Jump to content

Съвет за Audi A5 Sportback :)


Recommended Posts

Здравейте колеги! Рядко си позволявам да пиша, повече чета, но дойде време да сменям колата и ще се радвам който може и има желание да помага. В момента карам ауди ТТ (МК1 225к.с.), взех го преди 7 години, не съжалявам нито миг за избора си. Перфектен автомобил за млад човек, куатро, железен двигател, поддръжка долу горе като на голф (с малки изключения). Това ми беше мечтата още когато излезе моделът в далечната 1998г. След това излезе А5 , а през 2009 и Спортбека с 4 врати и си казах "Това ще ми е семейната кола някой ден."  Ето че този ден дойде,вече съм семеен с дете и започнах да чета за модела из форумите, и честно казано се хванах за главата. В сравнение със сегашната ми кола тази се оказва,че е бездънна яма като разходи и конструктивни дефекти. Разбирам,че говорим за различни класове и разлика от поне 10 години, но все пак бензинов двигател да харчи по 1 литър масло на 2К км. на 3-4 годишен "премиум" автомобил и това да е нормално е безумие според мен. Това ме отказа от бензинова А5-ца въпреки че никога не съм харесвал дизела. Другата дилема автоматиците, и там драма (типтроници,мултитроници), слециално масло, при проблем цифрата за ремонт е значителна (поне за мен). До тук изключих бенз. и автоматика. Остана да е дизел ръчка. И тук пак изненада: калпавата нафта съсипвала пиезо-дюзите на Common Rail-a, а една такава била 1200лв?! Бях се насочил към легендарния 3.0 TDI 239к.с. но пак ме попариха,че на 300к км. мах се сменя верига и обтегачи с едно олекване с около 3К лв. в най-добрия случай. Това ме връща на  мощност под 200 к.с., където имаме TDI 2.0 170к.с. ( 2.7 190к.с.е без куатро май). И така за финал се оказва че ще търся А5 Sportback 2.0TDI quattro 2009-2011 като бюджетът е ограничен до 15К EU. Говорим за кола от Германия въпреки че са по-скъпи (отказал съм се от напудрените тук, виждам и екземпляри по 25К лв. и въпреки че е много примамливо не мисля че ако се скапе нещо тия останали 5К ще ме оправят).

 Като теглим чертата виждаме в mobile.de само 4 http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&doorCount=FOUR_OR_FIVE&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxPrice=14000&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=31&cn=DE&fuels=DIESEL&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&transmissions=MANUAL_GEAR

 

като едната е 2.7 и за куатро изобщо не говорим в този ценови диапазон, и само една е "Accident-free" :(

 

В Autoscout24: https://www.autoscout24.com/results?ctf=1&mmvmk0=9&mmvmd0=19047&mmvco=1&ctf=2&pricefrom=500&priceto=15000&powertype=kw&fuel=D&gear=M&ctf=6&cy=D&ctf=3&doorfrom=4&doorto=5&ctf=4&atype=C&ustate=N%2CU&ctf=5&ctf=7&ctf=8&ctf=9

 

като само 2 са куатро...... Общо взето задачата ще е много трудна, моля тези от вас които имат А5 или преки впечатления (независимо от модификацията) да споделят, всяко мнение ще ми е от голяма полза (хората тръгват за Германия скоро и искат точни насоки какво да търсят).

 

Съжалявам за дългия пост но обикновено си вземам кола дългосрочно (ще се кара не по-малко от 7-8 години) и искам да направя най-добрия избор...

 

PS: Обикновено навъртам по около 12-15К км. на година МАХ ако това е от някакво значение.... Помагайте! ;) 

И ако горе имам някакви грешки относно проблеми,дефекти и т.н.: поправяйте!  БЛАГОДАРЯ!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си семеен и търсиш динамика в колата+сигурност+екстри+да има история и гаранция+още поне 5г да няма проблеми, аз лично бих си взел ей това:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=234061328&scopeId=C&isSearchRequest=true&usedCarSeals=Any&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&maxPrice=17500&maxMileage=150000&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1

 

А6 /170 к.ц мотор с леко ремапване върви яко. И купуваш колата директно от Ауди с гаранция 12 до 24 месеца ! А не от някой търгаш.

Обърни внимание на състоянието и екстрите и. Не вярвам да намериш нещо по-добро от търговец.

 

:)

Извинявай ако все пак ти си държиш на А5 а аз ти препоръчвам А6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е за 4G да се напъне...ама за 4ф за същите пари, освен ако не му трбява специално комби не виждам смисъл...технологично е 2004 кола...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

1 hour ago, Fitil4o said:

 

Да, това наистина е най-доброто за момента, благодаря! Дано не изчезне в близките 10-тина 15 дни..... И евентуално това  https://www.autoscout24.com/offers/audi-a5-2-0-tdi-sportback-dpf-quattro-diesel-silver-6f70a236-e7b9-222f-e053-e350040a79ad

(все пак черното е много по-добре)

 

Относно А6 комби, не искам чак толкова семейна кола ;) В А5 ми харесва агресивната и младежка визия, поне така го виждам а и не обичам прекалено големи коли,не се чувствам комфортно (всеки луд с номера си).

 

Някой ако има информация за поддръжката на А5 с този двигател или 3.0TDI с конкретни цифри долу горе на година (с предвидени и не разходи) много ще ми помогне.....

 

PS: Може да звучи странно, но за мен колкото по-малко екстри има колата толкова по-добре. Имам колега взе си скоро едно БМВ за луди пари, и като почнаха едни проблеми с датчиците, ужас! За най-малкото и колата просто спира! Има датчик за състоянието на ляво огледало, за дясно огледало, датчик за тия 2 датчика, според мен абсолютни безмислици които само оскъпяват и са предпоставка за бъдещи проблеми. Сензори за силата на чистачките според силата на дъжда и т.н. И кожа не искам,нито подгряване на седалките ако това ще оскъпи колата с едни 1000Е.... ;)

Редактирано от gothic_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

 

честно да ти кажа не бих изсипал 30+К пари за тоя паркетен лъв А5 на предно ,че и с ръчна кутия.

Това в София ще върти гуми на трета есенно-зимния ,че и пролетния период като ти се прииска да я изрежеш без значение колко системи има.

Относно екстрите и аз мислих по твоя начин,когато си купих А6 4Ф от последните фейсове.

Взех я с възможно най-малко "проблемни" агрегати - имаше кожа,климатроника с врътките,халогенни фарове,без подгреви и тн

Обикновено окачване и на 17"

Даже и парктроници нямаше.

Обаче колата беше под 190к км и обслужвана като по часовник навън.

Но и както Димо каза си е платформа 2004 ,независимо какъв фейс е.

3.0тди е мотор с много бъдещи разходи,особено ако искаш да я караш 7-8г таз кола.

ДПФ / Дюзи/ Охладител ЕГР/ кутия / вериги и дори след няколко години,едва ли ремонтите ще са евтини.

Не знам кога при А5 и дали изобщо го има проблема със стружките ,докарващ главоболия за над 5-6хил лв

Четох и за разни тигуани с такъв проблем ,та може и в 2.0тди да има драми.

@Raino може да сподели

Сега обаче се метнах на С4 Б8 ,американка ,която е оборудвана скандално и трябва да ти кажа ,че екстрите са си екстри човек.

 

Относно това да е германка,тия коли и търговци оттам не са това ,което бяха ,даже и офишъл дилърите.

Можеш да си вземеш читава кола от частно лице и оттук и ще спестиш доста.

Огледай се за 2.0тфси с 4х4 

всички говорят за тоя "маслояд" ама бая милиони коли такива се движат

Шанса да е на по-малко километри също е голям.

За мен си готов за някой Б8 фейс Авант от БГ .

А5 ми идва като бутикова и оттам доста надценена финансово кола.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих изсипал 30к лева за кола на 10+ години и 100+ километра каквато ще да е.  За такава сума ще гледам на 2г кола макс.

За 10+ годишна кола на мен горната ми граница е 3 до 5к макс.  Обаче хубаво е хората да сме различни и да не мислим еднакво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери ми А6 4Ф 2006 за 5к пари?

В каква връзка ти е поста не е ясно

Говорим за 30к пари за кола 2010-2011

Също така дай да видим 2014г А5 за 30к да си купя две .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поста ми е във връзка с 30к пари за кола над 4 години и без гаранция. Ми не е ефективно за семеен човек, но това си е мое мнение.

И не съм визирал А5 а кола на 2г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teo, говорим за ауди на 5-6 години мах, което като ново струва около 30-40К евро ;)  Може да мисля наивно, но логиката ми е следната: има разлика в това да купя хюндай на 2 години за 30К лв. (нищо против марката, харесвам я) или ауди (или мерц. или бмв) на 5-6, просто защото във втория случай получавам име, традиция, визия (това е индивидуално де) , истинско 4х4 (каквото и да се пише и говори куатрото за мен си остава най-доброто 4х4), разработен автомобил с потенциал поне още 100-200К км. Возил съм се при приятели с хюндай 2014, хонда сивик 2014 и пежо пак на 2 години, а вчера покарах на един френд 12 годишното Bmw (E39) което го е взел за 4К лв... Еми разликата е осезаема както в интериора, поведение на пътя, така и в удоволствието от управление (в полза на бавареца естествено) Но това си зависи и от човека, може би не искам да порасна :)

 

ЦЕЦО: Авант е идеалната семейна кола, но не е за мен, просто хората са различни, аз обичам купетата и "бутиковите" изпълнения. Но си прав, най-добрият вариант може би наистина 2.0 TDI  и ще търся куатро което е рядкост (тук пак ще моля хората които са запознати да споделят дали има еветуални драми с този мотор).

 

PS: Над бюджета ми е, но е красавица!!!!!

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11477735231591868&slink=gdaugn

Редактирано от gothic_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.mobile.bg/results?topmenu=1&marka=Audi&model=A4&currency=лв.&year=2009&year1=2011&sort=1&nup=0&nup=1&extri=32&page=3&slink=gdli79

Има и доволно седани

преди 14 минути, fifipaldi написа:

На въшен вид може и да е красавица, но иначе е най-базовата А5-тица която съм виждал сигурно.

М да

подкрепям

http://m.mobile.bg/details/11473112125574818

Тази е от човек и има даже драйв селект

Ще даваш доста пари и си огледай добре.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите!  В крайна сметка както винаги всичко опира до финансите и бюджета. Дано скоро да мога да се възползвам от услугите на сервиза на Райно защото каквото и да взема искам да се поддържа на ниво (въпреки че не съм в София), а както разбрах там са професионалисти. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз въпрос към Райно:

-Има ли вариант да се провери дистанционно Аудито? Т.е аз да съм в Германия и да се закача с лаптопа там а ти да чекираш от тук? Говорим за 2012+ моделни години?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще липсва усещането от колата, а то е най важното.

Давам пример - това, което виждам аз в колата за другите хора е напълно непонятно и даже им минава като трейнспотинг....

Иначе колкото до Ваг-КОМ-а сигурно може с един тойм вюър да ти го погледне и да ти каже грешките дали са опасни или не бейзд он експириънс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за мненията,много ми помогнахте! Ще се търси А5 3.0TDI или 2.0TDI (задължително куатро).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...