Jump to content

Сензор за светлина и дъжд


ivchoiv

Recommended Posts

Здравейте колеги, търсих по въпроса но така и не открих каквото ми трябва. Имам ауди а6 4f. Много е базов модела. Няма екстри, така че искам и малкото които са налични да са наред. Та да си дойда на въпроса. Не ми работи сензора за светлина и дъжд. Има го зад огледалото,има ауто на ключа. Но не работи.Няма дневни светлини. Пипнаха му компа и сега като дам на контакт късите се палят не зависимо на какво положение ключа. Но като е на ауто и стане тъмно таблото не се пали. Трябва ръчно да го направя. Имам в менюто тази опция при заключване и отключване да се палят халогените и габаритите и въпреки, че е включена не работи. Опитваха да пренастроят но след като се кодира пак изчезва настройката. Успяха за един път но след това пак нищо не става. Уикенда пътувах и по магистралата на отиване в тунелите палеше таблото но след това пак спря. С две думи не работи :icon_sad:  :icon_sad:  :icon_sad:  :icon_sad: . Та да си дойда на въпроса. Може ли да се смени този сензор без да се минава през Порше. /или поне колко ще ми струва там/.От къде мога да си купя такъв и има ли някой на представа колко струва. Не е толкова болка за умиране .Досега не съм имал такава екстра но ми се иска сега след като я има да си я ползвам.Пусти мерак. Може ли някой да ми каже какъв е номера на сензора. Много станаха въпросите, за което се извинявам. Ще бъда много благодарен ако някой ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да споделя какво се случва сега. Както казах сензора реагира по някога и пали таблото. Разглобихме го и се оказва ,че след като се изключи и включи буксата работи-отчита коректно и на ауто фаровете и таблото светват. След това като се извади контактния ключ и постои около пет мин. отново спира да работи. Четох в едни други форуми,че силиконовото уплътнение може да прави проблема. Та въпроса ми е , дали някой знае къде се продава такова уплътнение или гел?

ffd6439c4473a3849ff7795b172b93c4.jpgfaef17a8b5c805ffcf06ae7b2c531d61.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от ivchoiv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, смениха ми челното стъкло на колата Audi A6 4F, но след смяната ми изкара следните грешки:

 

Address 09: Cent. Elect.        Labels: 4F0-910-279.lbl
   Part No SW: 4F0 910 279 D    HW: 4F0 907 279 
   Component: ILM Fahrer      H15 0190  
   Revision: 00000000    Serial number: 4F0907279     
   Coding: 0013121
   Shop #: WSC 02335 785 00200
   VCID: 2A5B68CE853E0312DE-807E

   Subsystem 1 - Part No: 4F1 910 113   Labels: 1KX-955-119.CLB
   Component: Wischer AudiC6  H05 0150  
   Coding: 00062736
   Shop #: WSC 02335  

   Subsystem 2 - Part No: 4E0 910 557 A  Labels: 8K0-955-559.CLB
   Component: REGENLICHTSENSORH12 0090  
   Coding: 01723472
   Shop #: WSC 02335  

2 Faults Found:
01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397) 
            005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100101
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 95
                    Mileage: 192060 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.09.12
                    Time: 17:09:00

01024 - Rain Sensor (G213) 
            014 - Defective
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101110
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 95
                    Mileage: 192060 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2017.09.12
                    Time: 17:09:00

 

Може ли някой колега ако е имал подобен проблем да каже дали е прецакан сензора или може и да се оправи със смяна на силикона само.

21.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само със силикон трябва да се оправи. Като сменят стъкла в Кобра хич не се занимават да го подменят. От там и половината Аудита са така.

 

Някакви идей колко струва такова, или парт номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен в Кобра ми бяха искали 25 лв. отгоре в случай, че се наложи да се сменя. После се оказа, че не се налага, не го смених и си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50лв е в порше оригинално. Провери бушоните, има си отделен за сензора. също в живите данни виж дали реагира. Гела основно играе роля за чистачките, сензора за светлина си работи и без гел... най-лесно е да пробваш с сензор от морга нали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за в момента чакам от сервиза за стъкла да измислят решение. Сега чакат да се появи кола със същият датчик за да пробват дали е от датчикът.

 

Пробвах с адаптация. Но ми се струва, че нещо изобщо не реагира датчикът. По скоро е като крушка, като нещо отчете грешка спира захранването към нея. Някой знае ли какво означава стандартната настойка и тези +20%, +40% и +60%. Мисля че е чуствителност на датчика? При атермично стъкло на каква настройка трябва да е?

 

А някой има ли наблюдения до колко е критична чистотата на силикона, защото я натискат с прасти. За това, че не оплатнява хубаво ми сложиха още един гел отгоре и сега оплатни, но никакъв ефект. А и вече сензорът е доста отдалечен от стъклото. Незнам дали има значение.

 

Бушонът не е. Пробвах го, като го махна ми светва грешка и таблото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Да споделя моят опит със сензора за светлина. При наличието на тези грешки сензора е мъртав.

Разреших проблема като го смених с друг. Грешките изчезнаха сред монтирането на новият сензор.

Състоянието на силикона при този сензор не е критично, моят силокон в момента е замърсен и в лошо състояние но сензора си работи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/24/2017 at 0:51 PM, razu0900 said:

Здравейте,

 

Да споделя моят опит със сензора за светлина. При наличието на тези грешки сензора е мъртав.

Разреших проблема като го смених с друг. Грешките изчезнаха сред монтирането на новият сензор.

Състоянието на силикона при този сензор не е критично, моят силокон в момента е замърсен и в лошо състояние но сензора си работи перфектно.

 

Имам същия проблем, сенозора работи когато си реши. След като си поставил нов, трябва ли нещо да се прави софтуерно? Настройки, чистене на грешки и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва, автоматично се изчистват. А настройка има на чуствителноста която се прави ако чистачкитети се включват или твърде често или рядко.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се калибрира колега, защото мен много ме дразни как работи! Или супер бързо ги пуска, или супер бавно...с последна вердия за моята версия на MMI съм, където уж работата на сензора за дъжд е оптимизирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това дали ще ти свърши работа, но като гледам корекцията е само 0 +20 +40 +60... което означава, че за да може да се корегира с това или трябва да тръгват по-рано и да е настроено на +60 или по-късно и да е на 0 ... но в твоят случаи незнам дали ще помогне.

 

Кажи ако стане.

New Doc 2017-11-03.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид тръгва когато си поиска? През повечето време работи или през повечето време не работи? Записва ли грешки? И ако да какви?...най-елементарното нещо което можеш да направиш е да прегледаш буксата за окисление, все пак стъклото се изпотява често и според мен от влагара е възможно да се е окислило и да не контактува добре. При мен няколко грешки съм си оправял само с почистване на букса.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми показва никъде грешка ами сега ще ти кажа в началото както я взех не тръгваше дори не знаех че имам сензор после тръгна сам доста време като съм я карал в дъжд се включваше а вчера пак не тръгна ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш как се вкючват автоматичните чистачки, от нормално положение един път нагоре....и вземи един спрей за прозорци и праскаи по датчика...така ще разбереш даши работи, но ако има проблем трябва да запише грешка

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега значи може аз нещо да съм натиснал да видим дали съм те разбрал значи както в момента са ми спрени за да чистят със сензора трябва да ги цъкна един път нагоре ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...