Jump to content

Ел.стъклото от страната на шофьора не работи


joro09

Recommended Posts

Здравейте,колата е А3 2001г с 4 врати.Всички стъкла с изключение на шофьорското  работят.При натискане на копчето не реагира.Свалих кората на вратата,видимо всичко е ОК,но при натискане на копчето се чува едно цъкане и след няколко секунди се повтаря-явно се изключва захранването към машинката.

Някой има ли представа какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма идея. И на мен в скоро време ми предстои да се занимая с абсолютно същото. Обещавам от сумати време да погледна 8L-ката на приятел и това би ми спестило доста лутане. До тук съм проверил с VCDS. Бутона дава команда. Предполагам, че е въже и/или ролка и за това го бавя. Много разглобяване е. Ако някой има насока, ще се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяване има-преди на двуврата А3-ка/8L/ имах проблеми с тея пластмасовите водачи.

Даже се наложи и въжето на шофьорската врата да сменя,че се беше закъсало.

Всичко съм си правил за мен с подръчни средства,лепене и т.н.,демек малко побългарено,но нямах повече проблем с ел.стъклата.

Моторчето има някаква защита и вземе ли да се товари изключва.

Плюс това водачи и въже може да купят,ако е там проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....................................................................................................................................................................

 

 

:zustimm:  Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако контролера работи, какво му пречи от новия да вземе само моторчето и да го прехвърли. Друг би бил въпроса обаче, ако контролера се е прецакал и не захранва моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не му пречи. С риск от едно здраво и едно дефектно да направи 2 дефектни, още повече, че не се знае дали проблемът е в моторчето или контролера, а двете са еднакво възможни.

Не са толкова дефицитна стока тия моторчета, още повече, че би му свършило работа от всяка 4-врата A3 8L без значение от годината... При Golf 4 например нещата далеч не седят така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето се сваля и слага с поглед. Аз бих свалил моторчето от гръмналия контролер и бих го пробвал с директно захранване. Ако завърти, то е ясно къде е проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето се сваля и слага с поглед.

Значи не трябва да се сваля цялата рамка на вратата...това е добре.Мислех че с голф 4 са съвместими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето е захванато към модула. Вчера се консултирах с приятел жичкаджия. Каза, че на 8L често им се чупела пластмасата, за която е закачено буренцето на жилото. Още събирам сили да разкостя и аз 8L-ката на съседа, за да видиме при него от къде е бъг-а.


Както си лафехме, ми даде каталога на фирма. Цял каталог с водачи, въжета и ролки. Почти всички марки и модели. Заръча ми, като стигна до счупена част, да отскоча до него и да и извадиме номера от каталога. На следващия ден ще ми я донесе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята се е случвало и на двете врати, недей си игра да сваляш моторчето не е там проблема просто се включва защитата и не тръгва да върти защото залепва когато натиснеш копчето и ти чъкне релето удари мотора с хубаво засилен юмрук и всичко си тръгва както преди после почисти хубаво водачите и напръскай с ВД 40 или друг подобен спрей самото жило и няма да имаш проблеми. Дано съм бил полезен пиши като оправиш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това направих вчера и заработи.Напръсках със спрей каналите на стъклото,тия дни както каза ще махна кората и смажа жилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задира жилото с времето-при мен беше пред късане и го сменях цялото.

А моторчето да изгори,бая зор ще му е даван,с доста включване на защитата.

 

Важното е,че си намерил проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Ще използвам темата на колегата да не пускам нова. Става въпрос за А3 8л Предно дясно стъкло не работи машинка само ц-ъка.Така купих колата но като свалих капака на ротора и го раздвижих всичко си тръгна,викам изкарах късмет 😄 Но след седмица пак спря,пак отворих развъртах ротора на ляво и дясно и тръгна , когато тръгне се движи до долу и до горе без проблем така,че изключвам проблема да е в жилата и повдигача 🤔 Вчера пак спря и си цЪка .Та да си дойдем на думата тази машинка може ли да се разглоби да се сменят четки примерно? Другия въпрос е машинката на задната врата същата ли е да ги сменя защото задни стъкла не ползвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от най скъпите части може да се намери от порядъка на 30-на лева. Не може да се смени, по точно може , кръстосано подлежат на подмяна. но работи на обратно . Има вариант да се смени посоката, но най вероятно ще останеш без комфорт функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали мога да я извадя без да разбутам жилата? Защото като я свалих видях ,че са навити на една ролка и ме достраша да я дръпна да не ги откача.Дали на Ауди а4 пак 2000год машинка ще е същата?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елмотора с редуктора е отделно от механизма  , връзката м/у двете е на шлици.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...