Jump to content

Смяна на предна броня - преминаване към single frame (цяла решетка)


LTPetrov

Recommended Posts

Колеги имам въпрос, извинявам се ако е разглеждан преди това, не намерих информация.

Става въпрос за преминаването към фейслифтова броня решетка и капак, за които е говорено много.

Един доразвиващ въпрос. Колата е с фабричен ксенон с пръскали на фаровете

 

7994077r.jpg

 

И трябва да премине към това

 

7994078T.jpg

 

При смяната на бронята има ли нещо по разлино за пръскалките?

Трябва ли нещо специфично да се гледа. На пръв поглед ми се струва, че отворите са по големи на новата?

Забелязах по сайтовете че съвместимите брони имат и с големи и с малки отвори. Но нямам вяра на снимките по сайтовете.

 

Пример-

Големи отвори

7994089J.jpg

Малки отвори

7994090P.jpg

 

Възможно ли е да е визуална грешка ?

Снимките са примерни извинявам се ако съм публикувал нечия кола.

Редактирано от LTPetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Хора помагайте, че съм на зор. Разглобена е колата и търся решение на казуса.

Редактирано от Moonland
Ограничавай се в цитат на дълги посотве и особено съдържащи снимки!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам, мога ли да си сменя бронята от ауди а3 8п, с фейслифтовата и само със смяна на бронята ще се получи ли или трябва и нещо друго да се направи. Снимка 1 - моята броня post-85881-0-35436300-1427102220_thumb.j . Снимка 2 - такава каквато искам да сложа. post-85881-0-20700100-1427102232_thumb.j Благодаря предварително !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимка 1 към снимка 2 - освен броня и решетка, сменяш и калниците, предния капак, страничните огледала ...

Но, ако минеш на маска от средата на 2005 та до фейслифта (2008), само броня и решетка.

 

jms-frontlippe-audi-a3-8p-facelift-sport


Moonland, той според мен не прави разлика между 8Р с голямата маска от преди фейслифт и 8Р след фийслифт. Търсенето му по темите само ще го дезориентира, защото на едно място ще срещне смяна на калници, на друго място ще прочете, че пасва идеално......

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нека изясним тогава (отново), че фейслифта на модела е през 2008 (и друг колега направи същата грешка съвсем наскоро тук). 

Втората снимка, която е постнал е именно от фейслифт автомобил. 

Отново нещата се свеждат до четене, защото всичко е прекрасно описано и илюстрирано в темата с обща информация за модела

 

A bsdnikolov - нещата които си изброил не са пълния списък за преминаване към фейслифт, но не мисля да навлизаме в подробности - ако това е, което го интересува - ще разрови, информацията я има поне на общо ниво. Реши ли да го прави има един куп подробности и дреболии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимка 1 към снимка 2 - освен броня и решетка, сменяш и калниците, предния капак, страничните огледала ...

Но, ако минеш на маска от средата на 2005 та да фейслифта (2008), само броня и решетка.

 

Моонланд, той според мен не прави разлика между 8Р с голямата маска от преди фейслифт и 8Р след фийслифт. Търсенето му по темите само ще го дезориентира, защото на едно място ще срещне смяна на калници, на друго място ще прочете, че пасва идеално......

 

Мисалта ми е само бронята да сменя, защото моята решетка централната под номера е пукната и никаде немога да я намеря и искам да сменя само бронята и да сложа цялата решетка, не да слагам С-пакет

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е бронята на цялата маска от преди фейслифта. Това вече е стандартната (стоковата) броня + стоковата предна решетка. Единственото НЕ стоково нещо са дневните ми светлини (ама нали е тема за модификации и върви и снимката). Скоро там ще имам и халогени.  :dance:

 

179777560.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е. 

Fifipaldi вече премина през тази трансформация, така че нека той даде най-пълното инфо.


А халогените и решетните им са същите и на 2та модела нали така ?

Халогените са 1:1, но при решетките има 2 размера. Зависи с каква предна броня ще се сдобиеш.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти препоръчвам да го "правиш" предния капак, а да го смениш при това с оригинален такъв. Кът са и малко трудно се намират, но ако си склонен да дадеш повечко пари не е проблем. Халогените са същите, но решетките около тях ще трябва да ги смениш.

Та това "само" отиде на +- 1000 лв. в зависимост от цената на боядисването ;).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като преминаването към Single Frame Grill (цяла решетка) е често задаван въпрос, предлагам тази тема да е посветена на всички въпроси и проблеми свързани с това!

 

:icon_exclaim:  Държа да обърна внимание, че преминаването към ФЕЙСЛИФТОВА (Facelift) броня (2008 до 2013, с или без S-line):

 

URL

 

е съвсем отделна тема, която изисква значително повече усилия и инвестиции (изисква смяна на редица други неща извън бронята) и следва да се дискутира отделно (т.е. не в настоящата тема)!

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за преминаване към Single frame(без фейслифт компоненти 2008-13 г), за да стане всичко както трябва и качествено, са нужни съответно нова решетка, броня и преден капак + решетките около халогените.   :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата беше за пръскалките на Single frame дали са различни с тези на Split frame. А ние я развихме пак в посока говорена многократно. Наскоро имаше една тема с един пич на който не му работеха предните чистачки и ние я развихме до там че разглобихме два модела багажници :) нека да се придържаме към темата, ако някой иска да си направи тема за обикновенно преминаване тук въпроса беше свързан с пръскалките. В Близките дни ще дам пълна информация за Split frame пръскалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

24   8P3955276 cover cap
for headlight washer system right 1   24   8P3955276 GRU cover cap
for headlight washer system
primed right

02.03 - 05.05     (24)   8P4955276 cover cap
for headlight washer system right 1 PR-K8G (24)   8P4955276 GRU cover cap
for headlight washer system
primed right

06.05 - 05.07     (24)   8P4955276 cover cap
for headlight washer system right 1 PR-K8R (24)   8P4955276 GRU cover cap
for headlight washer system
primed right

02.03 - 05.07     (24)   8P0955276 cover cap
for headlight washer system right 1 'S3' (24)   8P0955276 GRU cover cap
for headlight washer system
primed right
right
;
11.06 - 05.07     25   8P3955275 cover cap
for headlight washer system left 1   25   8P3955275 GRU cover cap
for headlight washer system
primed left

02.03 - 05.05     (25)   8P4955275 cover cap
for headlight washer system left 1 PR-K8G (25)   8P4955275 GRU cover cap
for headlight washer system
primed left
left
;
06.05 - 05.07     (25)   8P4955275 cover cap
for headlight washer system left 1 PR-K8R (25)   8P4955275 GRU cover cap
for headlight washer system
primed left
left
;
02.03 - 05.07     (25)   8P0955275 cover cap
for headlight washer system left 1 'S3' (25)   8P0955275 GRU cover cap
for headlight washer system
primed left
left
;
11.06 - 05.07    

 

Разликата е Единствено в капачетата.

Редактирано от LTPetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За да продължа темата Системата за пръскане на фаровете на Split Frame решетка  на живо изглежда така

 

8020930z.jpg

 

8020879Q.jpg

8020880A.jpg

8020884q.jpg

8020890x.jpg

8020892d.jpg

 

Забележете на последната снимка помпата за вода в ляво, тя отговаря за пръскането. Колите които нямат система нямат такава втора помпа.

Забележете капачето, то се с ръб посредата, на Single Gril решетките е право, с малко по различна форма и размери.

Не знам на Single Gril решетките от каде минава маркуча за лявата чистачка- най вероятно по долната основа на бронята, но не съм сигурен, ако някой знае може да допълни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще Доразвия още малко. Става въпрос за алуминиевият профил зад решетката.

Първите модели не съм сигурен до коя дата, а е възможно и след това при ремонт да са с партс 8P0807113А

Тези са само на първите модели с 2 врати и представляват това

8035238k.jpg

с нея не може да се сложи Single frame защото опира и не пасва бронята към фаровете.

Тазси част също се модифицира с номер 8P0807113B , която вече не е изтумбена а е профилирана за да стои по-близо

радиатора. Всички спортсбек и по-новите с 3 врати са такa, при нея няма проблем да се сложи Single frame.

8035240n.jpg

 

Също така ако колата ще бъде модифицирана с S-Line предна броня, предвид по-големите отвори за халогени

е необходима друга модификация, за която не мога да дам номер само мога да я покажа, повечето А3 със слаган S-Line

са с срязани ръбове на тази греда и изглежадат така

8035241d.jpg

 

Дано да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега грешна ти е информацията. Чел си из Ауди-Спорт, но явно не си доразбрал. При преминаване от Dual към Single frame, не се сменя гредата зад бронята. Всичко е Plug&Play и пасва без никакво преправяне. Няма значение дали бронята ще е обикновенна или S-line. Това изрязаното, което си постнал се отнася единствено за оригинална S3 броня. Тогава и САМО тогава е необходимо да се поизреже малко гредата. Тук искам да кажа, че S3 решетката е по-различна от обикновенната и S-line решетките. Малко по малка е и ако се сложи на нормална/s-line броня отдолу зейва един луфт от около 2-3 сантиметра и стои супер грозно.

Въпросната девойка, която е клекнала до колата е точно в процес на слагане на S3 броня + решетка и резултата при нея не е никак лош ;).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Зависи дали си фабрично с кривата греда или си с правата изтумбена греда. С правата не пасва потвърдено. А за другото благодаря, че допълваш защото за него не съм 100 процента сигурен.

Редактирано от LTPetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...