Jump to content

проблем, трудно се форсира до 2000 оборота след свършване на бензина


audi4774

Recommended Posts

Здравейте. Колата е ауди 80 1.8 JN механична инжекция. Днес ми свърши бензина и обърнах на гас и изгасих колата,после влязох в колата запалих я на обороти малко играеха и като подадох газ заглъхна и огасна и така . Като мине 2000 обороти и се изфорсирва. Проблема е от на празен хот като тръгвам трябва с повече газ иначе огасваи като задържа с малко натисната газ глъхне и огасва....? Забелязал съм че бубината цапа лолата и кабела с нещо мазно като масло и преди време я бях извадил и като я наведох изтече около 150-200 грама течност....

Редактирано от audi4774
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха много сте забавни,като не можете да ми помогнете не ми се прайте на умници ако е възможно...

Дали е в бубината проблема...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с бобината,може би...? Пали по-трудно от обикновено и като подам леко газ оборотите падат и огасва. Като включа на скорост и се опитам да тръгна изгасва,трябва на място да я изфорсирам да мине 2000 оборота тогава потеглям. С по-малко от 2000 оборота гасне. Съмнявам се в бобината,защото от нея тече нещо като масло...? Извадих бобината и от нея изтече доста от тая течност. Имах бобина от лада и я сложих,но с нея гърмеше и сложих пак оригиналната... Дали в бобината е проблема ? И се извинявам за заглавието,но не бях прочел правилата.

Тва го писа един приятел,защото бях на работа. Малко се е омазал за което се извинявам

Редактирано от audi4774
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери друга/естествено като твойта/,сложия и ще видиш да ли ще се оправи,гледай да е по-скоро,че с тия над 2000об. ще станеш и за съединител,след това може да се окаже и нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам последният пост http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=167736&hl=

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младеж,от къде си?

Ако не можеш да отидеш на майстор да ти погледне колата,поне се срещни с някой/и,не визирам конкретно, от форума и си поговорете за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се оправи и то много странно ! Ето какво се случи. Свършими газта,обърнах я на бензин и точно на бензиностанцията свърши и бензина. Взех 2 литра бензин и като запалих на "ГАЗ"Всичко беше ок ...?

И имам реле,което при включване на копчето на газ изключва горивната помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ми се струва,че ще пуснеш тема "колата не пали на бензин"..

Не искам да те обиждам,ама ти таз бубина дето си я взел от ладата... да беше взел цялата кола и да си я караш нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че,карам колата на газ ! А като ми свърши бензина тогава дойде проблема,бобината е добре,налях бензин и колата се оправи...? Странно ми е какво значение има дали имам бензин или не,след като карам на газ...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти свърши бензина,намалява налягането на гориво в дебитомера,клапата му започва да се люлее,оттам потенциометъра може би дава някакви грешни показания и двигателя не работи добре.Бобината няма нищо общо.Вероятно дюзите ти пропускат бензин и другата част от горивото се връща в резервоара.В случая един възвратен клапан,който се слага след бензиновата помпа ще ти свърши добра работа/имам един който доскоро ползвах/.Трябва да си сигурен,че дюзите ти не "пикаят".Но ако са оригиналните,вероятността да са в добро състояние е много малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко по двигателя е оригинално. Преди месец сменях накрайници,тампони на амортисьорите и на носачите и бяха оригиналните. Майсторите се хванаха за главите,казаха че за пръв път виждат на 25-30 годишна кола оригинални тампони :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...