Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Онзи ден като захладня, сутринта поусилих градусите и за мое удивление - ефект нямаше. Дори и на HI, не започна да духа топло, а колата си беше на 90º и я бях карал поне 20 мин. Днес, утре ще я закача да видя дали е набила някакви грешки, но въпроса ми е дали някой има потенциална идея защо/от какво може да е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Топлото тръгна, явно някакви клапани са били позапекли та с малко повече упорство, захапа.

Днес ново 20, след като акумулатора избуши клетка и ми прецака половината ден, с радост установих, че навигацията ме позиционира вместо в Стрелбище, някъде из Овча купел :) Рестартирах MMI, ефект нямаше. Има ли схема за калибриране или нещо от рода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или са първи признаци на прецакване на Aerial-а

но все пак и аз смятам че като покараш ще си дойде на място всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес карах близо 3 часа, ефект нямаше. Забавното е че нищо, че бях на 300км от София, ми даваше локация около Самоков :( До преди да ми гръмне акумултора нямах драми. Нямаше ли нещо из зеленото меню по темата. Имам някакъв бегъл спомен, че съм мяркал меню за gps-a. Утремще го поровя. 

Преди 4 часа, congo написа:

Ако е падал тока на колата понякога това се случва.

Някъде из Овча купел ако си бил миналата вечер ... ;)

Но ако не си ходил никога там .. то тогва това strike 1

Може да почне да го прави по-често докато изобщо спре да се оправя.

В този случай смяна на антената е единственото решение.

Бил съм :), ама като падна, бях в стрелбище :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има калибрация на антената през зеленото меню, но ако е заминала нищо не помага. Аз март месец сменях антена и я хванах не по навигацията, а по постоянната грешка в дистрониците. Оказа се, че и те ползват gps данни. Новата антена е около 400лв. и идва на грунд, тоест трябва боядисване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, кефиш ме максималнл колко си в час с всичко. Ти си един от хората, заради които с желание влизам в този форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влиза влага в антената и се скапва. Впрочем, ако си купуваш нова, може да си смениш пластмасовата част от горе така, че да не се занимаваш с пребоядисване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно няма да съм от късметлиите, вчера докато карах в кв. Лозенец ме даваше на майната си... нямам спомен да съм бил там скоро.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_562.jpg

 

Чудя се защо used ми е 0?

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_564.jpg

 

Чистих и калибрацията, no-go :(

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_563.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какво им се разваля на тези антени, реално не са нищо особено. Като я сменяш може малко силиконче под и над уплътнението културно така, че да не влиза влага и забравяш за проблема. 

 

4662bb6847cbba38af0958c1e421

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че сега като тръгнах от офиса, захапа. Ще видим до кога, но явно нещата отиват към смяна. Тъпото е, че половината кола сигурно се разглабя за да се смени тъпата антена та може и както Bobu казва да направя ако бачка.

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@congo случайно да си пускал един фийчър - да ти подсказва да спреш да починеш ? Rest Recommendation? Аз го включих, но ми седи сиво и се чудя защо. Конвиниънс модула ми е сменен вече от Порше с нов такъв, който поддържа всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, peerless said:

Интересно че сега като тръгнах от офиса, захапа. Ще видим до кога, но явно нещата отиват към смяна. Тъпото е, че половината кола сигурно се разглабя за да се смени тъпата антена та може и както Bobu казва да направя ако бачка.

Бачка 100%.

самата смяна не е тегава. ама след време пак ще глътне вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, congo said:

Хм, не съм но нещо ми говори че беше всързано с модула който следи за умора ....
Трябва пак да видя.
Имам обаче едно нещо което на 4 часа ме подканя да почивам ... гледам да не го достигам :)

 

 

То е таймер и следи волана и дали правиш някакви странни движения признак за умора, не мисля, че има отделен модул за това, минава през този на волана май....

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Ауди А6 3.2 FSI, малко след като запали и гасне. Бензинова помпа или...? Help!

P. S. От скоро е с газ, но до сега не го е правила.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя утре, но мисля, че ще трябва нов модул, с което определено няма да се занимавам :) 

 

Днес подкарахме Кеси-то, след доволно борба. Ще пусна пост тия дни. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е лесен ретрофит-а. Четири сензора във вратите и +2 антени за задните врати ако имаш безключово палене. Четирите кори на вратите долу, праговете, кори и тн долу и прекарване на жици от всяка врата до central convenience модула в багажника. На седан е отзад в ляво. Само дето вече тия модули излизат програмирани и направени точно спрямо екстрите на колата както е поръчана. Не става с кодинг, защото хардуерно вътре липсват неща. Съответно даваш едни 560 лева в Порше за нов, като това е цена с отстъпката. Сменя се стария и отделно колата трябва да се параметризира пак от Порше. Само дето и това не е стандартна услуга и го правят 1-2 души, та добре, че имам приятели, че изобщо се хванаха да го правят. 

 

В крайна сметка кеси-то работи перфектно. Остава мистерията защо не ми работи kick open-a под багажника, който трябваше да сработи директно :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото е толко измислена екстра....

моя не работи като е студено, като е мръсно, като е топло, като му се спи :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли идеални условия за тест мамка му :( Всичко е вързано правилно, пасна си както трябва, кеси-то работи дори не знам от къде да го почна да го troubleshoot-вам, то няма модул, няма нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...