Jump to content

Размер на гуми на А4/B7


Recommended Posts

Здравейте колеги,моля да ми кажете точният и правилен размер на гуми за този модел кола.Кубатурата е 2.7 ТДИ ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем,просто за летни ги дават препоръчителен размер 215/55R16.

205/55R16 ще са на по-малко пари дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съпоставими са....... разликата е нищожна......аз имам и 205 и 215...на различни джанти..... все тая е :)

Реалана разлика в димаетъра на двете гуми мисля беше 1 см..... което също не е нещо за отбелязване

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 205 зимни и мисля че е доста ниска колата в сравнение с летните ми които са 18 цола но с диаметър на 215/16" а и много клекнала изглежда макар и с 1 см. разлика

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[

Колега, сравнявах 205/55/16 с 215/55/16............. естествено че 18-ката ще е с повече от 1 см по-голям диаметър:)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между 235/40/18 и 205/55/16 е само 13мм. но уви практиката ми е че на няколко места имам където обичайно паркирам в смисъл качвам на бордюр с по малките гуми ми опира колата и затова моето мнение е такова дори следващата зима минавам на 215/55/16 и без това съм за нови зимни гуми

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега........ като ще купуваш нови гуми без старите да са за смяна, с цел по-висока да ти е колата...... не си взимай такива с 13 мм разлика в диаметъра......това ще ти "вдигне" колата със само 6,5 мм!!! Нали знаеш, че това не е нищо! Това е просто съвет разбира се, далеч съм от мисълта да ти давам тон в живота. Аз си взех 215/55/16....като имам и 205/55/16......пренебрежимо малка е разликата!!! Аз си взех по-широките за да запазя бордовее на джантите......иначе в практиката това не е помогнало да съм по-проходим или да не опирам като се катеря по бордюри;)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не неси ме разбрал колега! Първо в темата имаше питане за два размера гуми и аз просто си изказах мнението,второ съм писал че гумите са ми за смяна и ще премина на по високи,но такива каквито препоръчва производотеля,трето 6,5мм.не е много малко за самия клиренс на автомобила та то s-line окачването е с около сантиметър по ниско от нормалното и се води един вид спортно окачване.Това е от мен по тази тема благодаря на автора за разбирането.

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно си се вкопчил в тия 6,5 мм:) И з съм с S-line окачване и минах от 205 на 215..... като височината се промени именно с тези 6,5 мм..........        пак казвам, това не направи колата по-проходима по тротоарите и т.н........ виж ако я изпраскаш с 3 сантиметра ...вече е нещо друго:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

На В7 не е , вече на В8 е 66,5 мм .Това за оригиналните джанти ,иначе  ако си вземеш други джанти и  е по-голям централния отколкото ти трябва се слага втулка с нужния размер .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да попитам нещо :) ,ще има ли проблем ако предните ми гуми са 205 55 16 а задните 215 55 16  ,че вчера спуках лошо едната задна и понеже имах 2 еднакви такива ги смених и двете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...