Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Логиката е простичка ве, олЕ.
Ябълката ми върши работа, не ме е дънила вече над 8 години ползване. За всяка следваща съм готов да си дам парите на сляпо, 'щото съм сигурен, че ще ми върши работа и няма да ми създава главоболия.
Всичко извън ябълката за мен е ненужен риск.
Пак казвам, т'ва не е няква неосъзната лоялност към производителя или фенщина, просто за да оцениш качествата на епъл устройството трябва да го ползваш доста време, да се замислиш назад и да си дадеш равносметка, че всъщност драми и изненади не си имал, всичко работи така, както трябва. Просто е.

Редактирано от Dummkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 1 час, martinich написа:

Надявам се да осъзнаеш колко глупаво си звучал в твърденията си за спадове на продажбите. https://www.statista.com/statistics/263401/global-apple-iphone-sales-since-3rd-quarter-2007/

Браво "добре" търсиш - 5 часа се занимаваш да го търсиш.

Ако и в другите неща имаш такъв "бърз" успех....

 

На всички компании растат продажбите, но гризнатите доста под очакванията.

Това имах предвид - ама ти си дървен философ.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, Dummkopf said:

т'ва не е няква неосъзната лоялност към производителя 

Прав си.

Нарича се customer satisfaction и е съвсем осъзната лоялност. Нещо, към което (трябва) всеки производител (да) се стреми.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже 10 часа се занимавах да търся доказателство колко си заблуден на тема пазар на мобилни телефони. :hilezh:

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таксиджията, самсунг са продали много по малко флагмани от колкото апъл айфони, въпреки, че са на еднаква цена и са с по добро качество, защо така? Логиката се губи. 

Ти питаш защо са продали по-малко флагмани от Епъл, аз ти казвам защо: защото има огромен избор и хората си купуват не само флагмани. Как по-добре да ти го обясня?

@Думпф аз ти разбирам прекрасно логиката. Просто те питах за тия рискове за които говориш

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алеле ша Омра от смях в последните страници :hilezh: То не са снимки на моите работници(бът уай?:hilezh:), тръшкане колко не били нищо особено айфоните, но ги ползваме и некви дребнави коментари, как не било 85%, а било 84.99%, което със сигурност ме сложи на мястото ми...

 

Не знам за вас, но ако си мисля, че има по-добро устройство, каквото и да е, за парите които искам да дам, не бих взел “по-лошия” вариант. Пък и да кажем, че съм се излъгал и съм разочарован, за няколко часа съм го разкарал пробития айфон и си зимам андроманЯта(примерно) и пей сърце, а не рева като момиченце... Гласуваме с портфейлите си, а останалото е тролене ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, martinich написа:

Даже 10 часа се занимавах да търся доказателство колко си заблуден на тема пазар на мобилни телефони. :hilezh:

И сто човека да ти кажат в този форум, че си дървен философ, пак неможеш да го схванеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, alexvan написа:

И сто човека да ти кажат в този форум, че си дървен философ, пак неможеш да го схванеш.

Kaто нямаш аргументи и си се изхвърлил като бос циганин на сватба замълчи, или дай някой линк от лЬОбимите ти сайтове, брадва, скандално, секретно.цом. :hilezh: Всички разбраха, че си пълен лаик по темата, но ти продължаваш да рупаш. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ole написа:

Ти питаш защо са продали по-малко флагмани от Епъл, аз ти казвам защо: защото има огромен избор и хората си купуват не само флагмани. Как по-добре да ти го обясня?

Питах, защо повече потребители са си купил апъл, след като самсунг е по евтин и добър продукт. Няма логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и ти нямаш кой знае какво да кажеш явно за да почваш мнение с "бакшиша...." ама продължаваш да пишеш налЕ :hilezh: Да оставиме Епъл фенбойс да се радват на "новите" си играчки и че камерата на айфона тая година според dxomark е с най-добър резултат, като до сега класацията я водеше миналогодишния Пиксел, а утре излизат новите.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се срамуваш от професията си кажи, няма да ти казвам таксиджия (до бакшиш има още много хляб да ядеш). Всеки да ползва каквото го радва и да намали малко обидните квалификации, че тук всеки може да размаха черпака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, martinich написа:

Kaто нямаш аргументи и си се изхвърлил като бос циганин на сватба замълчи, или дай някой линк от лЬОбимите ти сайтове, брадва, скандално, секретно.цом. :hilezh:

А ти с това изказване показа що за стока си. Май ти не намираш аргументи и пишеш разни епитети, като пишеш глупости и философстваш. Посочи ми мой пост с тези сайтове. Няма да намериш.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се срамуваш от професията си кажи, няма да ти казвам таксиджия (до бакшиш има още много хляб да ядеш). Всеки да ползва каквото го радва и да намали малко обидните квалификации, че тук всеки може да размаха черпака.

Ся не знам що ме караш да се обяснвам. Ако се "срамувах" нямаше да знаеш, аз уча за друго и съвсем скоро ще го завърша и междувременната работа с таксито ми помогна идеално покрай ученето. Ама както и да е, отклонихме се от темата. Дай нещо по темата.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Dummkopf said:

Логиката е простичка ве, олЕ.
Ябълката ми върши работа, не ме е дънила вече над 8 години ползване. За всяка следваща съм готов да си дам парите на сляпо, 'щото съм сигурен, че ще ми върши работа и няма да ми създава главоболия.
Всичко извън ябълката за мен е ненужен риск.
Пак казвам, т'ва не е няква неосъзната лоялност към производителя или фенщина, просто за да оцениш качествата на епъл устройството трябва да го ползваш доста време, да се замислиш назад и да си дадеш равносметка, че всъщност драми и изненади не си имал, всичко работи така, както трябва. Просто е.

 

Думи, прочети си цялото мнение, това, че си готов на сляпо да дадеш една пачка пари за продукт на сляпо си е точно неосъзната тъпота. 8 години са били супер дупер продукт. Последните 4 години обаче развитието е много слабо, особено на фона на конкуренцията. Докато цените стремглаво се развиват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ей така се чудя, дали има някъде издигнат храм за да могат богоизбраните да се събират и да възхвалят продуктите на епал или винаги трябва да е публично? Ебати хвалебствията и чудото .... спънки "баце" спри се, че станА за смЕх.

 

толкУ сте смешни фенчетата с отчайващо морално остаряла техника, дизайн и функционалност, че вече не е смешно, а срамно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, redalex написа:

ебаси забавната тема :)

Кефи ме как се тръшкате все едно сте директори или сте инвестирали ПОНЕ сто хилки в някоя от двете компании.

Понеже знам, че ще е равносилно на поливане....ще кажа:

-Напълно съм съгласен с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, TiL said:

 

Може да е раздал ябълки на няколко “члена” във форума и заради това да го подкрепят така яростно ;) Тука в тоя форум ако монтираш газов инжекцион или раздадеш някоя ябълка на хората от “елита” на форума ще бъдеш подкрепен и който е срещу теб ще бъде цензуриран :respekt: 

Някой да разправи историята с италианското ГИ монтирано  от онея смиигъли, заради което ги оставяха да лъжат из форума, да заблуждават колеги и да ги убеждават колко велики били те и техните системи?! Млъкнаха чак като показах фактури и протоколи в които са писали как са си отстранявали безумията. Работата с ябълките много подобна ми се струва нещо, явно има нещо раздадено ;) 

 

 

@Audi_FeN_1

Ти па и ти какво знаеш бе. Може би не са важни вложените компоненти, а това, че се монтират супер прецизно от еднорък и едноок майстор работещ за нагризаните, който майстор се събужда веднъж годишно за три месеца :hilezh: Как да не е скъп производствения процес?

 

Според публикация на китайците от ichunt.com, сумарната стойност на компонентите, от които е направен iPhone X, възлиза на 412,75 долара за варианта с 256GB памет, предава technews.bg.

Най-скъп е OLED дисплеят с диагонал 5,8 инча, произведен от Samsung – той струва 80 долара. 
Следващият скъп компонент е флаш паметта, която се оценява от експертите на 45 долара, а 3-те гигабайта оперативна памет струват 24 долара. 
Прословутият 10-нанометров чип Apple A11 Bionic, произведен от TSMC, коства 26 долара на Apple, докато 3D сензорът струва 25 долара, а стъклото за лицевия панел добавя още 18 долара. 
В сумарната стойност не влизат разходите за производство, логистика, изследвания и разработки, уточнява китайският източник. 
Предварителните поръчки за iPhone X започват на 27 октомври, като версията с 64GB памет ще струва 999 долара, а моделът с 256GB (за него е изчислена истинската цена) ще се предлага за 1099 долара.

 

 

Бате, как успя да сътвориш толкО неадекватен пост ве ? 

Кво ГИ, ква себестойност кви 5 леА ? 

 

Що не пробваш у супермаркета да им обясниш как сиренето е на себестойност 3 леА и не е редно да го продават на 13 ? :stupid:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, HannoSLM said:

 .... спънки "баце" спри се, че станА за смЕх.

 

 

За смех стават разни кремвиршджии и таксиджии с ниски бюджети, които нямат работа да коментират високи технологиЙ, но какво ли знам аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е жалко да съдиш хора по професията :zustimm:

Интелекта и бюджета/професията нямат пряка връзка, но ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Spunky said:

 

За смех стават разни кремвиршджии и таксиджии с ниски бюджети, които нямат работа да коментират високи технологиЙ, но какво ли знам аз...

Разкажи пак за i5 и а11, че ми стана скучно и си търся да прочета някоя глупост да се посмея, а ти много ме забавляваш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е жалко да съдиш хора по професията :zustimm:

Интелекта и бюджета/професията нямат пряка връзка, но ти си знаеш.

Той толко си може явно, не му се сърди. i5 и мобилен процесор, яко :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, пълнете си кремвришите, цъкайте помпичките :hilezh: и не му мислете много много, че после може и глава да ви боли ;) 

 

a11-bionic-benchmarks.jpg

 

 

1 hour ago, sweep said:

Доста е жалко да съдиш хора по професията :zustimm:

Интелекта и бюджета/професията нямат пряка връзка, но ти си знаеш.

 

Никой не съдя, просто се опитвам да дразня тролове. Умрем да дразниМ тролове :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тея айфони, я да погледнем макбуците че ми стана интересна горната табличка и си дръпнах да си пусна тоя Geekbench 4 да видя какво ще покаже.

 

И малките деца знаят че макбуците отдавна са смешни машинки със слаби характеристики на тройни цени. :hilezh:

 

Ей го моето леново от 2013та, струващо тогава 1800 лева към днешна дата как убива макбук про 2017 на цена 4600 лева. :lol:

 

А тва е само за процесора. Ако намесим и видео картите, тея препикани ябълки може да си ги заврете на тъмното място... :hilezh:

 

И между другото докато вървеше бенчмарка си ровех в браузъра, теглих торент и ми вървяха още доста бекграунд процеси, така че резултата може да е още по-срамен за ябукарите. :(

lenovo.jpg

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...