Jump to content

1.8Т (BFB) + Landi Renzo Omegas III OBD


Recommended Posts

Често се случва придърпването да го има само на газ. В този случай се спира ОБД комуникацията и в реално време се следят кнок сензорите за да се види кой цилиндър шикалкави.

После е лесно.

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Марто, при мен (и на двете Аудита) OBD-то не го свързвахме, направиха се настройки в движение като следяха тримовете на бензиновия комп и по него настроиха газовия комп. Не съм имал "присецвания" или друго, но при теб е твърде възможно да имаш заминаваща си бобина, свещ или датчик на Хол (engine speed sensor). На бензин може да не се усеща, но газта е по-капризна и там винаги си показва ако нещо не е в ред. С какви свещи си - аз карам с тези, които ги дават по каталог, мисля иридиеви бяха, купувал съм ги от @Raino преди да сложа ГИ. Имал съм проблеми и с бобини и както предлагат по-горе - разменяш ги една по една със нова докато намериш повредената. Аз също си мисля, че ще имаш записани грешки за misfire и в двата случая. Досега на А4-ката съм сменил 2 бобини и една бобина на А6-цата, като и в двата случая се усещаше придърпване при каране и то само на газ.

 

Относно опцията за подаване на бензин в случай на недостиг или бедна смес при каране на газ - не се усеща изобщо кога го прави, т.е. няма да видиш на ключа че минава на бензин. На моите и на двете коли тази опция е пусната от ден първи за всеки случай и не съм забелязал завишен разход на бензин от това. А6-цата минава около 2500-3000км с бензин за 50лв, а А4-ката около 1200-1500км. в зависимост от температурите навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вальо сигурно имаш право - бобините са си оригиналните от първите още - не от последните ревизии като им гледам външния вид.

Свещите са ми стандартните които свалих от колата при обслужването NGK-PFR6Q на около 2000 километра са,по принцип и на (B5)-цата ги сменях на 40.000км пробег заедно с газовия/те филтри.

Ще я закача пак да погледна дали има грешки,за missfire или нещо от сорта.

Рядко го прави и то само като загрее иначе проблеми няма никакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, VBI said:

А6-цата минава около 2500-3000км с бензин за 50лв, а А4-ката около 1200-1500км. в зависимост от температурите навън.

Ами на мен ТФСИ-то ми харчи по-малко бензин (от А4-ката).

 

Мисфайърите не е задължително да се запишат като грешка, гледат се броячите на всеки цилиндър в реално време. Което може да е проблем, при включена ОБД комуникация на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Както каза стоян гледат се мисфайърите в реално време и ще се види кой цилиндър прави проблеми, после се дири от къде. Прави се да довпръсква бензин при нужда, според мен най-добре да довпръсква всеки път от 4000 оборота нагоре. Първо се слага чип и после газ, защото тея пичаги (и с тоя ник авди-мавди много ми намирисва на един друг топ мастер) ти казват, че няма да има проблем с тяхната мега яка уредба, а после почват дамрънкат, че чипа ти не става, а в същото време друга кола с друга уредба с чип писан от един и същи човек се движи перфе на газ... И да не забравяме, че това е просто едно 1.8Т за което има куп информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за внимание и милите думи колега :) Много над моето ниво си и не мога се меря с теб... А и не мисля да пиша в тоя раздел вече, така че давай съвети каквито искаш.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах че си имал 2.7Т с Ланди и си имал проблеми, но като цяло системите и сервизите на Ланди и БРЦ са най-добри в България . Това ми е личното мнение и не го натрапвам, само споделям.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...