Jump to content

Заден ABS пръстен - продава ли се отделно?


vilik

Recommended Posts

В крайна сметка намерих къде е проблемът на ABS-а, пукнат пръстен на задна дясна гума. Това добре, обаче продава ли се отделно този пръстен в България, питах на няколко мета, всеки ми го предлага заедно с карето, а при положение, че е здраво - повече от безсмислена процедура.

 

5511aef13848cf2a52fb359ff5a91e15.png

 

$_12.JPG

 

 

Профава ли се това чудо тук или да поръчвам от ebay, да чакам да пристигне и тн.

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През това време ще напиша симптомите, тъй като се оказва, че е често срещан бъг, но и труднен за откриване.

 

Симптоми:

 

- премигване на ксеноновите фарове /фабрични/ по-малко от секунда, само в движение, на място и при скорост до 20км/ч и над 100км/ч този феномен го няма. 

- цъкане на реле 373, щракането е непосредствено свързано с премигването на фаровете

- при спускане на скорост странно придърпване, свързано отново с щракане от въпросното реме, определя се сякаш колата опитва сама да подаде газ.

- няма записани грешки и диаграмите на абс датчиците със скорост до 20 км/ч са ок

 

Ваг-кома засече амплитуди на волтажа от 1 волт, свързани отново с цъканията от релето.

 

4ad6ed16cdd71eb642f9bb3b9306059f.png

 

 

 

Темата, която ми помогна най-вече: http://www.motor-talk.de/forum/elektronikvirus-t2922892.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно ,лепил съм такъв пръстен счупен на 3 части,но колата няма ксенон,лепих го поради невъзможността да купя нов,от разбито каре потърси  или сложи номера в темата да проверя някой от големите търговци дали не са внесли случайно на поръчка при всички случаи ще може да се вземе

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MEY1006140002

 

 

Тук има някаква фантастична цена - имаше китайски карета по-евтини - ринга бонус :D

 

http://www.avtochastionline24.bg/metzger/840659

 

 

b21ce051b3e9c8145b121a1e92520f71.png

 

 

 

Ако успееш да намериш нещо, драсни, моля те, едно лично и ще мина да го сменя. Също ме интересува и цена за читави задни дискове и накладки. Като ще разкачаме да е цялостно  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПАМ: Внимавай дали търговеца приема пейпал, че голяма част в немския ибей искат САМО банков превод и с таксата за СУИФТ ще минеш 70 лв :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече до колкото чух Ибей плащат стоката от ваше име и после превеждате парите на Ибей ... но незнам до колко е вяпно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах наскоро- не стана и немеца, който все пак беше добросъвестен, канселира сделката, за д ане дам 45лв за превод на 6лв до немска банка (за каквато работя, а няма как да се възползвам  :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пазарувам от немският ибей и не се е случвало при запитване, търговецът да откаже да даде пейпал. Винаги питам предварително!

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, то си пише, че само банков трансфер, ама аз биднах и взех, че спечелих, после го питах пича, той ми каза 'кайне пейпал акаунт' и се съгласи да канселира сделката. Изпуснах джиджаните ориджинъл капачки за джанти за Фабията :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си от ebay в крайна сметка, вече пътуват към БГ. Взех направо 2 за всеки случай.

 

966641d296215f19ee08225f0049b8b9.png

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти да звъннеш за да кажа че леглото ще е доста корозирало,като зачистиш може гривната да е хлабава,старата се е пуинала от надулата ръжда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето го и моя пръстен , след като видях темата и симптомите с премигващите фарове и постоянно работещ АБС реших да проверя пръстените и започнах с задна дясна гума къдетo имах изгорял датчик и хоп ринга падна . Не успях да го намеря в магазина и аз, но пък взех цяло каре от моргата и вече имам адекватно работещ АБС , надявам се повече да нямам проблеми с него :)

 

П.п. Колата е б4 куатро задна дясна гума




59ba3956cf968f7cd19c9df3e2f7a485.jpg

Редактирано от strakov_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идва Коледа и на всички пощи им се пече яйце на задника...

СПАМ: По този повод- днес са ми задържали пратка и трябва да ходя на Веслец да я освобождавам- ааааа :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Доживях ... пратка от Англия 3-4 седмици, такова нещо не си спомням да е било

 

b0924d57b6df6b0ca5b031a2743cc19c.png

 

Сега остава и да са същите :) Но нещо подобно са по спомен. Как е най-лесно да ги сменя? Върти ми се в главата да развия централния болт и после болтовете на вътрешното каре.

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, проблемът е решен.

 

Свалих полуоската - централния болт + болтовете на вътрешното каре, които се развиват с М10

192ZX_w.jpg

 

3f80f2005312e8a58f10a5e88c0795c5.png

 

4395c0da241246d35ef83c9bee6a24b0.png

 

Така изглежда полуоската преди да набиете пръстена. По съвет на колегата Buzzi изчистих до метал леглото на пръстена, малко грес и  пръстена пасна идеално:

 

00a7b4831ed665b8ca70e5fa32f93850.png

 

 

На пробното кръгче след това всички симптоми от началото на темата изчезнаха, струваше си чакането :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли,че в България по разните доставчици/вносители на авточасти този пръстен не може да се намери? При мен е силно ръждясал и нещо не даваше коректни сигнали.След леко почистване на ръждата се оправиха нещата,но бих взел да имам един нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изпатил от този пръстен бих предал малко информация на всички получили същия проблем. В Евро007 и Косер имат пръстена ,като цената му е около 23 лева,но го нямат наличен във всеки град и го дърпат от някъде и идва за ден 2, аз от там си поръчах. В момента в Тех-Ко има промоция на задни външни карета за 30 лева бройката явно чистят някакви боклуци ама може да се избие и да се ползва гривната без карето ,защото явно не струва.В Ауди и Унитрейд няма такава част като гривна ами направо каре и цената му е фрапиращите 652лв при връщане на старо оригинално.  :hilezh: . Надявам се да съм успял да помогна на някой, понеже аз днес обиколих цяла Варна и установих тези неща по-горе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...