Jump to content

Разхода скочи


b0byo

Recommended Posts

Да, това е кофти вариант. А гумите за двете замервания същите ли са?

Питам само, щото на мен зимни -> летни ми дава 1.5 отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен откакто ми правиха синхронизация на валовете и ми регулираха дюзите стана същото. Разхода се вдигна малко  и на борда ми показва големи стойности към 9, а когато е студена 11-12 като колата върви доста по-добре от преди. Но като реален разход 8-8.5 градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги, от климатика е било, реших днес да пробвам без него и разхода пак си стана 7 , свалих няколко кила в тая сауна но поне разбрах от какво е . Сега вече ще се мисли варият за поправка 

Редактирано от b0byo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз започвам да се чудя, как този компресор ще качва толкова много, след като дори със климатика (климатроник) не усещам разлика във вървенето

дали е възможно ако е намялял фреона, защото не духа много "ледено" 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, и при мен е намалял малко,но нямам толкова голяма разлика,ако имаш съмнения за повишен разход ,наблюдавай я ,по табло,километри,моментен разход,със и без клим и ще си покаже от къде идва разликата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Сигурен ли си?

Зацепена е шайбата на климатика, след която има магнитен съединител, който е отворен при изключен климатик.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На AVF шайбата няма магнит и комптрсора върти постоянно или поне така ми обясни един майстор. Също и компресора е отляво, на AWX отдясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като се пусне товари двигателя и съответно увеличава разхода. Това че е зацепен постоянно не означава, че еднакво товари двигателя без значение дали е пуснат или не - за да почне да охлажда трябва да направи съответното налягане на фреона. Когато не е пуснат  климатика просто компресора се  върти на празен ход и не товари двигателя. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...