Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз отидох в Митвас сервиза (мисля че така се казваше), където Бош имат машина за прочистване на горивната система. Откачат притока на гориво, ръгат си машината и си циркулират добавка директно. Около час отнема цялото нещо и последно взимаха 80лв. При мен на комбито резултата беше минимален, но преди това бях пробвал с Протек добавка и нямаше никакъв резултат, докато при седана още с нея се подобриха нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги едно питане!

Направих си навигацията да ми работи записах диск на версията от 2016 всичко ок,но постоянно ми дава,че съм в София а аз съм от Пловдив! Като карам по улиците в Плд гледам на навигацията някаде из Сф или околностите зависи каде карам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам следния проблем,заредиха ми бензин вместо дизел,след това го източихме,сменихме горивен филтър,но сега,когато колата загрее гасне и след това не пали,когато е изстинала пали и върви,но загрее ли...,имате ли идея от какво е проблемът,ще карам дюзите на стенд,според майстора е много вероятно да е от това ?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера забелязах вечерта, че единия ми стоп свети по-слабо от другите. Стопа е с лед лампички. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? И съответно какви решения има за оправяне или да си взимам нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за диодните стопове -  Момчето се казва Чавдар, намира се в София, кв. Илиенци  и телефона му е: 0885 822 553.

моя вече повече от година работи - ремонт за малка част от цената на стоп от морга, дето не го знаеш коги ще каже мяу

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко малка част че на мен за тоя стоп (десен външен) в мегапартс ми искаха 106 лева(и след половин час чакане пред моргата на брутален вятър един излезе и ми каза че не могъл да го намери...), пък аз си купих чисто нов за 190 (марка Depo ама си свети идеално)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, nichirenshu said:

Ако смяташ повече време да я караш най-оферта си е нов. Другия вариант е от морга но шанса да е със същия проблем или скоро пак да стане така е голям.

 

Мерси колега. Колата смятам да я карам още някоя друга година. Най-лесния вариант е да си купя нов. Не е проблем. Но ако има ремонтно решение защо да не пробвам първо с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със засмука отайка, се сетих за вица, където камилата засмука тиня :)

Имаш душчица в интеркулер, турбо път или актуатора си заминава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука нали актуатора се задвижва от ел.моторче - то много често дава фира, защото от жегата се опича платката на електрониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да оточня,че сутрин го прави това,след 20 30 мин каране загасям 10тина мин,паля ииии о чудо вс.е ок и на следв.сутрин пак така...и това стана след каъо карах на мин.нафта с добавката.Нз за кое моторче го пече,но ако е за тива преди турбото е сменено и няма да е от там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката ти е от налягането на турбината, предполага се, че и затова губи мошност, сега вече от дупка в кулера ли е от турбо път ли е, от запекла геометрия ли е това вече само може да се гадае. Това моторче като е сменено с ново ли е сменено. Мисълта ми е, че грешката не е свързана с горивото и добавката.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сменян актуатора може да не е инсталиран правилно на турбината, актуатора има ход нагоре доле 5-6мм и напред назад 2-3мм. Пробвай да го разместиш преди да ровиш по турбо пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега четох, че и от затлачен ДПФ и катализатор може да не позволява на турбото да направи нужния бууст. Като гледам тая кола на 350 000 км. ако е с оригинална изпускателна система, може и там да има тапа.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една бургийка 12 или 14 през центъра на ДПФ-а и е ок, хем има ДПФ, хем няма да се запушва никога :) italian way

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализаъорите съм ги махнал,дпф май няма,а егр е спрян софтуеарно и механично затапен.Моторчето е рециклирано и адаптирано в Порше преди време даже си е в гаранцийка,но пък знам ли може пак да е от него.

Поне сега знам,че не е от добавката,а просто случайност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой случайно да му идва на акъла от къде в багажника мога да хвана + през ключа /идеята ми е като вкарам ключа тогава да има ток/ или от буксата на стъпалото защото от пин1 е постоянен 12V и не ми върши работа... слагам си допълнителна музика и ми трябва за рем кабела!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да попитам нещо.Имам някакво чукане в предно дясно колело.Вдигах на подемник, всичко е наред, няма луфтове и т.н.Обаче, като хвана полуоската и я размърдам наляво-надясно има едно чукане, което отляво на полуоската го няма.Възможно ли е от това да е проблема ? Дават ми съвета за проба с друга полуоска, но на принципа проба-грешка.Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да сподели.Чукането е едвам доловимо, но дразни.Audi A6 4F 2.8 FSI 2011г. на 85000 км., ако това има значение.

 

Редактирано от dimlan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, dimlan написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Попринцип полуоските може да ги свалиш и да ги дадеш да ги проверят (на стенд май някъв). Моите ги носих при Felix N&Z. Там за съжаление не ги свалят, само им се носят...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, kainy написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Да, но не знам дали проблема ми е там.Ще трябва да я карам някъде да я видят.

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...