Jump to content

Мнение за конкретно A6 C5 Avant 3.0


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Попрочетох доста теми в съответния раздел, но все пак ще се радвам да споделите своите положителни и отрицателни коментари по отношение на http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11450350424351778&slink=bria5w

Само не разбрах - по година трябва да е фейслифт, ама по визия?

Колата ще се гледа и кара естествено... ако се съгласи собственика ще я закача на ВАГ-ком-а и ще я вдигнем на подемник да огледам отдолу (в тази връзка препоръчайте сервиз с подемник в района на х-л Плиска, с който да се свържа и уговоря).

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли значение като има LPG ....

 

Добре изглежда колата, но цената е подозрително ниска, трябва да се гледа внимателно. Малко не ми се връзват нещата преди два месеца да са и монтирали газ за около 1500....1800лв., само и само да я нагласят за продажба. 

В това състояние реалната и цена и е около 9 .....10 000, има и една подобна за 13х.  

 

PS: И в тази сервизна книжка на печата пише OPEL-PARTNER ..... и това е подозрително

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на сервизната книжка пише само Inspektion - реално май само е "погледната" без да е пипано нищо...

И при мен буди някакви съмнения - затова и писах... и очаквам както положителни така и отрицателни коментари...

Пък и реално не мога да дам 9-10 хиляди за кола, на която после "ако излезе нещо" да скокна като на цена за 4F...

От скромен опит с В6-цата видях как отлетяха 1500лв за 2 седмици при положение, че автомата бе обслужен, с нови тампони на двигателя, с нови дискове и накладки АТЕ и т.н.

ПС: за тези, които ще попитат за какво 1.5К ето по-основните неща:

1. малко ремонт по климатроника (спря да духа студено на следващия ден - е тва е късмет) - 400лв с труд и части

2. 200+ лева за носач и вътрешен накрайник

3. баласт за D1S - към 100лв нов китайче, ама го направих да заспи като оригинален...

4. предно стъкло за 200лв (не беше 100% наложително, но не исках да чакам да протече... не питайте за каското - щеше да ми излезе по-скъпо през старото каско)

5. резервен ключ - 120лв (тук извадих късмет), че не смеех да рискувам с 1бр.

и още доста по-дребни неща по 10-20-30лв...

Разбира се има и едно положително нещо от цялата работа - вече знам малко повече какво и къде да гледам по тези аудита, но все пак - няма гаранция, че ще успея да хвана ако има някакъв проблем... просто ми трябва комби с екстрите, които предлага тази кола... В6-цата си остава, ама е седан :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега

Като ще скочиш на цена за 4Ф имаш ли си на идея какъв кошер най-страшен ше вземеш за тая цена?

И как не 1500,ами едни бързи 5000 могат да хвръкнат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са супер лешави, на живо може да има забележки. Аз от тия снимки не можах да видя дали има парктроник. Цената и мен ми се вижда доста ниска впредвид българския джамбазки манталитет и в предвид това, че колите напоследък си вдигнаха цената.

  Април или май купувах моята 2.7 битурбо. Искаха и 7600лв внос от Швейцария. Имаше като забележки пукнат стоп, счупено странично капаче на подлакътника, кучешки косми, леки следи от кучешки нокти по кожата и на задната броня. Всичко беше в рамките на нормалното и с джамбаза си стиснахме ръцете на 7200. От там ~700лв ролки и ремъци, 120лв масло двигател, около 200лв масло скорости, екотакси и регистрации около 350лв, газова 2250лв(твоята ще е около 1800лв) и смятай колко пари съм наврял и на колко трябва да я пусна ако ще я продавам. 

 

По съвет на robobug дирих историята, каквото пишеше, че е сменяно в ауди то наистина излезна. После е била карана в сервиз на бош. От тукашния бош нищо не предоставиха като информация(явно са сбирщина сервизчета) и дирих номера в Швейцария. От там потвърдиха последните две влизания в бокса. Макар да ми бяха потвърдили за обслужванията, то реших да си я обслужа и гледахме дали споменатите неща са наистина пипани в Швейцария, наистина бяха пипани. Това ти го пиша с цел да си провериш историята, защото макар и стари бараки хората си ги обслужват, а не ги ръчкат в гаража.

Та иди и я виж на място, покарай я, изръчкай я да си позагрее, следи автомата(куция автомат) дали рита, тропа, шуми... После диагностики и сервизи и ако ти трепва сърцето докато я гледаш, това е твоята кола. Такива коли се купуват със сърце, а не с разум  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внос от Швейцария, пък снимки от автокъща в Литва...

Виждал съм и други Ауди-та от там и все бяха на ниска цена и много километри. Не ,че е определчщо , но на там ми отиват нещата.

Щях да забравя , повечето коли бяха и с газова уредба. Понеже гледах бензинки.

Редактирано от Daniel_Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата Даниел Атанасов се поразрових повече и успях да намеря дори обявата на същата кола близо до Талин...

1. Колата я пишат с двигател 2.4 170к.с., а не 3.0.... сега ще поровя ВИН-а WAUZZZ4B13N091328 (да видя дали съответстват нещата)

2. Явно колата още не пристигнала тук и затова ще трябва да се гледа след празниците...

3. Сигурно газта я слагат, за да я направят по-лесно продаваема...

4. Много ме озадачава - защо е сниман компа на скоростната кутия на една от снимките?!??!

Ето какво намерих:

http://lt.brcauto.eu/en/vehicle/c711664-audi-a6-2.4l-automatic

http://en.latauto.lv/ads/audi-a6-2-4-l-estate-wagon-2003-petrol-2693774.html

Забележете експорт цена: 2080 Евро...

Като гледам, може и да не я гледам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове




 NB! Remonti vajav käigukasti aju vajab vahetamist: NB! За ремонт на мозъка се нуждае от подмяна скоростна кутия

(käigukasti aju vajab vahetamist): (мозъка се нуждае от смяна кутия)





 



Изгоерл е компа, или  скоростите за смяна

 Чичо гугъл знае всичко... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80% от колите, внесени в България са вкарани в будна кома. Тука се съживяват и се продават с надценка. Но евала на колегата, че намери инфо. за колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра на тази кола се наводнява с лекота.

Това, че е изгорял няма абсолютно никаква връзка със състоянието на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина дават безплатна справка по ВИН в представителството - ще си направя труда на 28ми да отида да видя какво ще излезе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая информация се предоставя единствено на собственик със талон в ръка .Поне така би трябвало да е ,не пречи да опиташ все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от форума могат да ти свършат работа ;) Иначе в ауди искат да си собственик на колата, съответно с талон на твое име.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това с талона в ръка и собствеността не го разбирам - какво крият и пазят, ако кажат кога какво е сменяно по определена кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...