Jump to content

Смяна на говорители субуфер


justboneswth

Recommended Posts

Здравейте, искам да сменя говорителите на субуфера, който е в кората на задния калник (а3 98г.) понеже бръждят малко като усиля, а и мембраната на единия е тръгнала. Та въпросът ми е какво да си взема, не много скъпо, не държа и на някакво зверско качество, но да не е и пълен ментак. Прикачвам и снимки на тези, които са в момента, по тях ако може да ме ориентирате. Благодаря предварителноpost-95799-0-02842300-1453639500_thumb.jpost-95799-0-63121600-1453639508_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Приятелю, темата е дискутирана многократно. Ползвай търсачката.

Нямаш много избор, тъй като говорителя е специфичен.

Най-добре вземи нов оригинален или нов-стар оригинален. Алтернативно можеш да потърсиш ремонт, но лично аз не съм привърженик на това, тъй като не вярвам в сполучлив и дълготраен краен резултат. 

 

П.с. Освен всичко друго сега виждам, че си с BOSE система, което още повече стеснява кръга на въмзожностите - стандартен говорител от A3 8L няма да ти свърши работа. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора колега. Не търся нито нещо оригинално на Bose, нито нещо кой знае какво като качество, просто искам да сменя говорителите с нови, неиздънени, без значение каква марка са, просто да съвпадат по характеристики с тези, които са в момента. Но понеже на тях не пише почти нищо, за това се обърнах към вас за помощ. Ако ги сваля и ида с тях в магазин за музика дали ще ми свършат работа.

П.С. Темата я пуснах, понеже нищо от това което намерих във форума не отговаряше на въпроса ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма други говорители с такъв импеданс и размер на пазара. Имам един много добър майстор в Девин дето ремонтира всякакви говорители. Свържи се с него и му обясни за какво иде реч. От цяла България му пращат говорители за ремонт и е един от малкото хора дето му се занимава с такива нестандартни изгъзици като говорителите на Bose:

Костадин Крумов Рахнев-Loudspeaker fixer 0885 067 687 , 0878 627 135
skipe:kocito8

 

Пиши после да кажеш резултата.

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид, което е написал и колегата - заместител няма да намериш (лесно), съответно или търсиш същия или го ремонтираш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще се свържа с него задължително. А относно импеданса, ако сложа такива с 4 ома (понеже това виждам като минимум да се продава) няма ли да стане, да няма да свирят оптимално, но не е ли решение и това? Друг вариант е може би да откача буфера и да сложа едни елипси на задната кора, но тогава какво се случва с останалите колони, понеже съм чел някъде из форума, че на Bose захранването на всичките говорители идвало от буфера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина тия говорители са 1 ом с 4 ома реално ще свири около 4 пъти по-слабо. Ако и 2-та са активни и са били вързани последователо може да ги занмениш с два 4 омови вързани паралелно. Не съм отварял такъв субуфер и говоря малко наизуст.

И да, 5 каналния усилвател на босе системата се намира в субуфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да се включа в темата.... 

Моя въпрос е дали е възможно смяната на говорителя в буфер , който не е босе.(nokia ) и размера му стандартен ли е ? Дали , ако се монтира такъв гумена мембрана ще се появи малко по плътен и силен бас или няма да има разлика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да смени, размера си е съвсем стандартен, но проблема е че е двунамотков. 
Проблема е че такъв размер двунамотков е изключително трудно да се намери.
Гумената мембрана е просто по-устойчива на времеви, климатични и прочие влияния на външната среда.
Ако имаш предвид да се монтира такава гофра на стоковия говорител, не мисля че ще чуеш някаква кой-знае каква разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или в продължение на горното - най-добре и най-лесно е да потърсиш оригинален заместител (нов или втора ръка в добро състояние).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов събууфер ако не се продава говорителя отделно... Това е единствения хем нов, хем оригинален вариант. Иначе втора ръка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези говорители почти не се намират нови, затова звънни в авител и питаи за телефона на човека които ги рециклира ще стане като нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива говорители НОВИ, аз поне съм срещал...или търсиш 2-ра ръка ЗДРАВ, което се намира изключително рядко, или ремонт...

Другото е компромисен вариант, където се слага един нормален еднонамотков говорител на 4 ома и се ползва само единия канал, но от това ще пострада силата на звука тъй като ще повера ще е 2 пъти по-малък...за жалост не съм наясно дали двата фабрични субови канала могат да се бриджнат и да се сложи един същия по размер говорител, но 8 омов...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А говорителите от голф 4 или сеат леон дали са със същите размери като в ауди а3 ... че в която и кола да се кача се чува в пъти по- добре отколкото фабричното озвучаване в тея 3-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Moonland написа:

В Голф 4 и Сеат Леон няма събууфер. :)

(Но за сметка на това в Голф 4 говорителите във вратите са много добри)

Да де ... нямах предвид говорителя на буфера. Мисълта ми е , ако намеря говорители от голф дали същите размери като на ауди (че тея във вратите адски рехав звук имат) .Телефона ми свири по- силно и качествено от фабричното озвучение в тая кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 25.01.2016 г. at 16:13, radi_nrj написа:

Няма други говорители с такъв импеданс и размер на пазара. Имам един много добър майстор в Девин дето ремонтира всякакви говорители. Свържи се с него и му обясни за какво иде реч. От цяла България му пращат говорители за ремонт и е един от малкото хора дето му се занимава с такива нестандартни изгъзици като говорителите на Bose:

Костадин Крумов Рахнев-Loudspeaker fixer 0885 067 687 , 0878 627 135
skipe:kocito8

 

Пиши после да кажеш резултата.

Аз съм от форума, а знаеш че също ремонтирам, ако е до услуги :D

На 13.04.2016 г. at 17:02, Xpl0d написа:

Да се включа в темата.... 

Моя въпрос е дали е възможно смяната на говорителя в буфер , който не е босе.(nokia ) и размера му стандартен ли е ? Дали , ако се монтира такъв гумена мембрана ще се появи малко по плътен и силен бас или няма да има разлика?

Ако опишеш по-точно модела на системата или най-добре модел на говоритела, може да ти се отговори контено.

В оригиналните на Босе системи както и не само на тях, се срещат говорители с различен импеданс. Отделно с различни на брой намотки.

Това което искаш да кажеш под гумена мембрана, явно визираш гумена гофра, това е подвижното гъвкаво окачване което държи мембраната за периферията на говоритела. Другия вариант е да имаш предвид, ПВЦ мембрана.

Качествата на говорител не зависят само от това с каква гофра и мембрана е. По външен вид некомпетентен човек няма как да прецени, дали е подходящ за целта. Не е нужно да изглежда внушително, за да свири добре. Това искам да кажа.

 

На 24.04.2016 г. at 15:48, Xpl0d написа:

А говорителите от голф 4 или сеат леон дали са със същите размери като в ауди а3 ... че в която и кола да се кача се чува в пъти по- добре отколкото фабричното озвучаване в тея 3-ки.

Не можеш да сравняваш озвучаването на голф 4, пасат 4,5,6 със ауди А3,4,6,8 които са същите години. Разликата в конструкцията на вратите е огромна! От там нещата не са отлични от към звук, но за такива скапани говорители които са сложили, пуснати през някакво цд звучат добре. При ауди-то свири като преносимо радио.

Там съм писал много пъти какво трябва да се направи за да се постигне това. Скоро имах такъв човек от Варна.

А иначе при теб са 13см, при голфа 16,5. Захващането и типа са коренно различни. И двете са със супер шантаво шаси.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.04.2016 г. at 7:06, Xpl0d написа:

Да де ... нямах предвид говорителя на буфера. Мисълта ми е , ако намеря говорители от голф дали същите размери като на ауди (че тея във вратите адски рехав звук имат) .Телефона ми свири по- силно и качествено от фабричното озвучение в тая кола.

Ако си говорил за баса, то там е супер смешна работа.

Проблема не е само в говоритела, макар че и той е виновен до голяма степен.

Същия е с две намотки но не помня точно по колко ома бяха. Мисля, че са по 2ома като в същата кутия на суб-а имаше усилвател които захранва и задните говорителите. Мощността към говоритела която се подава е около 50 вата общо, ако не се лъжа че е 2х2ома. Като цяло 50 вата бас изобщо не трябва да звучат така.

Целта на заводският бас е бил явно да се изрази по-силно при 60-100хц.

За по-нисък трябва да се преправи усилватела, както и целия суб.

Размера е 5,25 мисля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ,че каквито и говорители да купя и да монтирам в това ауди а3 (размер еднакъв с фабричните) пак няма да изкарат по- добър звук отколкото фабричното озвучение на голф, сеат и т.н,..... освен ако не напълня багажника с буфери и усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...