Jump to content

A6 - S6 C5


Recommended Posts

Разглеждайки обявите, попаднах на тази: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11404582837572125

 

Питам се какво общо има тази кола със S6? Попадал съм на коли, които са си обикновени А6, но им е придаден вид като на истински S6 и човек трудно би направил разликата. Но тук, в тази обява, аз не виждам кое е общото между тази кола и S6? Отделно там където е касетофонът, какво трябва да има по принцип?

Как намирате самата обява/кола?

И още един въпрос - как може да се направи така, че отзад да излизат двата ауспуха /от двете страни по един/, както е при истинското S6?

 

Eто така имам предвид - 

post-91379-0-01362000-1417905966_thumb.j

Редактирано от S8_D2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам си е истинско С6. Муцуната и лайстните на вратите са си каквито трябва. За касетофона не те разбирам какво питаш там си седи оригиналната музика.

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е от снимките, но другите, които са "преправяни", ми изглеждат по-различно. На това като гледам километражът му е от обикновеното А6, за огледалата не съм сигурен, ауспусите отзад не се виждат, а при С6 не е така. За касетофона имам предвид че не е оригиналния и ако този се махне, може ли да се сложи "заводски"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно разбрахте че не е S6.....? само по-калниците (раздути са) се вижда че е S6,а това че салона не е РЕКАРО е защото не е най-високо ниво на оборудване.Таблото не се вижда на снимката а на мястото на cd-то, най-вероятно е имала оригинален касетофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калниците са раздути и на а6 4.2 .Дори километража не е сив както на s6,или поне така се вижда от уникалните снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да повярвам че в ауди форум немогат колеги да различат А6 4,2 и S6 , то и двете коли са идентични но доста различни а от снимките се вижда че е А6 4,2 дори се вижда и таблото:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай!

Случва се да си купуват хората нещо пък после се оказва, че не е нещото.

Имаше един колега който си беше купил А4 с куатро, но си остана само с табелката на таблото. Та така някой си купува S6 с по-бедно оборудване :stupid:, пък то после излиза, че е А6 :hilezh:.

Наскоро един ме убеждава, че има S4 1,9 tdi, защото има броня и кожен салон от S4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата обява за s6, която ми попадна. Сами можете да направите сравнението с тази... Въпреки, че за тези пари не е много препоръчително да се гледа тази кола. Просто за сравнение я дадох.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро един ме убеждава, че има S4 1,9 tdi, защото има броня и кожен салон от S4.

 

Сигурно и на предно е била?  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да повярвам че в ауди форум немогат колеги да различат А6 4,2 и S6 , то и двете коли са идентични но доста различни а от снимките се вижда че е А6 4,2 дори се вижда и таблото:-)

 

Ми този Ауди форум е за да се образоват хората и да могат да се научат да правят разликите между А6 и С6. По-добре ли ще е някой колега да се излъже и да отиде да я купи, мислейки че кара С6? За мен дори е похвално че питам и затова очаквам и конкретни отговори.

Това, което според мен не съвпада са:

 

1. Километражът

2. Огледалата

3. Ауспуси

 

А тази обява за 7300 е от заложна къща. Звънях и човекът каза, че я дават за 7000, но според мен има нещо много мътно в цялата работа, особено предвид факта, че продава чрез заложна къща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да форума е за това, хората да дават конкретно мнение по определени въпроси, но тука имаше колеги които казаха че е 100% S6, затова се възмущавам като незнаеш питай но не бъди 100% категоричен като не разбираш от конкретния модел и разновидностите му:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм. А тази цена нормална ли е за обикновено А6, седан? Гледам че и други 4.2-ки вървят по 8000 + хиляди лева, при положение че другите мотори - 1.8, 1.8т, 2.8, 2.7т са почти наполовина? За пробития варел 2.5 тди, пък да не отварям дума. Затова реших да попитам - говорим за 8000 + и то дори в някои случаи без ГИ, без адекватни гуми, с хиляди забележки, тропания, необслужени, неплатени данъци или др.

А все пак говорим за А6 Ц5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка кола струва толкова колкото някой би дал за нея, все пак пазара е своободен и всеки сам слага цена, преди да се закара на сервиз едва ли някой би могъл да даде реален съвет струва ли си или не:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако намериш 1.8т куатро с ESP кожен салон, подгрев и газ за 7000 или 8000 аз ше съм първия, който ще си ги вземе..в България се оридават повече евтините за поддръжка мотори с по-нисък разход на гориво...S6 и 2.7 битурбо ше си намериш доста по-лесно..аз за 1.8 т куаъро чаках месеци, за да може накрая да взема най-голото като екстри такова 98-ма година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11404582837572125

 

1- Питам се какво общо има тази кола със S6

 

2- И още един въпрос - как може да се направи така, че отзад да излизат двата ауспуха /от двете страни по един/, както е при истинското S6?

 

 

1- В интерес на истината V8 има повече общо с S6 от колкото A6, но реално тази не е с-ка. При V8 с промяна на 5-4 детайла автомобилите стават идентични външно, от към вървене също.  Иначе ако всичко и е наред цената е повече от добра. 

2- Слагаш задна броня от С-ка или добавка от а6 фейс. 

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е за да получа тези два ауспуха отзад, както е при С-ката, трябва да сменя само задната броня? А генерацията пипа ли се, или изводите й са същите, но просто са скрити от обикновената броня на А6?

 

post-91379-0-01362000-1417905966_thumb.j
 
И още един въпрос - как да направя самите гуми по-изнесени настрани? Защото калниците на С-ката са издути и искам самите гуми също да са изнесени, за да постигна по-добър визуален ефект.
Някакви фланци ли се слагат, за да се изнесат самите гуми по-навън?
А кои детайли трябва да променя, за да започне да върви като С-ка? Виждам че някакъв чип е слаган. Другото, което е важно е звукът, защото съм забелязал, че обикновените А6 имат много по-дискретен звук, пък бил той и от V8. А С-ките боботят като ЗИЛ и това страшно ме кефи, та искам да постигна същия звук.
Редактирано от S8_D2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И два накрайника трябват за гърнетата. Звука може да се промени или от генерацията , или слагаш спортен филтер и малко се променя. По добре купи направо S6 , че доработките ще ти излезнат доста солено, километраж, фланци, задна броня, прагове, решетка и кво ли още не.Евентуален чип макар че едва ли ще постигнеш кой знае ква разлика и то си заминаха няколко хилки.

P.S. Калниците са еднакво раздути.

Редактирано от pacoran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е че много рядко изпадат S6 седан и чакането може да продължи с месеци и години. Авант има много, но аз искам седан.

А пък от друга страна, ако си купя обикновено А6, мога да правя всичките тези доработки "на вноски", т.е един вид във времето, а не за един ден да пръсна няколко хилки. Най-важно ми е да има два ауспуха отзад, защото това страшно променя задницата и много ми харесва как стои чисто визуално. А вече прагове, километражи, фланци, табла и т.н, може да са доста по-натам. 

Но все още го обмислям.

А конкретно за фланците - какви трябва да бъдат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...