Jump to content

Пали трудно сутрин 2.8 30V


ilioooo82

Recommended Posts

Здравейте,мотора е 2.8 30v и пали много трудно сутрин.Интересното е,че колкото по-малко бензин има,толкова по-трудно пали.За да запали горе долу нормално бензина трябва да е поне на средата.След като запали след многото въртене първоначално не може да се изфорсира, все едно се дави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше този проблем, направи ми впечатление че зимата(разбирай го, когато е по-студено) го правеше всяка сутрин. Сега като е топло никакви ядове, смених свещи, ламбда сонда, кабелите са ок. Помпата е сменявана от предишния собственик и винаги държа резервоара на половината или нагоре(карам на газ). Така и не успях да открия проблема. Не съм пробвал да сменя горивния филтър. Дано намериш решение, ще следя темата с интерес :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Трябва да си провериш EVAP клапана - този който е върху кутията на въздушния филтър.

2. Трабва да си провериш вентилацията на бензиновите пари - отдолу под колата има тръбичка при преден десен калник. Там обикновено се набива кал. Мисля че имаше и една при резервоара, но тя е преливник, но нищо и там огледай.

3. Вечерта като паркираш, отхлаби капачката на резервоара и я остави така през нощта и на другия ден виж как ще запали, за да сме сигурни че там е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Смених ги заедно с бобината и нищо.Този проблем с надуването в капачката го оправих,но явно не е бил и там проблема.Изчистих бензиновите дюзи,помпата качва гориво до рейката(и нея смених),абе направо ще откача.Пробвах вечер да изпусна газта от тръбите да не вкарва през изпарител или дюзи и не та не.

Редактирано от ilioooo82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчици колянов\разпределителен вал , датчик температура охл. течност, диагностика?

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...