Jump to content

Reglaj na prednica?


quattro

Recommended Posts

По-добре в сервиза на Дуневите, който е на картинг пистата - аз там го правих и съм много доволен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази тема - мен пък ми я качваха 3 (три) пъти на стенд и пак волана НЕ Е хоризонтален като се движа направо, а леко извит (наистина много леко, колко да ме дразни) наляво като се движа направо. Последния път даже се качих в колата и гледах дали са фиксирали геврека правилно - перфектен беше! Ама като тръгна направо пак е крив.

Това в Д&Н ауто.

Въртях и гуми (леви с десни, първо отзад, после отпред) - пак същото.

Откачих, вече и се опитвам да не го гледам. :D

И аз съм за Друмник. Направиха ми реглаж на предния мост и колата заспа.

www.drumnik.hit.bg        tel. 958 28 38

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви и така не става - тогава отива още повече в ляво или леко в дясно.

Виж сега най-лестия вариант- махаш волана и си го нагласяш както ти харесва. Той е на шлици.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви и така не става - тогава отива още повече в ляво или леко в дясно.
Виж сега най-лестия вариант- махаш волана и си го нагласяш както ти харесва. Той е на шлици.

При мен се появи същия проблем - и на старата и на новата кола. При реглажа на предницата колелата се регулират едновременно в три посоки - доста е сложно (разхлабват се всички държащи колелото елементи) и не всеки "майстор" го може. При този реглаж този, който го е правил е изместил накрайниците (може да е само единия) на кормилното управление в ляво или дясно с един или два оборота. В този случай волана е крив и дразни. Ако обаче не намерите наистина добър спец да ви го оправи по-добре не се опитвайте - дразни, дразни ама след време се свиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az hodih na parvia si reglaj v drumnik, che drug serviz togava ne znaeh. S komputer tam gledaha i reguliraha. V smetkata nakraia mi pisali i reglaj na zadnicata, ama sega kato cheta razbiram che na moita po princip niama kakvo da j se regulira na zadnicata (kakto i da e). Gumite biaha chistak novi (vsichkite). Sled 2-3 meseca pravih balans i onzi mi vika za prednite gumi "kato sa gumite na kolata ti izglejdat iznoseni, kato gi svalih ne sa - neshto stranno ima". Reshih prosto profilaktichno da otida na drug majstor da mi napravi reglaj. Kazaha mi che v momenta sa mi sviti i realno se iznosvat mnogo barzo po kraishtata (poviarvah im zashtoto naistina si licheshe) i mi napraviha reglaja. Kazah im che mi ia reguliraha v Drumnik i mi kazaha che s komputer ne moje savsem tochno da ti napraviat reglaja.

Ne znam dali e taka za computera, dali v drumnik togava momcheto oshte se ucheshe, no poveche tam na reglaj ne hodia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С компютър не може да се направи много точен реглаж?!?! Мамицата им майсторска, а как се прави най - точния реглаж, на око ли? Или с GPS?

От друмник ти дават разпечатка с параметрите на предното ти окачване ПРЕДИ и СЛЕД реглажа и допустимите стойности.

Единствения проблем на реглажа с компютър, е фактора ЧОВЕК, или майстора, който ти прави реглажа. Не правя реклама на Друмник, само се възмущавам от майстори, които ти мъкнат вода от 9 кладенеца, за да докажат нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az hodih na parvia si reglaj v drumnik, che drug serviz togava ne znaeh. S komputer tam gledaha i reguliraha. V smetkata nakraia mi pisali i reglaj na zadnicata, ama sega kato cheta razbiram che na moita po princip niama kakvo da j se regulira na zadnicata (kakto i da e). Gumite biaha chistak novi (vsichkite). Sled 2-3 meseca pravih balans i onzi mi vika za prednite gumi "kato sa gumite na kolata ti izglejdat iznoseni, kato gi svalih ne sa - neshto stranno ima". Reshih prosto profilaktichno da otida na drug majstor da mi napravi reglaj. Kazaha mi che v momenta sa mi sviti i realno se iznosvat mnogo barzo po kraishtata (poviarvah im zashtoto naistina si licheshe) i mi napraviha reglaja. Kazah im che mi ia reguliraha v Drumnik i mi kazaha che s komputer ne moje savsem tochno da ti napraviat reglaja.

Ne znam dali e taka za computera, dali v drumnik togava momcheto oshte se ucheshe, no poveche tam na reglaj ne hodia

Kolega kakuv ti e avtomobila che nesto nemojada da se svetna?V bazata danni na srtenodovete za reglaj e pokazano mnogo dobre kade i kakvo se regulira!Horata ne si go izmisliat!Sled reglaja i v samia protokol koito zadaljitelno ti se izdava sasto mnogo dobre daje s razlichen cvbiat si pishe kade i kakvo i kolko e regulirano!

A na tezi deto sa ti kazali che s nai preciznata savremenna tehnika nemoje da se napravi tochen reglaj moga samo da im kaja da se zamisliat seriozno za smiana na profesiata!Primerno gradinar fermer ili nesto takova! :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами били ми го направили реглажа сам с единия накрайник защото другия бил клеясал (оттам идвал проблема ми обясниха), но след раздвижване и регулиране и с 2-та проблема пак остана...

Уви и така не става - тогава отива още повече в ляво или леко в дясно.
Виж сега най-лестия вариант- махаш волана и си го нагласяш както ти харесва. Той е на шлици.

При мен се появи същия проблем - и на старата и на новата кола. При реглажа на предницата колелата се регулират едновременно в три посоки - доста е сложно (разхлабват се всички държащи колелото елементи) и не всеки "майстор" го може. При този реглаж този, който го е правил е изместил накрайниците (може да е само единия) на кормилното управление в ляво или дясно с един или два оборота. В този случай волана е крив и дразни. Ако обаче не намерите наистина добър спец да ви го оправи по-добре не се опитвайте - дразни, дразни ама след време се свиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караш по бул. Сливница посока Люлин, стигаш бул. Христо Ботев (светофара) и продължаваш напред... след 20 метра вдясно се вижда надписите на сервиза... на самия булевард е "магазина", първата пряка вдясно след светофара е пък сервиза.... регулират предницата компютърно, дават ти после разпечатка със данните. Всичко е точно. Правихме с бащата преди месец-два (вече не знам колко мина) реглаж + смяна на амортисьори.... реглажа май е 20 лева... може да са го променили.

Дано съм ти бил полезен. Страхотна кола имаш :wink:

Чао

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...