Jump to content

Проблем с вентилатора за парното на б4


Bukmop19

Recommended Posts

Много теми има изписани за клапи, термозащити и т.н. , но моят проблем е следния: Вентилатора първоначално издаваше странни звуци, но си въртеше. В последствие не се включваше въобще и при шофиране при раздрусване на колата тръгваше вентилатора. От 2 дни вече въобще не тръгва. Реших че е от вентилатора, смених го и пак не работеше. Термозащитата (онази странна плочка със съпротивленията за различните скорости на вентилатора) явно се е прецакала (Лошото е че на защитата не се четът вече надписите та... Някой знае ли с какви характеристики е за да я сменя ? ), но не е проблем понеже 4 степен не минава през плочката. 2-та кабела към вентилатора ги свързах с крушка и като включа 4та степен си светва крушката. Проверил съм всички бушони и са здрави. Мислех че врътката за степените прави проблеми, но крушката си свети... Или вентилатора който е нов за мен, но иначе е на старо не работи или проблема не е там... Някакви идеи какво друго да проверя ? 

Редактирано от Bukmop19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обновя информацията, моят вентилатор го разфасовах та изкарах четките и са много зле... А 2рият вентилатор, който купих и отново не тръгва не мога да го отворя да го видя в какво състояние е ... ротора няма какво да се направи май май, но поне четките мисля да сменя.. въпроса е къде да намеря такива четки ... (в София)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ъгъла на Раковска и Сливница/Сточна гара/ има няколко магазина/работилници/,в които има четки,втулки и цели ротори за всякакви вентилаторчета.Отиваш с твоето и или си взимаш части и го ремонтираш сам,или го оставяш и го взимаш ремонтирано с гаранция.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че ползвам темата на колегата. Искам да попитам моторче(вентилатор) от Голф 3 става ли на Ауди.

Редактирано от Даньо.Иван
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че ползвам темата на колегата. Искам да попитам моторче(вентилатор) от Голф 3 става ли на Ауди.

Така зададен въпрос няма верен отговор!Няколко вида са,ще трябва номер за да се рабере дали са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят проблем се оказа както и предполагах, вентилатора. Скъсана намотка и така и така се прави сменени четки и до колкото разбрах са ми изгладили ротора понеже е имал леко задиране. Одрусаха ме 30лв, но вентилатора ми е като нов :) Сега вече ми остана проблема с това че работи само на 4 степен, трябва да сменя термозащитата ( за която търся с какви характеристики е ) и евентуално самата врътка има проблем понеже е отчупена част от пластмасата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за въпросната тема, но не намерих характеристиките на термозащитата, а на моята не си личат въобще :(

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разглеждам врътката за степените колко бързо да върти вентилатора на парното. Установих че не пластините са проблем, а пластмасовата част която побутва пластините :) Самата пластмаса има вдлъбнатини и по този начин пластинките не се повдигат до където трябва като се върти врътката... Сега се опитвам да възстановя пластмасовата част :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е проблема на ключа. Главата на нитчетата се чупи с времето и те отпускат. След което пластинките не контактуват. И имаш само 4та степен. Аз го побългарих ето така. :)

a638f169b8dbd5343d8577674aa63c4e.jpg

415ca8c11bd6c5515de2783db0d4c32e.jpg

5ca590679ff3e11c61cc5c0d7adba539.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как решавате проблема с превъртащите врътки ? Не мисля че е добра идея да ги лепя защото ако се наложи да се сваля панела... няма как... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфовото е BOSCH

DPD 12 V 3 137 020 021

1H1 819 021

А моето не го знам, но колата е Б4 АБК. 93 година.

Не са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как решавате проблема с превъртащите врътки ? Не мисля че е добра идея да ги лепя защото ако се наложи да се сваля панела... няма как... 

Набутай някаква хартийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са еднакви.

И кое по точно не им е еднакво? Като изключим единствено само буксите.Тази сутрин монтирах Голфовото и смея да твърдя ,че са абсолютно еднакви .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...