Jump to content

Скъсан гофриран маркуч АБК !


dobatavision

Recommended Posts

Колеги имам проблем с колата.

Гофрирания маркуч е скъсан при всмукателния колектор и не държи стабилни обороти.

Мога ли да го заменя с нещо друго освен с същия здрав ?

Дайте съвет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък моя го позакърпих лятото и до сега си кара така.Маркуча е от ААД мотор и беше скъсан по средата някъде,отделно си е и нацепен.Процедурата се изрази в старателно увиване с бинт на целия маркуч след което обилно намазах отгоре целия маркуч с черна боя(в моя случай имах останала една която се води 3в1-ръждопреобразувател,основа и боя)но не вярвам да не стане и с друга.Кофтито е,че се налага един-два дена колата да не се кара,защото солидно наслоената боя по бинта трябва да по засъхне,после след монтаж си до изсъхва от топлината от мотора и поне при мен върши работа.Естествено както казах и по-горе това е временно решение докато не намеря читав такъв на сносна цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- добре е било да намажеш обилно с хелметекс или подобно лаепило което остава еластично. боята става като черупка. маншона обира мърдането на двигателя при тръгване спиране и т.н.. Аз на едното ауди лепих така с парче плат и хелметекс . парчето плат е намазано от вътре- залепено и после намазано обилно и от горе. т.е. от двете страни. хелметекса го разредих малко да стане по течен за да попие хубаво. това упражнение беше лятото но до сега няма проблем а друго гофре не намерих. ново е 250 леа :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги моята цепка е точно преди скобата на дросела ще пробвам някакво 'побългаряване' .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги моята цепка е точно преди скобата на дросела ще пробвам някакво 'побългаряване' .

Прочети тази тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=150305&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз моя го излекувах по този начин временно. Взимаш една такава лента и го облепяш здраво , омотаваш го хубаво да не смуче въздух. За 6А чисто нов с отстъпка беше 150лв и чакане седмица-две докато бъде доставен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...