

Хубаво е, че има избор и ти както всички имаш право на избор.

За мен Х предлага неща, които оценявам. Цената е сочна, но за мен си заслужава. Още повече отчитайки загубата на стойност на един Самсунг и на един айфон на пазара втора ръка, примерно след година, ако решиш да го продадеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласявам се, че няма аналог, който да държи такава цена на вторичния пазар.

За "осъзнаването"  - смятам се за осъзнат човек и щом нещо не ме привлича или съм преценил, че не ми е нужно, значи е така. Нямам нужда от допълнително "осъзнаване".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам защото не знам:

Андроид устройствата имат ли "автоматичен" бекъп вариант по WiFi към избран комп?

Предполагам, че се бекъпват в гугълски "облак"?

 

Харесва ми, че на Самсунг 8 има USB C - нямам идея защо айфонът не е с такъв, след като Макбуците вече ги правят с такова USB... сигурно са решили, че ще е прекалено да се сменя порта на айфона през 2-3 години :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласявам се, че няма аналог, който да държи такава цена на вторичния пазар.

За "осъзнаването"  - смятам се за осъзнат човек и щом нещо не ме привлича или съм преценил, че не ми е нужно, значи е така. Нямам нужда от допълнително "осъзнаване".

Напълно прав си. Всеки прави избор сам за себе си.

Това, което е безумно обаче е да почнеш (като други тук) да убеждаваш, че изборът, който си направил е еквивалентен на по-висок клас устройство. (Не казвам, че конкретно ти го правиш, просто отбелязвам).

Постоянно има хора тук, които се опитват да убедят, че образно Пасат е също толкова добро, колкото BMW 7 (та даже и по-добро!), а много по-евтино. Това е смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36 minutes ago, redalex said:

Питам защото не знам:

Андроид устройствата имат ли "автоматичен" бекъп вариант по WiFi към избран комп?

Предполагам, че се бекъпват в гугълски "облак"?

Откровено - не знам. Синквам единствено с облака, който ми предлага телефона, както и по дефолт с Гугъл ...

 

27 minutes ago, Moonland said:

да убеждаваш, че изборът, който си направил е еквивалентен на по-висок клас устройство. (Не казвам, че конкретно ти го правиш, просто отбелязвам).

Когато си го купих направих сравнение между флагмани от няколко марки. Това, че айфонът беше най-скъп го прави друг клас ли ?

П.С. Ако си имал предвид х-а, се съгласявам - друг клас би трябвало да се води. Но пък той излезе съвсем скоро.

Редактирано от goshevv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм споменал конкретно айфон... ;) може да е по-висок клас Самсунг примерно.

Цената често (не винаги!) обаче не е съвсем случайна, т.е. да, в общия случай когато плащаш повече - получаваш повече, макар и не съответно процентово на разликата цената. И това е така дори и да не си способен да го оцениш или видиш. И в такъв случай си е пари през прозореца разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците ще ни превземат. Взех две шаомита за по 300 пари и направо летят (батерията им е 4100 милампера). Копнали са ги външно едно към едно от айфон. На това му казвам конкуренция, а не единия продава за 1800 лв, другия за 1400 лв. Х-кса е бижу, но в момента стрижат хард феновете, когато отмине вълната ще се нормализира и цената. Лично мнение. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 докато има шаомита за тея парЕ, няма начин да дам 6 пъти повече за Айфон.

Вече 2 месеца се ползва тоя китаец и е чук.Не е рестартиран от както го имам.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

59 minutes ago, redalex said:

нямам идея защо айфонът не е с такъв

За да ти е гадно и да не можеш да си купиш кабел отвсякъде.

Европейската комисия задължи стандартизиране, но ябълките нехаят.

 

Редактирано от Чебурашка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bobitovn написа:

+1 докато има шаомита за тея парЕ, няма начин да дам 6 пъти повече за Айфон.

Вече 2 месеца се ползва тоя китаец и е чук.Не е рестартиран от както го имам.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

 

Аз също най-накрая се престраших да я пробвам тая марка. Тия дни чакам флагмана им да го видя що за стока е.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Види се кой и защо ще вдигне цените на шаоми в близко бъдеще,

че чак до висините на гнусмаса май... :)

А пък има толкова много други китайски каратяги, на същите или по-ниски пари,

които вършат работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако човек осъзнае ясните предимства на iOS и ги желае

Пак дрънкаш само празни приказки, не се ли усещаш? Колко пъти трябва да те питат да ги кажеш кои са тия ясни предимства? Айде изброй ги.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...