Jump to content

Стрелката за горивото пада до 0 и светва лампата!!!


aleksandar jordanov

Recommended Posts

Сменена бензинова помпа( от хубавите китайчита) преди 10 месеца....както си карам , и стрелката почва да пада и като стигне 0-та светва лампата.  Стана изведнъж . Като загася и запаля започва бавно да се качва достига нормалната стойност и след като покарам малко пада до 0. Има газов инжекцион. Бензин има около 20 литра. Акумулатора ми е за смяна( 5-години и нагоре). Въпроса ми е може ли от ниско напрежение да  прави този проблем???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес отварям капака на бушоните да пробвам системата с бушон 15 и 28.....и какво да видя...бушон 28 изгорял, а колата си пали на бензин и си върви на бензин!!!....бушона е 15А...сложих 20А(нямах друг)...това може ли да създаде проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако отваряш капака за бензиновата помпа хубаво огледай буксата на нивомера да не е счупена и да дава на късо. С моята имах такъв проблем, често гореше бушона 28ми и едното кабелче беше оголено и опораше в другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще направя тази процедура...лошото е че бутилката на газовата е точно отгоре....дано да е е буксата.....

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отидох  до Технополис и  на тръгване отказа да запали.....запалих е на газ...добре че беше топла.....какво да търся.....бензиновата помпа?..реле?....погледнах бушона които сложих, не е изгорял...някакви предложения???

Още нещо ми направи силно впечатление...от резервоара се чува съскаш звук когато работи на газ....като развивах бензиновата капачка се чува силно съскаш звук ... вътре в резервоара има вакум и се всмуква въздух...това не значи ли че помпата работи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен отчиташе по-малко гориво,когато ми беше развален клапанът за бензинови пари и през капачката на резервоара свиреше. Пробвай да я развиеш леко и да видиш дали нивото на горивото ще се вдигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса беше за помпата...нивото на бензина какво общо има?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още в началото на темата казваш,че си променя показанията на таблото. Помпа я пробваш много лесно - изкарваш маркуча,който внася гориво в двигателя, някой врътва за кратко ключа и ако започне да пръска бензин - помпата работи... 

Обикновено се чупи пластмасовата тръбичка на самата помпа,която се свързва с капака на помпата и тръбата към двигателя, но гледам че ти си сменял помпата скоро и е малко вероятно да е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да....проблема започна с промяна на показанията на таблото, но 2 дена след като се появи това спря да пали ....стартера върти но  не пали. Наличието на вакум в резервоара също ме озадачава!!!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, aleksandar jordanov написа:

 

Още нещо ми направи силно впечатление...от резервоара се чува съскаш звук когато работи на газ....като развивах бензиновата капачка се чува силно съскаш звук ... вътре в резервоара има вакум и се всмуква въздух...това не значи ли че помпата работи???

Отпред до филтърната кутия имаш ел. клапан за вентилацията на резервоара. Щом чуваш съскане, значи клапана е останал отворен. Вакуума се създава от работата на двигателя. На едно ауди чак му се свиваше резервоара и издаваше пукащи звуци от този вакуум и неработещ клапан. При развиване на капачката на резервоара при работещ двигател му се променяха оборотите. В случая бензиновата помпа не играе никаква роля. Пробвай при развита капачка на резервоара какви ще са показанията на бензиномера. 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да изгори помпата от този вакум?...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,но някой ден може да стане проблем с резервоара ти.  Така се свива,че може да си пъхнеш ръцете между него и железата, което го подпират отдолу. Човекът,  на който открихме проблема е карал 5 години с пукането на резервоара. За това време никой не е открил защо "пружините" му издавали такива звуци при запален двигател.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора помагайте...отворих да видя помпата дали е изгоряла....подавам 12V и помпата заработва....слагам кабелите ...контакт и няма никои...замерих напрежението до помпата достига 3.2V !!!!!....проверих бушоните наред са...какво да търся....не достига ток !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб помпата заработва когато си на стартер, не само на контакт.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грешно съм се изразил....въртя ключа..стартера върти, но до помпата достигат 3 волта и тя не захапва!!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

клемореда го смених преди 1 година....(пали принудително на газ всеки път...все още)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, aleksandar jordanov написа:

грешно съм се изразил....въртя ключа..стартера върти, но до помпата достигат 3 волта и тя не захапва!!!

Лично мнение, не те ангажирам с него!

Щом на помпата си измерил 3 волта, много възможно е четките и да са заминали и да имаш страшен пад на напрежение на помпата (не на цялата кола, разбира се!). Това се установява сравнително лесно. Трябва да сте двама човека обаче. Единия върти на стартер, другия чука с чукче капакът на помпата. Почти съм сигурен, че ще захапе помпата и колата ще запали. Ако това се случи, директно отиваш и купуваш нова помпа(не втора употреба, защото ти вече си имаш една амортизирана в колата!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

измислената J17-ка май, това да прекараш де що има масивен консуматор през едно единствено реленце...., тия са за трепанье^_^.

 

(а въъъййй, де са намесих и аз, къде са ритат Атовете!:hilezh:)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...