Jump to content

Въпрос За катализатор a4 b6


ex_pupi

Recommended Posts

Здравейтв, колеги имам  дизел б6 131 коня и напоследък усещам отзад при запалване на колата миризма на сяра , което доколкото знам може да се дължи на запушен катализатор.  Не намирам някаква разлика във вървежа на колата. Къде се намира катализатора на този модел? Какво бихте ме посъветвали да го сменям ли с резонаторно гърне , ще има ли някакви проблеми с ламбда сондата . Абе като цяло дайте ми насоки, на старата ми кола го махнах и нямаше проблеми , ама..... да питам все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя съм го махнал преди 5 години и никакъв проблем. Сложих резонаторно гърне и всичко е наред. Моята няма ламбда сонда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A има ли някаква промяна в звука или вървежа на автомобила. Понеже четох , че като се махне на аудито шума ще е малко по-силен и ще се чува повече турбината. И защо не сте имали ламбда сонда? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ламбда няма поне на 2004 AVF, преди време ми изпадна изгодно Walker катализатор нов и го смених :) Изгодно изгодно - 320 лв след като върнах онова нещо оригиналното ... иначе и резонатора е вариант, ама да е читав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

редлагам ти да пробваш две други неща преди отстраняването на катализатора: Едното е добавките BARDAHL - http://www.bardahl.bg/bg/products/a/4574/4584/p:2 , или това: http://www.dunevmotorsport-r21.com/carbon-clean/! С добавките нещата коренно се променят, а съвсем скоро пробвах и водородното почистване и съм още по-доволен! Предложението от мен, решението е твое! Не разбрах от кой град си, за да ти предложа контакт! 

Редактирано от Pafel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, герги написа:

Това карбоново почистване в Плевен ли го прави?

Да! 0876 556 155! Кажи му, че Павката те праща! Ще се разберете, може и той да дойде при теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, много ме дразни какъв звук издава колата , според мен е прекалено шумна  и смятам , че е от изпускателната с-ма. Мирише на яйца сутрин , когато е студена. Въпроса е , че когато ходих да си сменям маслото преди няколко дни , казах на майсторите ми да погледнат изпускателната система и те не видяха нищо.Сега не знам дали си внушавам , че е шумна или е.  Няма ли някой колега от форума , който да е от София и да има същият автомобил (1,9 ТДИ 131 коня) и случайно да живее около Цариградски комплекс(Дружба 2) да дойде да сравним звука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 10.11.2016 г. at 20:56, Pafel написа:

редлагам ти да пробваш две други неща преди отстраняването на катализатора: Едното е добавките BARDAHL - http://www.bardahl.bg/bg/products/a/4574/4584/p:2 , или това: http://www.dunevmotorsport-r21.com/carbon-clean/! С добавките нещата коренно се променят, а съвсем скоро пробвах и водородното почистване и съм още по-доволен! Предложението от мен, решението е твое! Не разбрах от кой град си, за да ти предложа контакт! 

Колега гледам че си писал че караш ауди б6 авф на него ли прави водородно почистване  ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой има ли идея къде могат да ми монтират резонаторно гърне на мястото на катализатора, че е изтърбушен и гърди като ранен глиган това ТДИ ? Ходих в Ем-комплект ама  явно не им се работеше и казаха, че им било малко мястото и не ставало.За Голф 5 е питането.Някой ако предложи здрав катализатор също ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...