Jump to content

Apple vs Samsung


Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Със сигурност нещата опират единствено до софтуер, а питането ми е защо тъй упорито продължават да не желаят да го оправят :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, HannoSLM said:

IPS матрица с умрели цветове, но за сметка на това висока консумация на ток, ниска резолюция на екрана

 

Ко? Това заключение направи, като гледаше снимка на дисплея айфоня на твоя телефон ли?:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, Wizi said:

Китайците са номер едно! Днес отново си поиграх с Xiaomi Mi Mix и смея да твърдя, че не само е най-доброто на пазара, но е и най-доброто вероятно до момента излизало някога на тази конкретно планета. Period.

Много би ми било интересно да споделиш малко повече за този модел, ако не излизаме твърде много извън темата :)

За да изразя някакво мнение - аз не съм критерий, често обичам да си сменям телефоните и съм минал през двете обсъждани системи и марки. Всяка от тях си има предимства и недостатъци, придържам се към максимата: на кой - което му е по-удобно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, Wizi said:

Със сигурност нещата опират единствено до софтуер, а питането ми е защо тъй упорито продължават да не желаят да го оправят :nixweiss:

Не е само софтуера, а също и оптиката (стъклата). Това е показателно, защото Ми5с, Микс и ноут 2 са с последно поколение сензори от Сони и въпреки това снимат много зле. Повече се чудя защо не слагат оптична стабилизация на камерите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, robobug said:

В момента  на практика няма разлика във възможностите на двете ОС.

Както и в недостатъците - пълно е и с бъгави приложения за иОС, както и с неработещи официални ъпдейти.

 

Освен ако не ползваш macbook, appletv и други apple-ски дивайси..... 

Ако приложенията за iOS са бъгави то при Андроид са направо отчайващи, сигурно 6/10 са пълен прах, че има проблеми чат пат при ъпдейтите е реално.....до някъде, щото ако има проблем се фиксва с доста голяма скорост за разлика от конкуренцията. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, goshevv said:

Много би ми било интересно да споделиш малко повече за този модел, ако не излизаме твърде много извън темата :)

 

Изработката на телефона не отстъпва по нищо на най-добрите телефони, дори не мисля, че може да се определи кой е по-добре изработен - той, някой iPhone 7 или последните Galaxy-та. Екранът е огромен! Меко казано. Още при самото включване на екрана има гарантиран WOW! ефект, който като се замисля е доста подсилен и това колко е тънка рамката около него. За мен най-голямото удоволствие от апарата е керамичното тяло, което е чисто и просто върховно! Брутално гладко и мега красиво! Телефонът спокойно може да се разгледа повече като едно бижу от колкото техническа играчка. 

 

Не съм сигурен от Самсунг и Епъл колко безсънни нощи са имали след като са го докоснали и те самите, но си мисля, че са поне няколко :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13/3/2017 at 15:51, Wizi написа:

 

Изработката на телефона не отстъпва по нищо на най-добрите телефони, дори не мисля, че може да се определи кой е по-добре изработен - той, някой iPhone 7 или последните Galaxy-та. Екранът е огромен! Меко казано. Още при самото включване на екрана има гарантиран WOW! ефект, който като се замисля е доста подсилен и това колко е тънка рамката около него. За мен най-голямото удоволствие от апарата е керамичното тяло, което е чисто и просто върховно! Брутално гладко и мега красиво! Телефонът спокойно може да се разгледа повече като едно бижу от колкото техническа играчка. 

 

Не съм сигурен от Самсунг и Епъл колко безсънни нощи са имали след като са го докоснали и те самите, но си мисля, че са поне няколко :)  

Wizi може ли да ми кажеш как е Ми Микса с Wifi-то? Един ютубър каза че на малко разстояние от рутера и започва да губи сигнал. Интересува ме защото телефона ми харесва и е един от вариантите за следващ смартфон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

 

В началото беше явно модерно и интересно да се копира всичко пред погледа им, но към днешна дата отказвам да проумея защо продължават да го правят толкова устремено. 

 

 

Всъщност ги съжалявам до известна степен и се поставям в следното им положение: срещу тях най-големият им конкурент произвежда освен физически своя телефон също така и изцяло софтуера към него, което в някои случаи е недостатък, но може да бъде и предимство. Самсунг обаче са вързани към Гъгъл за OS-а и няма грам мърдане и от там шансовете им да бъдат "оригинални" се намалява драстично. Нормално е да си толкова голям и да искаш идентичност, но с това копиране според мен грам не им се получава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам P7 от почти две години - няма да повторя. Гаден забиващ софтуер, самсунзи с по - слаби данни от моя работят по - добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Wizi може би крайната им цел е да сменят отдолу андроид с тяхна ОС и отгоре визуално да няма разлика и в същото време да има и всички сток приложения от андроид + достатъчно 3рд парти.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...