Jump to content

Проблем с изключване на режим ECON


AudiAvant

Recommended Posts

Здравейте колеги! Интересува ме мнение по следният проблем на А4 Б6 - имам фабрична печка която се активира автоматично само в комбинация в режим с включен климатроник и температура под 5 градуса! От няколко дни се включва сама на режим ECON, което досега беше невъзможно и не мога изключа ECONa и да мина на режим климатроник т.е работи само на парно и не тръгва климатроника! Някой има ли идея каква може да е причината?

Редактирано от AudiAvant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с невъзможността да се изключи ECON обикновено е свързано с проблем на климатичната инсталация. Трябва да се закачи на диагностик и да се видят какви грешки е записала и да се отстраняват проблемите. При мен беше така когато датчика за отчитане на налягене в системата беше дал фира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

След дълго обикаляне по всевъзможни майстори се установи че проблема не е по следните причини:

1. Макар че излиза грешка в датчика след смяна и проба с няколко други и зануляване на грешката тестването показва датчик налягане 

2. Липса на фреон-системата я дозаредиха 

3.Проверка на кабелите до датчика - изправни

4. Компресора е наред

ECON a продължава да е зацепен и не се изключва. Някакви идеи или на някой да му се е случвало подобно нещо?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко свети екона постоянно,това е защото се е вкл защитата  от свръхналягане в системата,причините може да са много,датчика на кл.радиатор или управлението на вентилатора за охл,,а може и самият климатроник да е дефектирал,и при мен понякога не се изк ,при вкл режим ауто,но ръчно мога,предполагам датчика прави проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При диагностиката всички системи могат да се включват принудително чрез програмата на Делфи като клапи, вентилатори, компресор и те тръгват. При зареждането с фреон се провери и налягането което се оказва че в нормални граници. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм собственик на а4 б7 и от скоро имам този проблем  econt не огасва....не ми свети чека за грешка....климатроника е зареден миналата година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги извинете за въпроса но не разбрах сега добре ли е или не е добре когато ECON бутона свети посточнно при температура над 5 градуса или не е добре? и ако е проблем какъв може да е той?

Редактирано от lacho.dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, герги написа:

Светещия постоянно бутон означава проблем с климатичната система,най-често липса на фреон.

това някой хора може и да не го разберат 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че бутона екон може да свети постоянно,но при вкл на режим ауто ако не загасне,значи има проблем

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Най-накрая проблема бе решен. Оказа се изгорял бушон. След обикаляне по толкова майстори, проби с 3 различни датчика, зареждане с фреон и какво ли не, се оказа един бушон проблема!!!!! А като грешка излиза датчик налягане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

колега кой е бушона можеш ли да ми кажеш.Тоя проблем го имам вече година абсолютно същия ЕСОН свети постоянно на диагностика дава за гршка на живи данни пише че е 31-2 атмосфери а на манометъра при майстора са 7-8 атмосфери сменях датчика и пак така сега компресора май ще сменям ако не е бушона 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа защото малко тайно го смениха не ми казаха кой е! Но замерваха доста време докато го открият и явно не си издават номера! :) Ако те интересува мога да ти дам телефон на майстора, който е в Хасково!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое му е толкова тайното, на капачката имате таблица с всички бушони, четеш и разбираш, какви са тия тайни, "майстори", телефони.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, AudiAvant написа:

Не мога да ти кажа защото малко тайно го смениха не ми казаха кой е! Но замерваха доста време докато го открият и явно не си издават номера! :) Ако те интересува мога да ти дам телефон на майстора, който е в Хасково!

Бе,той е горе-долу един с акъла си-Киро до "Мануела", другите са "жичкаджии", и един тарикат още на "Дондуков", който обаче е бог на "Мрецедес" и пипа тук-там някое Ауди...А, забравих Гроздан в бившето СБА, и там има опашка от "маркови" дрънгели...

 

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 22.03.2018 г. at 19:27, birolino написа:

Бе,той е горе-долу един с акъла си-Киро до "Мануела", другите са "жичкаджии", и един тарикат още на "Дондуков", който обаче е бог на "Мрецедес" и пипа тук-там някое Ауди...А, забравих Гроздан в бившето СБА, и там има опашка от "маркови" дрънгели...

 

При Киро го оправиха

На 22.03.2018 г. at 8:12, NIKO написа:

И кое му е толкова тайното, на капачката имате таблица с всички бушони, четеш и разбираш, какви са тия тайни, "майстори", телефони.......

Да бе ама явно гори друг бушон, щото няколко не можаха да открият проблема! Че изобщо става въпрос за бушон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, и при мен от един месец климатика дава ядове работи, спира, пак тръгва несигурна работа. Но днес така и не тръгна, пусках спирах ЕСON, но само топъл въздух, като че ли изобщо не зацепваше климатика. И сега вечерта ЕСОN постоянно свети. Някакви идей за проблема?

Ще се радвам и ако някой знае кой е този бушон, да го проверя първо него преди сервиза?

Препоръчайте човек който си разбира от работата в района на София и околието.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...