Jump to content

Тропане отзад


botchosl

Recommended Posts

Колата е а4 б6 1.9тди.От вчера забелязах, че при рязко спиране се чува някакво тропане отзад като шише един вид което се мърда и хлопа... Огледах всичко, но така и не разбрах от каде идва...отдоло всичко изглежда наред...Това хлопане се чува само при по рязко спиране...при тръгване и при дупки и неравности не го чувам...

 

Някакви предположения да имате ? Все си мисля, че е нещо по резервоара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има подобно на тва което описваш. Нещо се клатушка. Забелязах следната закономерност. Като напълня резервоара с повече от 40-50 литра и само в града, често спиране..тръгване по рязко и тн се оказва че гориво се клати здраво и създава този шум и неприятно усещане все едно нещо хлопа. Като намалее гориво г/д на средата и по-малко няма никви грижи...дори и с повече ако е извънградско каране няма никви грижи.

 

Предполагам просто мнг гориво, както казах което се клатушка в резервоара. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да...аз и сипах почти до горе... ами освен да изчакам да намалее и да видя :) благодаря много ще пиша пак да кажа дали е от това..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забелязах, че това го прави когато е между половината и 1/2 на втората половина ако ме разбирате :D Само тогава го има това отвратително клатушкане....Предишната ми кола беше Opel Signum и при него го имаше същото направо ме хващаха нервите, понеже на ден по 3-4 часа карам градско :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това хлопане на горивото в резервоара го има,и при В6,и при В7,най-вече,когато колата е спряла на наклон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със седан и при мен като е над половината горивото, при спиране в момента на покой все едно някой пляска колата отдолу  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен жена ми е натрупала толкова боклуци в колата, че е оркестър от звуци и точно този не го чувам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях и аз да питам за това хлопане. Аз съм с б7 комби и при потегляне и при спиране го има. Все е дно гърнетата се държат на един ластик само и се лашкат и се удрят в някаква гума...един тъп звук. Мислех да ходя да я вдигам колата на подемник, но явно това си някакъв "ауди звук". Дразнещо е, но какво да се прави...не съм единственият явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен на В7 седан , забелязах ,че влиза вода в капака на багажника ,предполагам през стоповете и тъй като няма къде да отиде си остава вътре и в момента е замръзнала , поради което и  хлопа .Иначе се чува как се пличка само като отварям багажника . Чудя се дали да не пробия една дупчица в долния ръб на капака да се оттича .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...