Jump to content

Какви предни дискове с накладки за А8 д2 фл?


LUBObe

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Знам, че е малко спорна тази тема.

Преди няма и 300км смених предните дискове и накладки.

Дискове Зимерман, накладки Текстар.

Сега на няма и 300км преден десен е направо усукан, а не е да кажете че съм карал със 180 и съм натиснал рязко спирачката. Карах си напълно нормашно и си спирах бавно и плавно с отпускане на педала.

Първо се поизкривиха и вчера вече направо се усука десния. Звукът е все едно са разхлабени болтовете на джантата.

Та да си дойдем на въпросът - какви дискове и накладки за тази кола е най-добре, за да се избегнат тези проблеми?

Спирачки от Д3 не искам да слагам, поради простата причина, че са достатъчно скъпи...

Колата е 4.2 ФЛ 2000г.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де,тея дето си ги сложил сега нови ли бяха-гаранция нещо нямат ли,да ти дават други и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпо за всеки е относително понятие но все пак http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XFRONT+BRAKE+CALIPER+.TRS0&_nkw=FRONT+BRAKE+CALIPER+AUDI+A8+D3&_sacat=0  Темата наистина е спорна ,всеки сам решава:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това окей, но после най-малкото накладките са по 400 лева... Да, това е А8, но аз не работя за колата си и не искам да й робувам. Сменил съм 5-7 коли и реших да си взема уж читава, кола, по която да не робувам и наливам... Явно нямам късмет.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги човек е длъжен да си дава парите на вятъра-http://www.daparto.de/Teilenummernsuche/Textar/2389601?categoryId=1549&kbaTypeId=3170  да не говорим,че има и по 20-30 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите накладки бяха Текстар.

Попринцип тази кола откъм спирачки не трябва да се икономисва.

Ще видим какво ще кажат братята германци след експертизата им...

В крайна сметка, ако ме изкарат виновен, ще пия една студена вода и купувам АТЕ дискове и накладки и ще паля свещ да няма проблеми и с тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега аз преди 2000 км смених предни дискове с накладки отпред и отзад. Дисковете са АТЕ, а накладките Текстар. Колата е 4,2 д2 ФЛ дълга база.... Нямам проблеми със спирането или криви дискове, а редовно карам с 220-40 и спирам рязко :) Дано съм ти помогнал. Поздрави!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се чудих за АТЕ, но в крайна сметка трябваше да сменям 4 амортисьора, 4 диска+накладки и 8те носача отпред и направих лек компромис, от който сега си патя. Ще видим след експертизата в Германия какво ще стане. В крайна сметка накрая най-много да пия една студена вода и да си взема АТЕ...

Благодаря колега!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

колеги гледам че става въпрос за предните накладки ако някой ги е сменил скоро и е запазил старите трябват ми само буксите към накладката за датчика щот моите се счупиха.от кръглите букси .благодаря и сори за въпроса в темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко си поръчах накладки текстар за РС6 за 120 лева... монтирали са ми спирачките от рс6 на с8 д2. Слаби и стари са оригиналните спирачки, колкото и да ги пазиш стават на фльонга... и малко проблем със задържащ или лошо движещ се апарат, и става чудно... Не отписвай вариант спирачки от Д3. Особено ако си с онези с по 4 малки накладчици на апарат, ужасни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с тези накладки съм.

Мислил съм вариант за спирачки от д3, но там цифрата не е малка.

Днес в ауди ми казаха цени за дискове и накладки (само предни).

Брой диск - 361 лева

Накладки - 630 лева

Работа 180 лева

 

Гаранция 10 000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако проверяваш цените в Порше нещо не си в ред! Там цените са в пъти по високи от на Тех-Ко, а частите са абсолютно еднакви. Аз смених изцяло спирачната система, като отпред сложих от s8 d3, а отзад от RS4. Всичко с труда ми излезна около 1400 лв., но не съжалявам защото спирането е много по добро. Ако искаш моите стари предни дискове ще ти ги дам на разумна цена, а са почти нови (накладките са заминали). Ако пък искаш имам и комплект апарати и дискове от а8 d3 4.2, които взех преди да ми изпаднат тези от s8. Ако имаш интерес към нещо ми пиши или звънни. 0988948005

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...