Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мда....журналистчето чак сега разбрало, че от години има устройства, наречени радар-детектори, които правят точно това....детектват радари :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Антирадари, радар детектори, "парктроници", техника за хиляди левове... това за мен си е трепане на мухата с картечница. 
Много по-просто, лесно и евтино е да си скрием номера за камерите и няма да има глоби. 


Имам разни идеи по тази тема и ми изникват следните въпроси: 

 

1. Kамерите само предния номер ли снимат или има такива дето снимат и "отзад"? 
2. Някой знае ли какви са моделите на камерите (стационарните, мобилните, триногите) и по какъв начин снимат те? 
Някъде четох, че стационарните ползвали инфрачервена светкавица.  И от това следва:
 А) Има ли как да си наклепем номера с боя отразяваща инфрачервените лъчи примерно?
 Б) Това фолио което се продава из нета като "отразяващо инфрачервените лъчи" дали има ефект? 
 В) Номера има едно лъскаво покритие по белия фон около черните цифри. Като го снимаш с телефона и светкавица се вижда колко силно отразява. Дали пък една тънка водна шкурка няма да свали това отразяващо покритие и снимките да са по-неясни за камерите...? 
 
Някой ако разбира от фотография, или някой запознат с техниката на кат ще може да помогне, според мен...

Редактирано от quаttro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мобилната система TFR1-M на X-band ли засича или на друга честота? Питам понеже получих електронен фиш от месец юли, а нямам спомен радар детектора дали е отчел нещо или аз съм го приел за фалшив сигнал :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи всяко едно радарче би трябвало да ги засича! Най вероятно са се маскирали някъде на "борче" и съм го приел за фалшив сигнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.12.2018 г. at 21:16, quаttro написа:

...... аз на твое място бих карал до към 250 000км и после я продавам (с леко върнат километраж...)......

 

На 7.01.2019 г. at 3:35, quаttro написа:

Антирадари, радар детектори, "парктроници", техника за хиляди левове... това за мен си е трепане на мухата с картечница...... Дали пък една тънка водна шкурка няма да свали това отразяващо покритие...

Евала мен, само така!!:flehan: Ставаш ми житейски пример!!!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко след нова година се разхождах до Велинград.....та преди разклона за там на магистрала Тракия бяха заложили една от новите триноги....да снима спускащите се откъм тунелите....добре, че джитках лежерно та няма да я мисля и нея сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.01.2019 г. at 19:52, NIKO написа:

 

Евала мен, само така!!:flehan: Ставаш ми житейски пример!!!

 

Нищо смислено не каза...  

Иначе последните седмици излекувах радарите аз, много лесно и безплатно.

Цапаш номера със сняг на едно число или буква, вечерта замръзва и няма махане.  

 

Камерите не могат да познаят номера, а слабоумните паразити в униформи ако те спрат се оправдаваш че така е наваляло, чистиш го веднага и няма проблем. 

Напролет като стопи снега ще го мислим тва с номера и шкурките, все мисля че има как да се омаже така, че да не го виждат камерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Нещо ново и интересно на хоризонта за детектор с GPS ? Че Aguri-то замина заедно с колата и сега нов ще търся. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кобра за 300-400 лева или:

 

https://www.avitel-bg.com/kiyo-d-lite--radar-sensor-parking-assist

 

Нищо не разбирам от радар детектори, обърквам се със всички тези честоти. Гледах че в момента най-хвалени са Kiyo D ultimate, но са по 1200-2000 лв, каква е разликата с това от 300 лв, освен че има 2 сензора? По добър варянт ли е обикновен радар детектор от типа на Кобра ако бюджета е 300-400 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В крайна сметка си поръчах пак Aguri Skyway. Нова версия е или са сменили артикулните номера, като дойде ще споделя има ли разлика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Уважаеми масони,

доколкото знам някои колеги ползват https://www.avitel-bg.com/whistler-gt-268xi--radar-detector

Въпросът е предупреждава ли за камерите в КИЯ ?

Минах покрай два броя патрулки с камери,но не дава индикация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Два сензора на предницата от парктроника на Kiyo D Ultimate ще бъдат ли достатъчни за предпазване на компактна кола фокус/А3, или трябва да са повече, особено в случай че камерата е прикрита, под по-голям ъгъл спрямо платното, и/или се вижда в последните 50-60 метра! За отзад не мисля да слагам, само веднъж съм попадал на тринога снимаща в гръб! Мнение за взимане на въпросния парктроник от Дунев, признават ли гаранция ако си го монтирам сам? Някой може ли да потвърди, че въпросните джамъри са действително с лазерни диоди, а не с инфраред диоди (IR led)? Като ги гледам какви са малки главите, не виждам как може да се набутат повече от 4-6 инфраред диода в толкова малка кутийка, което е недостатъчно за ефективно заглушаване на триногата според мен, но все пак ако някой знае, да потвърди че са с лазерни диоди главите(сензорите)

Имам Whistler XTR-695, GT-435Xi, досега не съм попадал на включен радар (К банд), от монтираните на Кия! 

 

Сори за шрифта, не знам как стана това!

 

 

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия въпроси го задай там дето монтират.

Плюс това в комплекта не бяха ли 2х2 сензора? Ако не искаш да слагаш на задния номер си ги монтирай и 4те отпред...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли че не съм си направил домашното преди да реша да дам толкова пари за джамър? Уж били с лазерни диоди - това по думите на монтажник от фирмата - вносител...но досега глава не са отваряли за да се убедят че действително са с лазерни диоди и това малко ме притеснява! Щото ако е с инфраред диоди и аз мога да си го направя - докарах си от чужбина 50 парчета подходящи за целта инфраред ледове, но се отказах към края на проекта понеже няма как да го пробвам дали върши работа!  Модифицирах си един от детекторите Whistler GT-268Xi който гарантирано хваща триногите, за да действа като спусък при детектване на лазер, и глави имам за диодчетата, ноо няма как да тествам дали върши работа освен да си сложа главата в торбата и да мина с превишена скорост...това обаче може да ми се отрази на чистото досие в кат от последните 10 години...ще ми вземат и златния талон :) !!! Освен това си е антирадар самоделката, докато унгарското нещо официално е парктроник със сертификат, и най-важното че явно върши добра работа в борбата с ченгесаро-гербаджииската мафия!

Плюс това предпочитам да взема две системи с по 2 сензора за малко повече пари отколкото за една с 4 глави, и да си оборудвам двете коли вместо само едната... въпроса е дали две глави са достатъчни при всички случай за компактна кола!

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като можеш, знаеш и си си написал домашното, защо питаш тук?!

И мислиш ли че бг търговец ще отваря каквото и да е, за да провери дали е съгласно спецификациите описани от производителя???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Говори с полицаи с тринога да тествате. Чувал съм, че се навиват срещу ХХ Лева...
На камерата трябва да изпише —- вместо скоростта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора са купували детектор от този сайт,така че няма какво да те притеснява:

Ето този не се обажда изобщо при среща с детекторите в Кия Сийд:

https://www.avitel-bg.com/whistler-gt-268xi--radar-detector

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...