Jump to content

Обучаване на дистанционно


qskatavw

Recommended Posts

Днес и аз имах премеждия и едно от първите мнения ми помогна.  2 часа ме нямаше при колата и алармата се беше активирала и пищеше и мигаше. Дистанционното не я деактивира и ми се наложи да отключа през патрона. До сега когато се е случвало дистанционното да не работи, подаване на контакт винаги е оправяло нещата, този път не. Опитах със задържане на бутона за отключване да подам контакт и след това да върна... без успех. Накрая видях темата и съответно видеото, подаваш контакт с единия ключ и излизаш от колата, вкарваш втория ключ в патрона, натискаш бутона за отключване еднократно и след това заключваш и отключваш(ползвайки патрона и втория ключ, другия стои на контакт). Вадиш първия ключ от запалителния патрон и пробваш дали отключва дистанционното. После правиш същата процедура и за другия ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

А при мен защо през около 2 седмици все ми се налага да обучавам ключа. Доста на често е според мен.на какво се дължи това?

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че това е проблема. Това би било причината, ако ключа имаше памет и при слабия контакт(или по-точно загубата на контакт) той ще си губи информацията запазена вътре. Опита ли да изтриеш ключовете и да ги обучиш към колата отново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и това, нонямам ваг ком, като махна батериите ли ще изтрия ключовете?

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах процедурата на мойта кола че втория ключ дълго беше без батерия и не отключваше с него.Задържах отключването, дадох на контакт и изчаках 5 секунди след това върнах от контакт и извадих ключа.Чак тогава пуснах копчето за отключване и дистанционното вече работеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Без вагком можеш да обучаваш ключове(към алармата, не имобилайзера), но не можеш да ги изтриеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Traytor написа:

Не мисля че това е проблема. Това би било причината, ако ключа имаше памет и при слабия контакт(или по-точно загубата на контакт) той ще си губи информацията запазена вътре. Опита ли да изтриеш ключовете и да ги обучиш към колата отново?

Според мен пък е възможно , защото когато се изгуби контакта с батерията , след това трябва да се обучи ( при мен след вадене на батерията, не работи и след като запаля с него веднъж , се обучава).

Може и да не е това проблема на колегата , но всичко пасва с диагнозата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм с второто дистанционно и ще видя как ще е с него. А възможно лие от поотслабнала батерия на дистанционното да е или от слаб акумулатор? Някъде преди време бях чел, че от отслабнал акумулатор пак ставало така.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Здравейте, има ауди а4 b6 имам проблем с централното преди работеше всичко нормално, изведнъш спра да работи нито с ключ нито ръчно, и стъклата ми и те не работят. Да помогнете с неще?

Ще ви бъда благодарен

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 9/1/2022 at 7:22 PM, Goshi said:

Здравейте, има ауди а4 b6 имам проблем с централното преди работеше всичко нормално, изведнъш спра да работи нито с ключ нито ръчно, и стъклата ми и те не работят. Да помогнете с неще?

Ще ви бъда благодарен

Всичко това ,което при тебе е спряло да работи се управлява от комфорт модула .Той се намира под мокета под шофьора .Виж го дали вече не плува във вода,това е редовен проблем ,като се запуши дренажа под акумулатора 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

При мен дистанционното не отключва след смяна на оригиналното cd.

Като си върна оригиналното ключа си отключва.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 25.08.2016 г. at 16:02, tonko2.0T написа:

При Б7 е:

-Отключете колата с ключа-дистанционното не работи.

-Завъртете до контакт.

-Задръжте бутона за заключване за 5 сек.

-Изключете от контакт и извадете ключа.

-Пробвайте дистанционното.

При мен се получи. Второто дистанционно не се разпознаваше и не се отключваше с него. 
Пробвах веднъж , но не стана. Втория път направих стъпките на затворена врата. Докато задържах бутона за заключване се чу шум като че ли се заключва. Извадих ключа, пробвах и работеше. Пробвах и първото дистанционно да не би да се е  разконфигурирало, но всичко беше наред. Благодаря много! 🥳

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...