Jump to content

проблем с ел.съкла


amadeo

Recommended Posts

както си вдигах прозореца в движение и спря да се вдига,извадих голямото реле под волана имаше прекъсната спойка,след запояването нещата са същите,реленцето си чука обаче не се движат прозорците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако близките месеци е имало някакви дребни аномалии спрямо нормалното отваряне или затваряне, може би се е прецакало /надъвкало/ жилото в ролката... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен сега в студените месеци ми се отваряха по-бавно прозорците. Нещо по механиката се смръзва сигурно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече второ реле си отиде при мен , шунтирал съм го , и няма проблеми.само дето липсва "комфортната" му част

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А термобушона под волана провери ли го и въобще свети ли ти индикацията на бутоните?

Ако не ти свете индикацията това какво ще рече.Моите бутони за стъклата не светят а тези за огледалата светят.Съответно огледалата работят а стъклата не.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще рече,че щом не ти свети индикацията на всички копчета,нямаш захранване към самите бутони и никога няма да ти заработят стъклата.А индикацията на джойстика за ел.огледалата няма нищо общо със стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега как си ги;шунтирал

Слагах мостчета на мястото на релето, но за по-точно трябва да сваля кората под волана и да погледна, сега работят само на контакт, липсва автоматичното сваляне на шофьорското стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се възползвам от темата понеже имам запитване относно ел стъклата. Значи 1вото е че предно пасажерско стъкло когато се дига или сваля става много бавно и колкото по свалено е стъклото толкова по бавно става движението. Голяма мъка е ако е свалено до долу стъклото и после да се затвори... Дали има какво да се направи или просто моторчето е за смяна ? А другото е че задно ляво стъкло въобще не помръдва, но когато се натисне копчето за сваляне се променя звука на колата(когато е запалена се усеща че е включен консуматор) Това ме навежда на мисълта че може нещо да е блокирано, но моторчето все пак да работи. Ако сте ме разбрали моля за мнения и когато времето се стопли да я мятам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предната врата сваляш кората,смазваш водачите на стъклото и разните му там въжета и жила.За задната врата също сваляш кората и след това се преценява какво да се прави.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз в темата с тея стъкла,че явно голям проблем са.На мен на шофьорската врата ми светят бутоните само за задните стъкла за предните не и на задните врати си ми светят бутоните.Обаче на задна лява врата стъклото не мърда,дали ще натискам от неговата си врата или от моята нито се вдига нито се сваля.Как да проверя дали не ми е изгоряло моторчето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми се наложи да го направя преди година , след като второ реле ми отказа в рамките на няколко седмици.Единстено в момента ми липсва възможноста да си вдигам и свалям стъклата след като загася колата, но се преживява.

На 8 пин от схемата съм подал през 20А бушон 12В ,ползвал съм свободната при мен букса за ел.шибидах.Тези които имат такъв трябва да погледнат зад буксата на релето на кой пин влиза точно червеносиния кабел и да се вържат там.

С помоща на кабелни обувки и термошлаух съм направил мост между три пина на буксата на релето.Това са 31,87а и 87в, На схемата са съответно 11,14,15IMG_20150329_105654_1_CS.jpgpower_window_modul.jpgwindow_2.jpgIMG_20150329_105741.jpg

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...