Jump to content

Retrofit на задни паркторници за Аudi A3 8P


POPCORN

Recommended Posts

Някой от колегите правил ли го е?И ако го е правил, може ли да ми каже откъде е купувал държачите на сензорите ???Гледах вчера в etka не можах да намеря номер нещо...Мерси предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мисля че вървят заедно с задната броня.Аз когато си слагах парктроник държачите ги свалих от бронята.После ще видя за номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги можеш да пробиеш дупки на твоята, някъде по интернет имаше точните размери къде и колко големи трябва да са.

Това не е цигания в никакъв случай и хората по чужбина си го правят редовно.

Ако не, може да опиташ в някоя морга бартер + леко доплащане, но не е оферта.

Най-добрия вариант е facelift s line задна броня с дупки, но там си е цифра и са редки :).

 

EDIT: Иначе @joro09 го прави, питай него за държачите.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих така наречения "bumper repair", където ги има оригиналните номера на държачите за сензорите. Всичко ор'гиналдЪ разбира се. Държач, О-пръстен. Проектът набира скорост с пълна сила....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.02.2017 г. at 10:44, georgiivanov написа:

Мисля че вървят заедно с задната броня.Аз когато си слагах парктроник държачите ги свалих от бронята.После ще видя за номер.

Точно за теб бях вадил преди време оригиналните номера. Намерих из архивът изображенията, и номерата лъснаха. Интересното е, че в новата ЕТКА 7.5 вече ги няма. Но, хубаво нещо е човек да си държи архив :).

Screen_Shot925.png

Screen_Shot928.png

 

Търсените от Васко (@POPCORN) са:

 

Screen_Shot1610.png

 

Screen_Shot1611.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема я знаеме. За целта съм си приготвил и EEPROM файлът на парктроника. Ако стане "джиш", ще го префлашваме. Васко добре знае, че няма да го оставя "в небитието" (все пак ми е VIP клиент). При него, даже и да се закучат нещата (не е като да не са се закучвали не веднъж), копая докато направиме нещата без никакъв компромис. Просто той се е перфекционист (в изискванията), а аз държа винаги да си изпипвам нещата до последния детайл. За това се и сработихме така добре.

 

P.S.

Е'баси и четките си набих в този пост :D . Както казваше един преподавател в университета: "Скромността е за тези, които нямат други качества! :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:Няма как да не е знаеш темата,ти си с най голямо участие и полезни съвети!

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми предложиха да ми сложат парктроник от фирмата, която ми сложи алармата. За 200 лева щяло да стане като оригинално. Не се навих тогава, но се га се замислям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как за 200 лв да стане оригинално.Само труда-монтажа ще е около 80-100.Няма да е по CAN,с вътрешно вградени парктроници и меню на дисплея на таблото!

При мен със всичко 2ра употреба по груби сметки модул 80лв,датчици 160,инсталация 50,зумер 35,уплтнения за броня и такива за датчиците(не са задължителни вторите),кабели и консумативи-20-25лв.И тези цени са най ниските за БГ.

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За работа не съм виждал такъв като Пламен затова и предпочитам той да ми разглабя вместо аз. Винаги съм търсил точно такъв човек така да се отнася с колата ми. Хубавото е , че доста от случайте мислиме еднакво ??

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва колата да е фейслифт за да го имаш и пак не е казсно, защото някои не слагат парктроници по can. Таблото трябва дс е фейсово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги. Искам да попитам дали ако взема този парктроник: https://www.olx.bg/ad/chisto-nov-originalen-zaden-parktronik-za-audi-a3-8p-ID6M8MT.html   ще може да се монтира безпроблемно на А3 8П 2004г.? И според Вас има ли всичко необходимо за монтажа или ще трябва и други неща да се купуват? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човека е писал, че е над 600 лв. в обявата и наистина е толкова, по ЕТКА около 620.

Освен това го продава Ванката, който по-принцип е пичага като е в кондиция ;).

Винаги можеш да го разпиташ за допълнително инфо и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за рекламата :zustimm:. Иначе парктроникът си е чисто нов и цената мисля, че е разумна. Гледах тук във форума колеги, които са събирали частите от морги (втора употреба) им им излиза същото. Ама да не го обръщаме на продавалник тук, че не е редно :hilezh:. Ако някой се интересува може да се свърже с мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте. Някой запознат ли е кои датчици за парктроника (задния) поддържат графично изображение на RNS-E навигацията? Открих, че тези : 1S0-919-275-A се монтират на фейслифта, и би трябвало да са съвместими, но никъде не открих информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не поддържат. Оригиналните от 8Р с функция OPS са само комбинираните задни и предни от фейса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се навил да слагам оптичен парктроник ама изглежда на кола 2004г е много по-сложно отколкото си мислех. Четох че Can gateway преди фейса не бил съвместим със системата.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Ivan_Ch написа:

Четох че Can gateway преди фейса не бил съвместим със системата.. 

Ночно така. При първа генерация CAN Gateway, адресът на парктроника бе нещо си 70 и по мътни спомени. Докато на новите парктроници, адресът вече е 10-ти и вместо по CAN Comfort, вече са по CAN Drivetrain.. И протоколите са леко различни. За това, трябва да се подмени Gateway-a с 3-то поколение. До 2007-ма все още се ползва първо поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...