Jump to content

Uniroyal или Continental да взема?


Recommended Posts

Много се чудя между тези два конкретни модела гуми. 

UNIROYAL MS PLUS 77 91T 195/65 R15

CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT TS860 91T 195/65 R15

Чувам страхотни отзиви от познати за Uniroyal-ките.

От друга страна, карам с летни Continental ContiPremium Contact 5 и съм страшно доволен, но не знам как са им зимните. 

 

Препоръки? Приемам съвети и препоръки и за маааалко по-скъп модел евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм със зимен конти 810 мисля беше - прекрасна гума, тиха на магистрала и стабилна в завои. Поведение при сняг - превъзходно за период от 3г. (Запазва качества)

Унироял..... Карал съм само летни - доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Passi написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Ползвам -30% от Диана-та, за това ги гледам от там. Предложи друго място от където да ги купя?

Иначе ще е Континентала и аз така си мислех. :)

Благодаря!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги десетина лева по евтини от въпросната цена,но ако ще ползваш 30% отстъпка цената става перфектна. Да ти дам пари да ми вземеш и на мен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Passi написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Няма ядове, като решиш - пиши. Лошото е, че понякога трябва "да уцелиш момента" с тея -30% по куп схеми и закони :D

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двете посочени - Континентала. Дано ТС860 е по-добър от ТС850. Страхотна гума е, но с много меки бордове особено в този размер 195/65/15, където гумата е много балонна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 16.08.2016 г. at 6:23 PM, Passi said:

Континентала естествено,но не от там:verweis:

 

19 hours ago, Passi said:

 цената става перфектна. Да ти дам пари да ми вземеш и на мен :hilezh:

Последно не разбрах от там ли или не от там да ти вземе? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като са и меки бордовете, да не би да балонирахте по някой друг чифт?

 

Това са глупости общо взето, с 195/65R15 TC850 съм попадал в трапове и нямам ядове с балони и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал, твърдо! Ползвам ги трета година, макар и друг размер. Унита-та са даже и под средно ниво марка, а и ги няма в класациите на Адак. Г-жа Яръмова е сериозен доставчик.

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/20/2016 at 2:03 PM, PESHO OT MARS said:

И какво като са и меки бордовете, да не би да балонирахте по някой друг чифт?

Аз балон не успах да направя, но две направо ги скъсах! Едни хубави дупки стават като за тоталка. Равносметката е за една зима- 6 гуми. Баща ми сега ги търкаля на Аудито и няма драми вече 2 зими. Откакто карам с 17-ки с усилени бордове нямам драми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих 6 - 2 хвърлих :(

Давам пример: Качих се на бордюра (предна лява) на подземния паркинг. разбирайте 5-6 см. Не говорим за удар или скорост. Просто гумата беше странично на бордюра когато заходих и бях с навит волан (моя грешка). Веднага купих друга и след 3 дена сцепих точно новата. Гумите ги врътнах и новата я сложих отзад. На Бъдни вечер давам назад в една чакълирана уличка в Банкя и ХОП един камък 10 сантметра, но за мой лош късмет до закачих странично и даже я чух как започна да издиша. Малшанс! Хвърлих и втората и купих нова. Както и да е, гумите после доизкараха зимата без проблеми. Баща ми ги кара още и няма проблеми. За поведение са перфектни и не мисля, че някой може да има забележки. Не на последно място цената - бройката беше 110 лева или нещо подобно. Размера е евтин и си заслужава да си купиш Континентал с едно на ум че са меки. Със сегашната ми карам на същите места, но просто са 225/45/17 и борда е зверски здрав. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че аз за 2 лета съм правил 5 пъти гумите (всяка една + 1 бонус). 

Имам чувтвото, че всяко нещо по пътя се забива в тях и то дълбоко. 

Рапидки, винтове с глави 10-ка и подобни джаджи. 

Говорим за летни ContiPremium Contact 5. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик: Спирачният път на летния Континентал спрямо каква гума го сравнявате? Спрямо данни на АДАК или по гъзомер е сравнението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...