Jump to content

добавки кам бензина


Recommended Posts

а защо искаш да си слагаш добавка?

на мене много ми харесва как ми върви колата и въобще не се замислям за добаки, не виждам смисъла да давам излишни пари :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно няма лошо да слагаш добавки, но все пак не трябва да се прекалява. Естествено е всеки производител да препоръчва постоянна употреба на добавката, но мисля, че най-малкото се губи смисъла. Примерно ако ползваш добавка за почистване на дюзи, за какво да я слагаш постоянно, като дюзите (ако въобще се изчистят), ще са си чисти дълго време.

Има добавки, които хомогенизират горивото и изолират вредните примеси - но и това е нож с две остриета, защото тези неща или остават на дъното на резервоара във вид на утайка, или тръгват нагоре и ... :hilezh:

При всички положения, ако си решил да ползваш добавки, спазвай следните две условия:

1. Спазвай дозировката, която е указана от производителя;

2. Почисти си резервоара и се старай да му правиш профилактика по-често.

Поздави,

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм различни добавки - за повишаване на октановото число, за почистване на дюзите и инжекциона и т.н., но някакъв доловим ефект не съм установил.

С 98 колата върви перфектно.

С 95 (с добавки или не) аванса се обажда, но пак върви. Но смятам, че е нормално на резервоара пише 98 only

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам само със 100 октанов бензин и от опит ти казвам,че има голяма разлика в посока подобряване на всички параметри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм усетил такава разлика между 98 и 100.

А между другото в ръководството пише:

Use fuel specified. No advantage will be gained by use of higher octane fuels.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Use fuel specified. No advantage will be gained by use of higher octane fuels.

Използвайте препоръчаното гориво. При използване на горива с по-високо октаново число, няма никакъв положителен ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета! Когато си взех поредното Ауди,както и при другите го гледах за да ме слуша и както и много от Вас тук казват,че сипват 98,100 октана ,така и аз и плюс това и добавки. Добавките са химия и малко повече търговски трик ,що се отнася за тези който ползваме тук. В Италия например като търсих добавка зе колата на моя племеничка ,не намерих и мъжа и ми казва -"НЕ,колата трябва да се оправи ,а не времено да се реши проблема", викам тия пък на какви се правят!!!!!!??? и винагили я кара в сервиз и се оказа,че повечето хора го правят.Та да се върна на темата,че отплеснах :hilezh: Единствено от добавките което съм видял ефект е тази за почистване на дюзите,горивната система за пълна инжекция. Чуствасе отпушване на системата и колата има по-голям "ряс",но икономия никаква. След време колата взе да забива моцуната и аз пак добавка и така до следващия път,но се досещате ,че както колегата ААLEKSANDROV казва,че така не се оправя работата и какво следва-на доктор! Казвам на майстора какъв иепроблема ,а той се смее и ми казва-" Ти и със 150 октаяна и с хиляди добавки да и слагаш,нищо няма да да оправиш! Сипвай само 92Н и нямя да имаш проблем" Погледнах го позамислих се ,и си викам,Тоя се ебава със мен. Тръгвам след 2-3дни на път ,но бе по-нощите и спирам на един Шел ,а те зареждаха бензиностанцията от цистерната и ми викат 92Н има ,но за 95Н ще почакаш,а аз нямах време и също така достатъчно бензин и викам ще сипвам 92н и не съм се замислял много-много! Тръгнах и карам и проблеми никакви. Свърших си работа и на другия ден си тръгвам и пак бързам и газ по -магистралата и колата си дърпа и върви и без добавка! Майстора ми звънка и пита какво става нали идва при мен преди 3-4 дни и дали имам проблем,у иму казах ,че всичко е точно ,а той ми вика ,че пие бира! Отивам при него и го питам какво е пипал по-колата ми ,а той "Нищо и ми вика ела " ,отваря капачката на резервоара и ми вика "чети" ,а аз гледам,че пише да се сипва бензин 91Н- и той ми казва,"ето така си пилеете парите,а за да стигнат до това ,че да напишат с колко да се зарежда тази кола се занимава цяла лаборатория и аз съм влизал в подобна ,защото съм завършил ДВГ в Германия!" и от там-натам с малрко резервираност,че нашия бензин не е като хората ,почнах да сипвам САМО 92Н и няма ядове вече близо 10000км. С тези резервоари побираме-60-80л. и не спестяваме или губиме чак толкова от 20-30ст.на литър! В интерес нва истината този същия майстор веднъж ми бе препоръчал добавка и каза,че задължително се сипва когато е сменен бензиновия филтър.

П.С. Това което исках да ти кажа , Колегата АУДИ го е казал с две думи :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със и без добавка на 95 се чува аванса.. със ОМВ 100 е ОК всичко.. отвреме на време като сложа 95 слагам добавка (STP - поне я взимам тънкана :bia: ) и мисля че е по добре нали все пак има добавка но в действителност едва ли.. но защо пък да не я поглезя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената добавка за 95 е толуол или метанол,но в умерени количества.

Цитат(ivo !!!!! @ Feb 2 2007, 20:32)

Use fuel specified. No advantage will be gained by use of higher octane fuels.

Цитат(dreo !!!!! @ Feb 4 2009, 27:83)

Fuck the manuals

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Единствената добавка за 95 е толуол или метанол,но в умерени количества.

Цитат(ivo !!!!! @ Feb 2 2007, 20:32)

Use fuel specified. No advantage will be gained by use of higher octane fuels.

Цитат(dreo !!!!! @ Feb 4 2009, 27:83)

Fuck the manuals

хааааа, колегата ги разбира тия... моита така я покарах няколко резервоара и са е друга кола :rolleyes: А мнението ми по темата е,че 100 октановия не струва наи добре е 98н или 95н , а за добавка си слагаите СТП както си пише на етикета(мойе и малко по силно) има ефект но за почистването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...