Jump to content

Ауди А4 Б6 проблем с климатроник/парно


de7ox

Recommended Posts

Здравейте колеги, честит първи сняг първо на всички! 
Някой имал ли е проблем с парното/климатроника, по-точно навсякъде духа топло само на предния прозорец се чува, че шуми ама не идва никакъв въздух. Някой ако е имал такъв проблем нека сподели как да го оправя и от какво може да е. Колата е А4 Б6 (комби - ако е от значение) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една диагностика веднага ще ти покаже къде е проблема,като вкл копчето за размразяване на предното стъкло трябва вентилатора да започне да духа на макс,ако няма обдухване  наи вероятно мотора който управлява клапата не работи или някое лостче се е откачило,ако при диагностиката няма записана грешка проблема е механичен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най вероятно проблема е в моторчето което управлява клапата за духалката на предния прозорец.Лостчетата доста трудно се откачат за да е лостче но нищо не се знае.Най добре е да прегледаш какво е положението :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш жабката и ще го видиш,отдясно имаш 2 мотора отляво имаш 3 ,един за предното стъкло,един за центалните отвори и един за който регулира температурата на пасажерската зона,средният е за централните отвори

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, veni 76 написа:

при мен отказа да духа от двата централни отвора, но как се стига до тези моторчета не знам .

Когато е на AUTO климатроника,не духа на топло от централните отвори.Да не би това да те бърка,пусни ги ръчно да се убедиш че имаш проблем и тогава разглобявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз не карам на auto .незнам дали ще се оправя с тия  моторчета,  изгарят ли какво правят незнам

Не е ли това мотора ,след 4 минута на клипа

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се боря с V159

Събота и неделя ще го боря пак, вече с Ваг-КОМ също.

Ще ползвам артикула на тоя пич, от който е снуимката, доста добре е обяснено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам сходен проблем. От шофьорската страна духа максимално горещо, а от пасажерската страна духа толкова, колкото е зададено от модула за управление. Проблемът го оправих, когато взех друг модул за управление и го замених. Заработи перфектно. До днес. Същият проблем се появи. От пасажерската страна духа примерно 21 градуса - приятен хладък въздух, а от шофьорската излиза огън. След 5 часа пътуване на жега няма да ви казвам какво ми беше. Въпросът ми е - как се достига до моторчето или клапата, която управлява температурата на въздуха на шофьорската страна и може ли да се почисти и да заработи или единствения вариант е да се замени с ново моторче/клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е заминала температурна клапа.

Има две температурни клапи отпред лява и дясна и няколко моторчета.

Клапите са достатъчно скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги проблема ми се реши само :D

Както не духаше на предния прозорец седмица след като направих тая тема в форума и започна да работи, незнам как така стана но идеално ми дойде преди зимата та чак забравих за темата която съм пуснал :)

 

Редактирано от de7ox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

При мене проблемът е че духа ама хладен въздух само на ВАГ-а показва G113 ...В същият момент колата си загрява доста бързо и си държи 90 градуса безникакви колебания.Маи ще трябва да я сменям незнам.Свалох джанката и всичко е ок,клапите си работят без проблем.......и сега незнам накъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G113 e потенциометъра на моторчето точно под въздушния филтър. Свали го и почисти потенциометъра. Направи адаптация и след това провери дали когато зададеш висока температура, клапите за лява и дясна температура се завъртат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, ilian Kadrekov said:

Свалях джапката вчера всички клапи работят,но пак си духа студено от ляво малко по топло но от дясно си е студено

Редактирано от ilian Kadrekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте акъл каде да я карам да я правят че с децата ще изпукаме от студ вътре.Добре поне че подгряването на седалките работи че иначе незнам.Впрочем съм нов собственик на подобна марка и съм от севлиево.вчера бутах и маркучите които влизат и излизат от парното и двата парят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да е и радиаторчето на парното,защото и аз имах същия проблем,пак влизаше и излизаше топла вода но само в началото на радиатора,и след като го смених се опарви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...