Jump to content

Съвет при избор на телевизор


Recommended Posts

Дизайн на кое?

На едно парче стъкло на стойка?

На пикселите?

На менютата?

На дистанционното?

На СМАРТ функциите?

На достъпа до буксите?

 

Или логото SONY (всички права запазени) ти разтреперва краченцата и загубваш образ и говор.  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 200
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

SAMSUNG - Функционалност и лиготии като клавиатура и мишка.

SONY - Качествен процесор не за разцъкване като таблет, а за картина, цветове и производителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 50 W829, за който говори N1995. Tочно дизайна, материалите и стойката (която се ползва и за стенна такава :flehan: ) бяха най - доброто в този ценови диапазон. 3D очилата са активни, но мен ми натоварват очите и съм го заебал. Ползва се най - вече за филми и игри (PS4) и се представя изключително културно.

 

Само стриймването на субтитри все още не съм го подкарал и ме дразни това прехвърляне на дискове и флашки :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че никога до сега не е бил по-лесен избора на телевизор.

Взимате някой смартфон/таблет с HDMI (и кабел) или в краен случай някоя флашка с предварително подготвени клипове (и субтитри) и тръгвате на лов. По магазините нарочно нямат сигнал за да не се вижда колко са калпави някои модели. Но въоръжени с подходящите средства  в ръка може да добиете бърза представа за бързина на матрицата/ качество на образа. Стига да знаете какво да гледате.

Най-лесно е оценка на реални цветове, ъгъл на виждане (да не променя цвят отстрани и отгоре/отдолу). Ако имате ноутбук с ХДМИ е още по-добре. Има си програми за оценка на бързодействие и т.н.

Смарт функциите са хубаво нещо но както ще се окаже в другата тема с цената на 50-150лв всеки модерен ТВ може да стане много по-смарт от фабричните. Примерно моя може много неща но точно това което ми трябва не го може (HBO GO BG).  :nixweiss:

 

Аз съм доволен от активното 3Д и цялото семейство го ползваме с кеф когато намерим подходящ филм което си е проблем по принцип. Но не е по-често от веднъж на месец-два. Става въпрос за плазма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

не е ли по удачно да се изчака един нов модел да се докаже първо пък тогава да се пазари...... аз лично така правя за някои неща като телевизорите например!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да изчакаш няколко седмици да видиш новите модели не ми се струва странно, по 2-3 години ги гледам поне телевизорите така, че минимум две зими са това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ЛГ трябва да почнат да продават 4К оледите

 

OLED скоро няма да е на поносима цена. За сметка на това плазмените ТВ се завръщат и то при Samsung https://www.plasmavisie.nl/t/samsung-2015.html#manufacturer=21&gan_data=true

 

 

Този ще е популярен модел. Махнали са и грозния пачи крак ... има Micro Dimming. https://www.plasmavisie.nl/samsung-ue48k6500.html

Редактирано от МММ1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те и сега са ОК цените на ОЛЕДите.

2500$ за 55 инча хай енд телевизор са си нещо нормално.

Всъщност за пръв път виждам нова технология при ТВтата да влиза на толкова ниски цени, при това достатъчно зряла и само от един производител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли вече цени? Щото това се говореше, около $2-2500 за 55тките, което е чудно. 

 

Иначе преди две години 55" 1080п ЛГ беше $15К, та не бяха баш толкова ниски цените. Но тази година нещата стават интересни и мен главно ме интересува 77"вия, който можеш да го огъваш ако искаш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, тоз е миналогодишния. Това ми беше резервния вариант, ако не бяха останали няколкото последни бройки F8500. 

 

Тая година са бая модели и размери, всички 4К и ще има и прави и криви, както и якия 77" дето споменах горе. 55 трябва уж да е около $2-2500, ако не в началото, то след няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да изчакаш няколко седмици да видиш новите модели не ми се струва странно, по 2-3 години ги гледам поне телевизорите така, че минимум две зими са това.

Разглезил си се. Аз за ТВ повече от 1000 лв не давам ако ще корпуса от камъни от марс да е правен. И го гледам докато се счупи и после пак нов. А не давам повече, защото гледам 1 час новини и 1 час филм макс на ден... Чакай да се редактирам, че да не засегна някой. Исках да кажа всеки, каквото го кефи...че да не стане мен като не ме кефи и другите не трябва да ги кефи.

 

Spynky, за какво ти е 77 инчов бре...с Обама ли ще се здрависваш?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, тоз е миналогодишния. Това ми беше резервния вариант, ако не бяха останали няколкото последни бройки F8500.

Тая година са бая модели и размери, всички 4К и ще има и прави и криви, както и якия 77" дето споменах горе. 55 трябва уж да е около $2-2500, ако не в началото, то след няколко месеца.

Аз чакам прав 50 или малко надолу.

Тия кривите кой ги измисли ... не знам.

Много крива работа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли далавера от кривото? Ако сам гледаш - да, но да го пльоснеш в хола, какъвто е масовия случай? Аз също съм пред избор за 4к, но в текущата ситуация ми е кантар между  посредствен 4к, или голям и технологично развит 1080п...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам никаква далавера от кривото. Единствения адекватен отговор на въпроса "Що ги правя криви?" е "Щото могат".

4К не ми трябва. Няма и няма да има скоро, достатъчно 4К съдържание ... поне не и тук.

Освен това отвъд 2 метра е все тая.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55" LG EC930  е 4500лв.

Крив, 1920x1080 и с леки компромиси според ревютата. 4К...единствено заради по-добро общокачество....но дали картината няма да е по-лоша при стандартния за БГ HD сигнал :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да кривото няма много смисъл, особено на малки екрани. На този 77" ще се усеща като на кино обаче. От близо и с 4К кънтент ще е лудница. Цената обаче очаквам да е колкото нов среден клас седан  :hilezh:

 

По малки от 55 май няма да има, но няма и смисъл реално. 4К че е ненужно за 98% от времето сега е така, но нямаш избор, ако искаш 55 и прав, така че колкото повече, толкова повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...