Jump to content

Избор на летни гуми 225/45/17


Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко прибързах и ги сложих. АБС се включва с доста усилия. Гумата държи доста, но сега е студено и не мога да изкажа мнение. Струват ми се шумни но все пак минах от 195 на 225 и не мога да кажа дали са шумни за този размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обух всичките кошари преди 10-15 дена.

Дейба......тази година в Бургас не падна грам сняг.

За следващата зима обувам само едната кола.

Днес имаше слънце и 8-10градуса....идеално за даване на газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложих ги тук през деня е 13-14 градуса. Няма да пътувам никъде скоро и я обух. Даже миналата седмица цялата беше 20 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък не подценявам евтините гуми,Дайтън същия модел като посочения но на размер 205/55/16 поставени на А6 2.8 куатро Ц4  4бр,карани от почти "сляп" пилот който не вижда дупките,с почти постоянна скорост по магистрали 150км цяло лято и изминати над 20000 за един сезон-проблеми няма никакви,гумите за цената се държат прилично(интересното е че 16" е малко по евтина от 17"),гумите не са шумни,държат се добре на мокро,както и на сухо. Автомобила не е мой ,а на приятел,но аз често го карам като съм правил преходи от по 400-500км и имам впечатление от гумите.

 

Аз лично за тези пари бих поставил Дайтън на моята кола,без това не карам с високи скорости(не може повече от 180 с 17-те но и тази скорос рядко да я постигна).

Друг случай е ако караш бърза кола с бюджетни гуми,но виждам много "гъзета" с Q-та и хиксове на 20-ки със скъсаняци на минимална шарка и стар дот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шшшшшът, сакЪн, анАтема :hilezh: сега ше те наскачат масоните на АКБ, които друго освен премиум за 250 леа парчето не признават :hilezh:

Преди 2 седмици турИхме на един приятел 225/40/18 Дейтън за 86 лв. парчето и колата е чук на секви дисциплини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай ся,дайтънки,по добре конти спорт контакт на 3 сезона и 60000км,ама марка :hilezh: .

Четох по напред в темата,че колегата по добре да мине на 16" щом гледал цените на 17",ами то разликата е 10лв при някои марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При гумите, за които се питаше (Hankool и Uniroyal), разликата е 40-50лв на гума.

 

Всеки си преценява за какво си купува гуми.

Някои хора карат "лекичко" или градско, но им харесва как изглежда колата с 18-ки. Чудесно е да има решения и за тях. Други си купуват китайски гуми, за да ги сменят всеки сезон - значи и за тях има решение.

 

Спортконтакт3 е много добра гума, направена е за високи скорости и за каране, не за показване....поради тази причина няма как да изкара 60000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с Nokian Z G2, 17ки са на S4ката и определено съм доволен. От спортконтакт на континентал имам много добри впечатления на 16ки. Мисля следващите ми летни гуми да са такива, а и цената е добра - 200-230лева за парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...