Jump to content

Проблем с MMI системата


xomep

Recommended Posts

Здравейте,

 

Купих 4F 2010 от Германия преди около 2 месеца и от тогава ме мъчи един проблем. Музиката в колата е Босе и от време на време докато работи/свири забива управлението от конзолата и волана. Музиката продължава да свири, но не може нито да се угаси нито да се намали или смени на нещо друго(Setup,Media,Car и тн.). Има камера за задно виждане и ако дам на задна докато е забило се пуска само звуков парктроник без визуализация на екрана. След около 10 минути угасва радиото/екрана и после може и 2 часа да не успея да го пусна. Пробвах докато е забило да изгася и извадя ключа, но пак радиото не спира докато не реши. Също така когато пусна музиката много тихо от време на време се самоувеличава, докато колата е паркирана. Когато бяха най-студените 2 седмици около Коледа не заби нито веднъж, но като че ли сега като е по-топло и започна пак. Понякога сутрин когато запаля колата не се пуска и след 15-20минути каране се пуска само и работи. Ходих в Порше Запад и там единствено ми ъпдайтнаха версията и се надяваха да се оправи, но не помогна.

Ако някой има идея или знае някой които може да помогне ще съм искрено благодарен.

 

Поздрави,

Красимир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед,проблема ви е софтуерен и би следвало след ъпдейт да се оправи.Закачана ли е колата с кабел и дава ли грешки модула?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да споделя, че бях закарал на майстор колата за диагностика и точно тогава заби и след като изгасна не искаше да се пусне. Не можеше да се влезе в модула на аудиото и след като се оправи(натиснах 3-4 пъти On/Off бутона докато се пусне на късмет) нямаше записани грешки. След ъпдейта обаче не е закачана за да се види дали е записала грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са поливани бутоните на MMI с някаква течност - кафе, кола? Като се натискат усеща ли се да задържат - особено тези, които са в задния край покрай стойката за чашата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бутоните не се усеща да лепка или да запират, но когато я купих не работеше предната запалката, която е в стойката за чаши. Ако е било полято в тази област и е изгорял бушона на запалката(понеже след смяна на бушона си работи запалката) заедно с проблем в MMI-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От запалката не би трябвало да е проблема. Все пак закачи я на Вагком за да се види какви са грешките. Възможно е някой бутон да остава натиснат и от това да е проблема. Опитай когато не работи да натискаш един по един бутоните и да пробваш дали няма да се отблокира. Ако е заливан някой от тях може и да не си покаже. В най-краен случай ще се наложи да свалиш MMI за оглед - може и студени спойки да има някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори музика от SD карта докато слушам пак забива всичко. За съжаление не разбирам от коли и не знам коя е версията, но си мисля, че трябва да е последната. Писали са ми във фактурата "Софтуерен ъпдейт на MMI". Пробвал съм докато не работи и е забило/не иска да се пусне да натискам всеки бутон един по един и пак не иска да се пусне докато не реши то.

Редактирано от xomep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб ти забива мми, но докато слушаш музика. Логично трябва да ти тпдейтнат радиото, босето и четящият модул.

Иди при Стефан да ти налее последните ъпдейти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натистни Setup+Return и ми направи скриншот с телефона и качи снимката тука да видиме с коя версия си. Ще ти се покаже Engineering менюто.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тази която ти си качил във ФБ Train Version:К0257 MU software: 0187

Имам и снимка, но ми беше по-лесно да го напиша :)

Редактирано от xomep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е ъпдейтнат, друг вариант е да имаш проблеми с хард диска, но ми трябва да купя малко хардуер, за да може да изкарам конзолата на QNX-а по сериен порт...



Друг вариант е да изкараш developers menu-то и да погледнеш дали има някви логове там и да се ориентираш къде може би е проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, не знам къде да попитам точно, но може ли някой да ми каже как мога да си сложа подробна карта на навигацията. Само в оторизирания сервиз ли става. Автомобила е 2010г с фейслифта. В момента имам карта която не е подробна, а само главните булеварди в големите градове на България. За Европа, незнам как е, предполагам, че за там ще е по подробна. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздела Техника/Електроника има тема за картите, последните излезнаха преди няколко дни - какво ти е ММИ - 2Г или 3Г? По това ще знаеш кои карти да свалиш защото са различни навигациите.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 3G гаранция няма да се оправиш. Иска да седи на зарядно колата и карти + мми са към 5 часа ъпдейт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3G HDD, може да се ъпдейтва и качват карти по време на движение. Изпробвано е и няма никакви проблеми, не е нужно колата да ти е на зарядно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...