Jump to content

Неверни показания на километража за изминат пробег


borisovich

Recommended Posts

Колеги, пътувам по познат маршрут който винаги е бил 100 км от точка А до точка Я, но новата ми придобивка А6 4Ф показва изминати 70 км. Какъв може да е проблема? Разхода на таблото е съвсем реалистичен, а за реална скорост на движение не съм я проверявал, но мисля, че когато карам със 100, съм си с реално толкова, когато съм с 50, приличат си на 50.

 

Карам колата с размер гуми посочен като възможен от производителя до последната буква и цифра така, че това отпада като възможна причина.

 

Някой има ли идея къде да търся проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или гумите не са ти правилния размер или са ти сменили таблото с такова от друга кола с друг двигател. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери скоростта с GPS за да си сигурен за скоростомера и маршрута като километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На няколко различни коли навигациите (вградени, или други) показват, че карам с по 3-4 км. по-малко от километражите...дори и да си с точен размер гуми, километражите показват мааааалко повече от реалната ти скорост ;)

Колкото до точни показания...откак сложих чип ми показва, че харчи примерно 6л./100км., но реално се оказва около 8 :) Гледам, че стрелката за горивото си стои доволно около пълния резервоар (при изминати 530 км. извънградско)...общо взето чипа ли ми разби показанията?!!?

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, направо ме е срам да си призная какъв е проблема и как не съм се усетил.

Само малко предистория. Купих колата преди три седмици от автокъща. Първа рег.март 2007 с показания на километража 211000км. Беше ми пределно ясно, че няма как километрите да са реални, при положение,че до август 2010 имах данни за изминати 164000км. Ако собственика на колата е продължил да кара със същите темпове, изчислих,че реалния пробег е някъде около 320000км. Цената ме устройваше,автомобила бе запазен и в добро техническо състояние затова го купих без да се замисля.

Та къде е уловката. Тарикатите не са връщали километрите а са дали настройки колата да изчислява пробега в мили. Като се загледах добре в километража, то си го пише - miles ?

От там идва и сериозната разлика в покаказанията за изминатия километраж по познат маршрут за който знам, че е точно 100км.

Така и реалния пробег оправдава очакванията ми. 211000 мили са си 340000 км.

Само да добавя, че таблото не е сменяно с табло от англичанка, километража е с деления само в километри.

Извинявайте,че ви вкарах в размисли и напразно писане на предположения ?

но пък може информацията да ви е от полза когато купувате кола, за какаво освен всичко останало трябва да внимавате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

petio_venkov променена е калибрационната карта на дюзите, затова показва различно ФИСа спрямо зареждането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че ще е нещо подобно (защото разминаването дойде след чип-а). Може ли да се коригира по някакъв начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...