Jump to content

а4 б5 AFN смяна ремЪци и ролки


tishooo87

Recommended Posts

Здравей те колеги  днес си купи комплект ролки и ремак че ми предстои смяна но до сега никога не ми се е налагало да сменям ремаци и ролки и бих желал някой запознат да ми сподели тънкостите и кво се прави като се махнат броните и радяторите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го съвсем добронамерено... Ако никога не си го правил, определено това не е колата на която да почнеш :)

Все едно да не можеш да ходиш, а вече да искаш да бягаш. По-добре отиди в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих те посъветвал същото, трябват специфични инструменти. Отиди си в сервиз.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм запознат кви инструменти ще ми трябват но имам доста понеже ми прави кеф да се занимавам когато нещо ми се развали и да го ремонтирам и предпочитам да дам пари за инструменти и да ми останат от колкото в сервиз имам един приятел който разбира и работи в сервиз и ми каза че като почива ще ги сменим но имах мерак аз да ги сменя 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябва си сервиз за тая работа и не е лошо да смениш и водната помпа със смяната на ролките и ремъците защото после като протече ще правиш цялата операция със свалянето на всичко отпред на ново.Ако не си се занимавал с подобни дейности няма да ти бъде лесно,но пък щом искаш да се учиш на собствената си кола също няма лошо във това,съветите които ти даваме с колегите е да потърсиш сервиз,защото ако не си се занимавал и не си го правил,честно казано си е играчка и ако нещо се прецака и не го направиш както трябва последствията могот да са плачевни.Успех все пак със начинанието !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я не се плаши

От А до Я всичко е измислено, купуваш си инструмент и почваш. Ако незнаеш нещо питаш, ако счупиш правиш и това е. Я ме виж мене как ремонтирам душегуба. Пък преди това не бях дососвал ауди никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е толкова сложното и кой точно е специфичния инструмен, че толкова много наплашихте човека?

Колега ако си решил да го сменяш сам пиши ми на л.с., ще ти обясня стъпка по стъпка как става.

Ето писано по въпроса:http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=174638&hl=

Редактирано от krasitt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега действай смело   ,AFN на  е направен да се обслужва  от средно интелигентни  хора   в ютуб  има  предостачна  информация  за тази процедура  па като гледам  има  и качествени  колеги които ще ти съдействат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 няма нищо сложно,щом имаш и приятел който работи в сервиз ще се справите.Веднъж да видиш как става и после сам ще си я правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо сложно няма,Преди 2 седмици смених всичко на моя AFN.Не мога и да се сетя какви специални инструменти имат предвид колегите(отверки,еврейски звезди,няколко гаечни ключа,най добре комплект гедория и едни клещи "гарги' за затягане ня обтяжната ролка на агренажа.Най големите тънкости бяха,колко да затегниш тази ролка.И тъй като ми беше за първи път,незнаех че гайката на ролката на обтяжния мех.на пистовия ремък е с обратна резба.А и водната помпа на този двигател не е на агренажа и аз лично не я смених(щом нищо и няма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за водната помпа да вметна,че моята е смениха без да се бута предницата-свалиха само динамото и разхлабиха виското.Но трябва да се направи от човек с "малки" ръчички,че е голяма теснотия там ☺

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата вече е обслужена с помощта на krasitt за което му благодаря за помоща

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...