Jump to content

А4 или 100


Recommended Posts

Мисля да си купя Ауди А4-ка или 100-ца мой приятели ми казват да не се лъжа да си взимам Ауди а по-добре Мерцедес 124-ка!

На Аудита била много скапа подръжката, други казват ,че не е токова голяма разликата от подръжката на мерцедеса и на Аудито! Вярно ли е че на Ауди 100 тампона бил по 100лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на ауди 100 има тампони и по 240лв единия, въпроса е че се сменят веднъж в живота на колата, а тая 124ка е от на баба ми абитуриентската и дори и да са по тънки частите, ще се разваля по честичко освен това е и със задно предаване и морално остарял модел !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на ауди 100 има тампони и по 240лв единия, въпроса е че се сменят веднъж в живота на колата, а тая 124ка е от на баба ми абитуриентската и дори и да са по тънки частите, ще се разваля по честичко освен това е и със задно предаване и морално остарял модел !!!

ай ся морално остарял :hilezh:

...колкото и да си обичах и хваля кораба 100СС Авант...не мога да скрия нещата от 124-ата, които кефят :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,човек не трябва да противоречи на приятелите си.Щом са казали Мерцедес-значи купуваш Мерцедес.Ако ти кажат да скочиш от високо-скачаш.Тук ще призная,че след всички модели на Ауди,Мерцедес 124 ми е любимата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се повози на една С4ка и съответно на 124ката и тогава преценявай.

Такова чудо тампон за 100лева нема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе изобщо малко ти е странна дилемата...124 се произвежда до към 94-та. 100-цата (под формата на А6 Ц4) до към 97-ма. А4 Б5, което предполагам имаш предвид, до към 2001-ва, но то е по-нисък клас. Тоест сравняваш доста широк диапазаон от коли като години на производство и класове. Най-общо бих ти препоръчал да вземеш нещо максимално ново, ако можеш да му смогнеш на поддръжката, защото при А4 от тия въпросните, теслата е най-голяма. Ако не ти се наливат много пари в кола - 100-цата. Хем е по-нова от 124, хем е едно много истинско Ауди.

Редактирано от Бате Весо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сравняваме два еталона за качество: W124 и С4.

1. Дизелите на Мерцедеса са определено по-добри. :wall: Не знам някой как ще спори с мен. :bia:

2. Аудито е определено по-просторно, комфортно и с по-евтина поддръжка. Затова си го купих и то по препоръка на фирмен сервиз на Мерцедес :hilezh::flipoff: Много лесно се управлява, въпреки, че бих предпочел Мерцедеса, защото задното ме кефи страхотно. :D

3. Качество на изработка - фантастично и при двата модела. Практически без забележки. :flipoff:

4. Основен проблем - в момента не се продават читави екземпляри от тях. Собствениците им не ги продават. А защо ли, защо ли - отговорът Ви е известен. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предлагаха 124-ка от 1990 г. за 5000 лв. - един приятел германец, има чисто нова Е-класа и я продаваше. Страхотно запазен, но не ми хареса че е тромав. 250Д, класика в дизелите, но не се връзва с имиджа ми и лайф-стайла ми. Намерих му обаче човек който даде 8000 лв. Така че всеки сам си преценя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя малко опит понеже имах 124 250Д , тромав автомобил със тежко управление особено в градски условия разхода му беше около 8-9 л градско,иначе маневрен автомобил със много добра возия но практически без никаква динамика.. автомобил за улегнали хора..в момента съм със ц4 2.5тди коренна разлика между двата автомобила също маневрен автомобил със много добри технически показатели със същия разход за сметка на много добра динамика и въобще кеф е да се кара ц4-ката за мен нямат място за сравнение в позла на аудито :flipoff: Искам да вметна още нещо много важно правих предниците и на двете на мерцедеса цяла предница без амортисиорите ми излезе около 500 лв +труд

на аудито цяла предница +амортисиори+труд пак там някаде :flipoff:

успех :hilezh::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си намериш читаво 124-300D,може да се замислиш малко .Въпреки че аз винаги ще предпоцета АУДИ 100 С4 2500ТDI.Но това си е мое мнение никого не ангажирам с него. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за изказванията!

Аз се хварлих м/у 100-та и 124 защото брадчетка ми кара А6 тази продалжението на 100-та и много ме кефи ама неможе да се сравнява по возия с 124-та! Ауди по принцип си ми е слабост дано да си намеря някое читаво 2.5тди с 6 скорости то нз дали има с 5 този двигател но ако изпадне някое се мятам на там отиват нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе возията на АУДИ 100 си е по-спортна, ама е и доста по-стабилна кола в завоите от 124-ката. Окачването и е по-просто и поддръжката е по-евтина. Ако смениш амортисьорите на аудито с двоино-действащи SACHS, както направих аз, ще усетиш голяма разлика. Подобрява се возията значително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...