Jump to content

Направа на ключ


ex_pupi

Recommended Posts

Здравейте , колеги.  Искам да си направя втори ключ на колата имам пластмасовата кутийка с нарязано перо , дадоха ми го с колата(мисля че е оригиналното, понеже е изхабено) ,но в него няма чипа и трансподера, предполагам са ги преместили в новият ключ. Доколкото чета в нета трансподера е id 48 и мисля да го взема от тук http://key.bg/bg/цена-Транспондери-(чипове)/2771-Транспондери-(чипове)-за-автомобилни-ключове/3, но не знам кой точно . Бихте ли ми казали , кой от двата е за мен. След като го купя и сложа в кутийката на ключа какво още трябва да направя за да работи. Относно другата част на ключа (дистанционното) се чудя на каква честота трябва да е 433 или 315mhz мисля да си го поръчам от ebay. На предполагам оригиналното дистанционно , пише 433mhz , но като му провера номера в нета 8z0 837 231 d в еbay излиза 315mhz. Колата е а4 b6 avf 2004 131 коня. За нов ключ при ключар ми искат близо 300 лв , което дмятам е много , тези неща ако си ги купя пт ebay излизат около 50 лв имам и готово перо , смятам доста по-изгодно е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като имаш нарязано перо и кутииката ти трябва само транспондера и да се обучи към твоята кола.Незнам от къде си, но тук във Варна ми искат 80-100лв за тази услуга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

транспондера + обучение е 100лв.

Другия вариант е да сложиш транспондера от оригиналния ти ключ някъде близо до патрона за палене да го засича постоянно и ще си палиш и с двата ключа,но аз поне такава цигания за 100лв не бих направил.

Редактирано от Dorian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложи ампулата до стартера е почти като да остави ключа на стартера.

 

Обучението на нова ампула не се ли прави само с VAG-COM?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, CVT said:

А с какво? Autologic?

Имат си машина , но не е с ВАХКОМ. 

В колата може да се обучи само дистанционното при наличие на втори ключ. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, ex_pupi said:

100 лв ми се струват адски много за обучение . Някакъв друг вариант няма ли

Има - купуваш си "втора употреба" дистанционно с ключ.

В дистанционното вече има кодиран транспондер, който чрез ПИН + вагком "вкарваш" в твоя компютър. Процедурата отнема секунди и е в няколко стъпки.

Самото "перо" (т.е. нарязаната част от ключа)  се изработва за 10-15лв и се монтира на дистанционното (би трябвало да е безплатно или символично там, където нарязват новото перо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, robobug написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Това ти е варианта,перото след като го имаш нарязано просто сменяш твоето с това на ключа,който си купил.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно ли ви разбирам , намирам си от някъде ключ за а4 предполагам след 2000г (има ли значение дали комби , седан , двигател) , монтирам си перото от моят втори ключ , който имам , но му е махната електрониката. След което отивам предполагам при ключар , който да ми го обучи за моята кола( има ли някой от форума от София , който може да го направи) , колко горе-долу според вас е нормална цена за това обучение. И след като ми го обучат ще имам и дистанционно и ще мога да паля. 

 

Правилно ли съм разбрал? И евентуално знаете ли откъде мога да си намеря ключ "втора употреба" 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, правилно си разбрал.

Колко струва - нямам представа. В Порше искат 60лв. В Юнитрейд и Шкода може да е по-евтино.

На мен не са ми искали пари за извличане на ПИН. Всеки, който има кабел "за връщане на километражи" трябва да може да го направи. С този кабел (примерно vag commander за около 40лв) се извлича ПИН-а на таблото, а с ВАГ-ком кабел и ПИН-а се записва новия ключ. Обучението на дистанционното не знам как става - има всякакви методи.

От къде се купуват части "втора употреба" - ами.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли Б6 с кое имо е - 2 или 3?

Ако е с 3 няма да стане ползван ключ, както и нов, ако не е поръчан от Ауди.

 

На мен ми се струва, че от 2002 е имо3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клонираш означава да прочетат информацията в чипа на ключа и да я запишат в нов чип, който е празен, не му е записвана такава информация.

Втори път не може да се записва, поне не и лесно. Затова не може да се ползва ключ от друга кола. Дистанционното явно може. На моята не може и дистанционното май, аз поне не можах да го подкарам.

За съжаление трябва абритус за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...