Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

преди 11 минути, alexvan написа:

Някои са директори и бачкат с 3000 човека от гризнатата фирма и това трябва да се изтъква във всяко трето мнение тук.

Голям праз.

 

Може да е раздал ябълки на няколко “члена” във форума и заради това да го подкрепят така яростно ;) Тука в тоя форум ако монтираш газов инжекцион или раздадеш някоя ябълка на хората от “елита” на форума ще бъдеш подкрепен и който е срещу теб ще бъде цензуриран :respekt: 

Някой да разправи историята с италианското ГИ монтирано  от онея смиигъли, заради което ги оставяха да лъжат из форума, да заблуждават колеги и да ги убеждават колко велики били те и техните системи?! Млъкнаха чак като показах фактури и протоколи в които са писали как са си отстранявали безумията. Работата с ябълките много подобна ми се струва нещо, явно има нещо раздадено ;) 

 

 

@Audi_FeN_1

Ти па и ти какво знаеш бе. Може би не са важни вложените компоненти, а това, че се монтират супер прецизно от еднорък и едноок майстор работещ за нагризаните, който майстор се събужда веднъж годишно за три месеца :hilezh: Как да не е скъп производствения процес?

 

Според публикация на китайците от ichunt.com, сумарната стойност на компонентите, от които е направен iPhone X, възлиза на 412,75 долара за варианта с 256GB памет, предава technews.bg.

Най-скъп е OLED дисплеят с диагонал 5,8 инча, произведен от Samsung – той струва 80 долара. 
Следващият скъп компонент е флаш паметта, която се оценява от експертите на 45 долара, а 3-те гигабайта оперативна памет струват 24 долара. 
Прословутият 10-нанометров чип Apple A11 Bionic, произведен от TSMC, коства 26 долара на Apple, докато 3D сензорът струва 25 долара, а стъклото за лицевия панел добавя още 18 долара. 
В сумарната стойност не влизат разходите за производство, логистика, изследвания и разработки, уточнява китайският източник. 
Предварителните поръчки за iPhone X започват на 27 октомври, като версията с 64GB памет ще струва 999 долара, а моделът с 256GB (за него е изчислена истинската цена) ще се предлага за 1099 долара.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще ги раздават по два за леф... ама само на батки дето могат да кажат "Ейпъл" :flehan:

 

Времето, което сте изАбили в тая тема да пишете глупости, ако го бяхте отделили за нещо съществено, си мисля, че щяхте да изкарате пари за някое по-скъпо Vertu ... ама нейсе ...

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, много сбъркана е работата щом се кефят как някаква си компания печели супер много от тях :hilezh:

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, redalex написа:

Времето, което се изАбили в тая тема да пишете глупости, ако го бяхте отделили за нещо съществено, си мисля, че щяхте да изкарате пари за някое по-скъпо Vertu ... ама нейсе ...

 

Сметай ти ако не ги беше писал тея 11 690 мнения ами беше вършил "нещо съществено" ся можеше да си купиш истинска кола :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, martinich said:

Саш това му е работата ве. 11 хиляди мнения = 11 хиляди съвета * ХХХ$, смятай. :hilezh:

Руси, срещу мен да тичаш, не мога да те стигна ;)

почти тройно повече акъл имаш явно :flehan:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, redalex написа:

Ще ги раздават по два за леф... ама само на батки дето могат да кажат "Ейпъл" :flehan:

 

Времето, което сте изАбили в тая тема да пишете глупости, ако го бяхте отделили за нещо съществено, си мисля, че щяхте да изкарате пари за някое по-скъпо Vertu ... ама нейсе ...

 

 

То и на курволяците им ги раздават, но трябва да правят дудуци... Аз съм от хората които си купуват нещо като го искат, ти си прецени от кои си, дали ти ги раздават и на теб. Ако ще се чепкаме за правопис кажи за да знам да се старая да пиша правилно, а не както до сега да ми е през патката дали тук ще напиша нещо правилно или не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TiL, темата е за операционни системи - има гласуване - хората са гласували и даже гледам, че андроид вече леко води.

Което принципно мен никак не ме касае...както и ми е все тая кой какъв телефон ползва или колко му струва телефона.

 

Аз ползвам Айфон защото ми задоволява изискванията, върши ми работата, за която съм го взел, не ми създава проблеми и финансово ми е ок да си го купя. Същото важи и за iOS.

T.e. за мен този телефон с тази ОС са достатъчно добри и съм избрал да ги ползвам...

За други не е така ... и това е съвсем окей (за мен). Едни харесват брюнетки, други блондинки, трети пък си падат по плешиви дебели жени... Което пак е окей и не е моя работа кой колко е извратен :)

 

Аз както казах някъде назад в темата, имам много малък и кратък опит с Андроид ... попадат ми от време на време телефони с такава ОС и моето лично решение е да не ползвам такова нещо. Не ми харесва, бавно е, дразни ме и не ми е логично. За някой друг може да е точно обратното. 

 

Та като цяло, дето викаш ти, ми е през самолетоносача кой какъв телефон/кола/компютър/жена е избрал да ползва... 

 

От време на време като ми доскучее, влизам в тази тема и чета смешки... има ги и от двата "лагера". Но аргументите и обосновките стигат до такива глупости, че наистина е забавно....освен, когато не проумееш, че хората се карат за телефони и техните операционни системи вече Хта година ...тогава става малко нелепо :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Не искам и не толерирам налагането на мнение и склоняването на хората да мислят по определен начин. Тука няколко кавала се опитват да направят точно това... това ме дразни. Ползвал/м съм андроид -ок е стига да е с правилното устройство. Ползвал съм Wm - супер е стига да не ти трябват особени приложения. Ползвам и иос, даже в момента и аз и приятелката ми сме с такива, стават но не са нещо неземно, съвършенно и смазващо различните ос/устройства. Та затова не казвам ноу 8/айфон 8 е върха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой очаква телефонът му да е "неземен" проблемът обикновено е в количеството интелект, което притежава индивидът.

Нямам идея защо се дразниш, че някой се кефи на дадена марка и го изразява в тази или друга тема... Аз също съм фен на ябълките - поради простата причина, че работят безпроблемно и ми вършат работата, която очаквам от тях.

 

Преди години на една лекция по контрол на качеството преподавателят ни пита "Вашия айфон или моята нокия (даже нямаше фенерче) е по-качественият телефон"?

Разбира се масово всички казаха айфона.

Даскала само се захили и ни каза - "За мен по-качественият телефон е моята нокия, защото моите изисквания са по-различни от вашите. Аз искам да се обаждам и да ми се обаждат, а вие искате да ровите в интернет, да чатите, да си пращате снимки и тн..." 

Та в общи линии ако няма ясно дефинирани точки по които сраняваш 2 или повече телефона/коли/компютри, няма как да ги сравниш.

Един приятел преди година си изхвърли айфона, защото като ходел по горите с колелото много бързо му падала батерията от търсенето на мрежа, а като се пречука с колелото и телефона давал фира.

 

Сега ползва това и не го зарежда по 30 дни :hilezh:

 

unlock-sonim-phone.jpg 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилните у-ва за Андроид са флагманите и моделите позиционирани най-високо в средния клас. Бюджетните модели са трагедия най-страшна (не знам при Нокиа какво е положението). Лайново-то е жив пример колко зле може да е телефон с Андроид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбирам.
Щом за да е читав андроида трябва да е от флагманите на цена колкото айфон, защо въобще да рискуваш а не вземеш вече провереното, което знаеш, че няма да се издъни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, alexvan написа:

Дай данни за 2017г. 

Надявам се да осъзнаеш колко глупаво си звучал в твърденията си за спадове на продажбите. https://www.statista.com/statistics/263401/global-apple-iphone-sales-since-3rd-quarter-2007/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, ole написа:

Я кажи кой е риска при взимане на С8-цата Самсунг?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Незнам не съм го ползвал, но е факт че се купува в пъти по малко от ябълката, защо ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мартинич не питах теб. Иначе за ти отговоря на тебе, щото примерно имат повече от 3 модела в гамата си?

Към думпф страшна логика :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таксиджията, самсунг са продали много по малко флагмани от колкото апъл айфони, въпреки, че са на еднаква цена и са с по добро качество, защо така? Логиката се губи. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...