Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така е, но нашите лазерни радари са на тринога и снимат само срещу колата, един комплект ще свърши работа сигурно, но цената е ... по-добре си карай по правилника :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, купих си Cobra SPX6700 и още нямам преки впечатления как работи и какво засича. Включих всички функции понеже никога не съм ползвал радар детектор и единствено POP режима писна за секунда снощи. Доколкото четох  Ku-Band няма да трябва със сигурност. Неразбрах обаче функциите "Sefety Alert" и " VG-2 and Spectre" за какво служат и дали да ги оставя включени, както и POP режима има ли смисъл от него или дава много грешни сугнали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, VBI said:

Така е, но нашите лазерни радари са на тринога и снимат само срещу колата, един комплект ще свърши работа сигурно, но цената е ... по-добре си карай по правилника :) .

Не съм убеден, че снимат само срещу колата. А дори и да е така - не знаеш, кога ще го променят това и ще започнат да снимат и в гръб :)

 

Лошото на тия приставки за номерата е, че са незаконни дори и в Бг, а ако искаш да ходиш в Гърция - там работата става съвсем лоша ако те хванат. Не знам колко лесно се разглабя и маха това нещо :)

Скоро ще знам повече от производителя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес видях една от новите камери на КАТ (т.н. триподи) и реших да си тествам Whistler-чето. След 7 (седем) :) преминавания край камерата установих, че я лови на LS 2 банд. Когато обаче радардетекторчето стои горе до огледалото или сенника - не я лови. Долу на таблото сработва. Проблема обаче е, че писва на около 50-60 метра преди камерата, което според мен е крайно недостатъчно. Звъних на пича, който ми продаде детектора ( бях постнал линк с обявата му не помня в коя тема), според него ги ловял от доволно далече и проблема бил в това как полицаите са разполжили камерата :gruebel: . Наистина камерата беше зад мантинелата и каточе ли нямаше пряка видимост към платното. Всъщност пича ме светна да сваля детектора долу на таблото, като му казах, че мълчи. Според него LS1 и LS2 били бандовете на които работили тия камери. Тая сработи само на LS2. Засега ще осатавя включени само Х, LS1 и LS2.  

  

    Според тоя момък, сървърът на който камерите пращали снимките бил претоварен и неработел и затова камерите масово не работили, а ги слагали само за да плашат гаргите...Нищо чудно и тая камера, край която минавам да не работела...Защо тогава пищи на LS2 :gruebel: незнам...Това било инфо от сигурен източник :hilezh: . 

  Някой има ли познат със снимка от новите камери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно на Андито...Но от 50-60 метра,фотоса е гаранте.

А през почивните дни дали снимат с този трипод?

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10тина дни се срещах със служители от производителя на лазерните камери.

 

Инфото от тях:

1. Камерите в България вече работят и се преговаря за купуване на нови бройки от КАТ.

2. Камерите могат да се засичат от радар детекторите, но писне ли радар-детекторът вече е късно, защото вече снимката е факт.

3. Шансът радар детектор да отчете лазерна камера, ако пред вас има друга кола е почти нулев.

4. Камерите снимат и отпреди отзад - според желанието на КАТ.

5. Единственият начин за предпазване от въпросните лазерни камери е джамерче на номерата - цялата система струва около 1250 лева и още около 150 лева монтаж.

6. При наличен джамер на колата, ако ви снимат с лазерна камера, на показанията на камерата се изписват чертички вместо скоростта - ако има полицай, който да следи камерата в този момент това може да е проблем, защото може да се усетят, че имате такова устройство. В общия случай обаче полицаите седят до камерите само, за да ги охраняват, тъй като камерата си работи сама и праща данните от снимките в реално време.

7. Въпросните джамери са полу-легални почти навсякъде в ЕС - или полу-нелегални - зависи от гледната точка. Джамерите имат сертификати, че са парктроници - т.е. може да се ползват и като такива, така че ако се стигне до проблем с полицията и съда това може да се ползва като доказателство, че нямате джамер, а само парктроник.

 

В общи линии това е...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това беше ясно поне на част от нас, но е добре, че все повече хора го осъзнават.

Иначе паркрониците-джамери ме чакат на много атрактивна цена 320 евро или точно на 50% от нормалната цена, но се чудя дали да купувам все още.

Ето това мога да взема, имат 2 комплекта всеки с по два приемника за двата номера на колата, работят точно на   904nm.

imageproxy (1).jpgimageproxy (2).jpgimageproxy.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, GLS said:

Според тоя момък, сървърът на който камерите пращали снимките бил претоварен и неработел и затова камерите масово не работили, а ги слагали само за да плашат гаргите...

 

Тоя какви ти ги разказва - приказки от 1001 нощ :hilezh:

Какво я бърка камерата дали сървърът работи ли не, щом същата може да записва и на собствената си памет, но значително по-малко снимки? Просто трябва да има кой да ги обработи ръчно.

 

А червеният Сашко отново е бил сред каймака на обществото - винаги на правилното място! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега проверих, все още са налични LPP-та. Ако има мераклия, можем да се обединим за тези 2 броя, които са снимани по-горе. Аз се нагърбвам и с доставката до тук, ще бъде безплатна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@redalex

два са в решетките на халогените

два са в питата на предната решетка.

какво казва закона за лазерните парктронции в БГ?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, redalex написа:

..., ще те черпя бира, ако кажеш къде тук са монтирани джемърите...

 

Да пиша ли адреса:

 

6c4d6a06307d1f6ef07817ede65ff272WHAVovzg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре бегайте ве човека на мен предложи бира.Само още малко вреве ми трябва да разбера какво са Джъмпере и ще ги видя къде са.Това сръбски са ризи:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има-няма половин час за тая снимка да лъсне - не бях загледал голямата решетка. Ама тва на слънчева светлина ще си личи като ламБа на коледна елха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, Bobu said:

@redalex

два са в решетките на халогените

два са в питата на предната решетка.

какво казва закона за лазерните парктронции в БГ?

Това е верният отговор. На снимката се вижда ясно защото лъщят въпросните 4 фигурки.

Иначе седяхме да я гледаме колата около 5 минути и вервайте ми - не се вижда нищо. Унгарците се хилиха доста, а накрая взехме да ги питаме дали всъщност колата има монтирана такава система.

Отзад не помня къде бяха монтирани, но също беше почти невъзможно да се намерят.

 

Иначе законът нищо не казва за такива парктроници... Между другото глобата в България за "заглушаващо" устройство е 50 лева...ако те хванат...и ако докажат, че е такова.

И законът така е написан, че не е много ясно дали точно това устройство попада в описанието му.

 

Just now, KCV said:

Алоу черпача, приемам бирата и в PVC-та, както е фешън по АКБ-тертип. :lol:

По принцип офертата беше за Паско, ама нямам проблем да ви почерпА сичките - а в ПВЦ бира и на левскарите няма да дам да пият ;)

 

Паси, "джемъри" бе..."джъмперите" са други работи ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, redalex написа:

По принцип офертата беше за Паско, ...

 

Е той още се дзвери у фотото, а и гугъла не моо преведе "джемъри" . :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то за това беше само за него - за да ми излезе без пари :hilezh: ...ама като идваш по софето специално ще ти взема някоя бирица :)

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, redalex said:

 

Иначе законът нищо не казва за такива парктроници... Между другото глобата в България за "заглушаващо" устройство е 50 лева...ако те хванат...и ако докажат, че е такова.

И законът така е написан, че не е много ясно дали точно това устройство попада в описанието му.

 

 

Да го беше прочел закона , преди да коментираш. Никакво "заглушаващо" устройство не пише

Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:
2. водач, който използва устройство, смущаващо действието на уредите, използвани за измерване
скоростта на движение на моторните превозни средства;

Парктроник, дистанциооно за врата, все тая. Смущаваш ли уреда си в нарушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миличка, чел съм го десетки пъти, просто не ми се ровеше сега да го цитирам дословно...не е нужно да ми влизаш като хамалин... :stupid:

 

Въпросът е дали джемърът смущава устройството, което измерва скоростта?! 

Което на практика е без значение, защото дори и да го смущава и дори да те хванат, че го ползваш, глобата е 50 лева... 

 

Виж, ако отидеш в Гърция примерно и те хванат - тогава вече работата е дебела...

 

ПС - лазерният джемър не работи за стандартните радари на другите бандове!

17 minutes ago, kvm_88 said:

Парктроник, дистанциооно за врата, все тая. Смущаваш ли уреда си в нарушение.

Лазерният джемър, който се коментира има 3 степени.

изключен, само да те алармира и включен да отразява лазерите с грешна информация.

Има и "паник" бутон, който като го задържиш 2-3 секунди превръща сензорите в "парктроници" и ги прави да работят като такива - т.е. има си я отделно функционалността парктроник.

Отделно си имаш сертификат (СЕ марка), че устройството е парктроник и нищо повече.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...