Jump to content

A6 Avant SQL project


bonevstiliyan

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На същия принцип, на който не се правят за домашни колони с изключение на няколко модела от фирми ентусиасти - кръгли се правят по-лесно, по-компактни са, повече шансове за добър звук, по-добър слушателски ъгъл и т.н. Освен това се произвежда каквото се търси, елипси биха имали някакъв смисъл в 1-2% от случаите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами другия път освен и моя снимка да си кача :D...тази седмица ще ходим на панаира, а другата сме на събора

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз я видях колата, мрак е, много добре е направена, евала! Ама колегата не го видях при колата :д

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имах непредвидени ангажименти, но така или иначе успяхме да покажем колата, на тези които наистина имаха интерес да я видят и най-вече чуят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

КоУеги..дойде време за ъпрейд на аудиото. За да можем да се направи всичко както трябва, ще се наложат леки модификации. За начало ще започнем със смяна на чинчове и добяване на ето това ЦЪК . След това има един много тънък момент как ще се управлява аудиото. Alpine-а започва да му сдава багажа механиката и е време да минем в некст левела, а и за да получим истинска SQ система, ще се наложи високите и средите да не са вързани на едно, както до момента. Беше изкочил един Pinoneer P99 Carozeria, но докато се наканя и го взеха, та сега минаваме на резервния вариант. Въпроса е как да се използва процесора, същевремено да е елегантно и изискано изпълнението. Един основен плюс при тая конфигурация е че ще може да се настроят различни профили, за различния стил музика и съответно компонентите да работят максимално добре, защото опита досега показва, че няма вариант, в който да има универсална настройка и всичко да е добре балансирано.

Вариантите за управление на юнита са два..управление през Android таблет или телефон или Iphone или Ipad. Поради липсата на FLAC-ове от всички песни и непрестанното търсене на песни из интернт, мисля да минавам на варианта, в който да си купувам тракове, което за момента най-дорбе се получава при купуване от app store на apple, понеже там винаги ги има всички песни, които съм търсел. Идеята ми е да ги купувам директно и да си стоят на устройството дали таблет или телефон. Лошото е че хич не харесвам продуктите на Apple и ми се иска да прегледам всички възможни варианти, преди да предприема купуването на устройствата. Комуникацията мисля че ще може да стане през bluetooth и да нямаме никаква загуба на качество, но въпроса е дали формата на Apple (ААC-то) е достатъчно като качество и дали се различава много от flac-овете. Очаква вашите мнения и опит в тая сфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип оказва се че все пак има някаква загуба на качество мине ли през БТ заради кодирането, но това е най-доброто, което може да се направи след въртенето на истинско СД. Има някои доста удобни преъри в автомобилен формат дори за телефон и на практика слушането на всички формати става супер лесно, дори в някаква степен ми се вижда по-лесно ако екрана е по-малък 5,5 или 6". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, DLS написа:

По принцип оказва се че все пак има някаква загуба на качество мине ли през БТ заради кодирането, но това е най-доброто, което може да се направи след въртенето на истинско СД. Има някои доста удобни преъри в автомобилен формат дори за телефон и на практика слушането на всички формати става супер лесно, дори в някаква степен ми се вижда по-лесно ако екрана е по-малък 5,5 или 6". 

Преър? Аз ли не съм разбрал думата или искаше да кажеш плеър? Според теб, като човек виждал, чувал колата и знаещ колко ми е лошо и как после Кольо ще ми пили на главата :D...кажи как да го завъртя без да има толкова голяма разлика между качеството, както е между ФЛАК и мп3..същевременно да бъде също толкова елегантно използването и монтажа, както в момента плеъра в жабката..за мен може би управление през елефона е най-добре, но реално не съм толкова на ТИ с новостите..все пак от теб разбрах за тая схема с граундзироското устройство

 

Преди 12 часа, Audi_FeN_1 написа:

AAC-то от Itunes варира около 256кбпс битрейт.

От ютуб спокойно може да се сваля 320кбпс мп3 и то безплатно.

тва съм си играл да се свалят от тубата, нооо мисля че песните не са реални 320-ки..не е clean as a whistle..не искам да бягам от флак-а..даже напротив ама в бийтпорта ги няма всичките песни, които искам, струват 5 лева всяка и освен това не искам да въртя хиляди дискове..ще ми се да минавам на друго устройство при положение, че има избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускал съм една песен 256 и 320 свалена от тубата "огледално" в Audacity и има разлика

Има екстенжъни за браузъра дето добавят бутон под клипчето в ютуб, само цъкаш и си сваляш. По-лесно е отколкото да купиш, по-евтино и явно по-качествено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре съгласявам се с това..но въпреки всичко формат мп3 не е опция за мен...разликата е мнооооогоо осезаема и изобщо няма какво да се коментира..имам нужда от функционалност и мобилност без да губя качества as much as possible

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mp3 e oпция, проблема е че трябва да е 320ка или собственоръчно направена или от сигурен източник, тия произволните от нета са минали толкова конверсии, че битрейта е почти без значение вече. Youtube не си струва да се коментира даже, там хубаво качество почти не можеш да чуеш и отново е все тая дали ще го свалиш на 160 или 320к.

С две думи хубаво мп3 за из път, а и не само и флак са предостатъчни за да чуеш всичко от системата.

Като управление и възможности най-простия метод, който се сещам е процесор+БТ с оптика и произволно устройство. На мен ми допара да се ползва телефон с 5,5-6.0" екран, ще плейваш директно всички формати и има доста удобни софтуерни плеъри. Така пак е някакъв вид компромис, но на практика цялото нещо ще е доста по-добре от сега. Всъщност така или иначе всичко е компромис на фона на хубав плеър със зареден хубав матричен диск...ако някой помни какви бяха тия кръгли неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа какво съм направил, една хубава мп 3 ка и на нея съм качил flac и dsd, Line-out- едно кабелче  в aux-а на хед- юнита и това е, бързо , евтино и лесно.

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, DLS написа:

Ами кароцерията беше много добра опция, защото беше пусната за 1К..ноо там пак трябваше да правим дистанционно да се управлява от колата и основния проблем си остава..липсата на профили. С г-н Саунддоктор стигнахме до извода, че трябва да има няколко профила..като аз се сещам поне за 6. Трябва ми сетъп за рок при затворен обем, хаус и черно за същия моуд..аналогично и когато сме на отворен обем. Освен това ти трябват и две оптимални настройки за SQ, SQL и SPL, като се ходи по някакви мероприятия. Ако П99-ката може да съхрани 9 профила, бих се навил да си купя него и да си караме по същата схема. Нооо като видях менюто на процесора и хилядите опции, с които можеш да прецизираш системата и ми окапаха очите..всичките проблеми и болежки на моята конфигурация ще изчезнат и ще свирне, както никога досега..с ненастроена сцена и вързани високи и среди на едно обрахме точките, а сега ако се импруувне още и ще стане бомба. Телефона и на мен ми допада най-много като вариант, защото ще мога директно да си правя плейлисти с всякакъв стил музика, да си ми седи като сторидж и после само си го връзвам с BT, постявам го пред пепелника и елА кумЕ, че ми трЕбеш :D . Сега назрява и следващия момент..вида хардуер на телефона (ако се спрем на тоя вариант) може ли да окаже влияние над възпроизвеждането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вида хардуер би трябвало да няма значение, нали предаваш цифрово през БТ, но някаква преработка ще става преди оптиката на БТ приемника. Малкото зло е това...

Преди на П9ката 5-те настройки едвам ми стигаха и на мен за различните ситуации - 3 ленти sq, 2 ленти, spl, в движение, лоуднес за дълги пътувания когато слушам стара музика и на ниско ниво.

Процесора сменя настройките мигновено и вече 10 няма как да не стигат, видя ли и новия софт?

products_962_488154759esx%20control%20x.

Много му се зарадвах, особено допълнението под EQ-то където вече можеш и да пишеш :)

А за плеър ползвам вградения на телефона, които е много удобен, защото има лист, превъртане, усилване и т.н. от един екран. Подобени възможности има и XTZ dsп, хвърли му едно око. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнее сефте го виждам и все повече ми харесва, това което се случва :D . Какво можеш да пишеш под EQ-то? Това, което си показал не е от Zero-ския процесор..имаш ли поглед над тея продукти и кой да заръчаме да ни пратят. Също така, дали би имало значение кой клас bluetooth използва телефона или там различните версии се отнасят единствено за дистанцията на трансфер на данни между различните устройства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемника трябва да е 4.0 за по-сигурно, но цените са ниски така че не е проблем. Дистанцията няма общо, това е само за трансфера с по-голям битрейт. Под EQ-то освен q-фактора можеш да пишеш и произволни честоти през 1хз. GZ процесора беше първия, който можеше, но сега и този го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой процесор би препоръчал да заръчаме..по принцип ще е готино ако GZ-то е подходящо, защото тогава колата ще е изцяло GZ проект...нооо ако има нещо по-добро, което заслужава повече парите си, едва ли бих се поколебал да го взема него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мисля че открихме печелившия в нашата класация ЦЪК. Освен товаразгледах и гугъл стора и останах с доста добро впечатление от избора на песни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Kак ще се зареждат различните профили зададени на процесора, чрез външен интерфейс (лаптоп) или ще има някаква по-приятна схемичка. Сега има вариант да сложим процесора в багажника и понеже ще сменяме и чинчовете направо всичко да е вързано там и да не се дават излишни пари за прехвърляне на голямо разстояние до кокпита + добавяне на BT модула и реално отпред да няма нищо и само да се свързвам с телефона. Също така какъв модул да взема..колега @DLS какво ще кажеш

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...