Jump to content

Смяна масло на Ауди 3,0 TDI 4х4 4F автоматик


bojko_78

Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам как точно се пълни филтъра с масло, че във Видин не мога да намеря майстор , който да знае как става.

Може и по телефона да се чуем.

0877107052

Благодаря, предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложат новия филтър, където стои наливаш вътре масло и после завиваш капака на кутията на филтъра.

 

Това предполага да си оставите половин литър за филтъра, да не сипете 8л в мотора и после още 05. във филтъра, че ще стане много. Може и над 0.5л да събира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш масления ,източваш маслото .Слагаш новия филтър ,сипваш 7,5 литра и палиш .Гледаш на щеката след това ако е в нормата тая половинка я сипи след като минеш 50-100 км .Но задължително си вземи нова шайбичка на болта на картера .Че отделно се взимат и никой не ти подговаря за нея .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ml7ko, не трябва ли новия филтър да се напълни с масло преди да се сложи? По-бързо да започне да се омаслява моторът и веригите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновено винаги се пълни филтъра с масло,ама знам ли някой може да е измислил друг странен начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ml7ko, не трябва ли новия филтър да се напълни с масло преди да се сложи? По-бързо да започне да се омаслява моторът и веригите

Аз си го сменям без да сипвам масло във филтъра

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като напълниш с масло се намалява риска да прескочи веригата докато я опъне обтегача. Даже и да са сменяни обтегачи и вериги не пречи да се застраховаш.

Не е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги немога да разбера какво точно държи маслото във филтърната кутия, някакъв клапан ли има и къде се намира. И ако има нещо такова да обясните каква е процедурата за да се източи маслото от филтърната кутия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има клапан, не знам точно как действа. На металните филтри е във филтъра и затова е хубаво да се купува качествен филтър. Тук е под кутията.

 

Аз мисля, че служи, за да не се изтича маслото от филтъра. Ако се случва е проблем.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този клапан е, когато се запуши филтъра маслото да минава директно без филтрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...