Jump to content

Мнение за конкретна обява A4 B8 2.0 TDI


Recommended Posts

Здравейте,

 

Насочил съм към закупуването на Audi A4 B8 2.0 TDI автоматик, произведена след 2013. Бюджетът ми е около 30000 лв.

Може ли да ме посъветвате:

  • Може ли някой да ми помогне да намеря сервизната история? Доколкото си спомням имаше колега от форума, който предоставя тази услуга, но в момента не мога да намеря кой беше. Също така ще съм благодарен, ако споделите опит как проверявате застрохавателна история, ако автомобилът е бил регистран в България.
  • Кой сервиз в София е препоръчителен да провери колата? Може ли да се вярва на Порше-Запад?
  • за какво да се оглеждам, докато пробвам колата?

 

Благодаря :)

Първата кола, която ще погледна е https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11507226665126023

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава е А4-ката,  дано да е купувана нова от България, по лесно ще и хванеш историята според мен и за удари, ако е имало нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@petrishki Какво му е на този двигател? Че и аз съм се насочил към такъв автомобил. Не съм фен на много бързите коли. Чудя се дали е достатъчно динамичен. Сега карам 115 кс и ми е добре, но и колата е по-малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено не е мотора, но не е това важното.

Щом сте се насочили към Ауди у ще давате тколкова пари, вземете си го куатро. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че куатрото е по-добре. Но за момента няма читави такива. Или са на много върховни цени. Аз търся по-нова и на по-малко километри. Ще чакаме колегата да каже впечатление от тази в темата. На каолите от автокъщите единственото, което ме притеснява е, че има голяма вероятност колата да е блъскана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че няма и един панел с оригинална боя. Един painting thickness meter ще покаже доста неща. Може и нещо над 2мм да излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

днес ходих на оглед. Оказа се, че колата е имала доста сериозен удар - според мен цялата предница е била подменена.

Търсенето продължава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази заглеждам, но нямам време сега да ходя до София.Някой да каже нещо за нея?

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11503655122840389

 

Колега, ако имаш време може да я погледнеш, само дето е над бюджета ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, vovelee said:

Оказа се, че колата е имала доста сериозен удар - според мен цялата предница е била подменена.

 

Привет, какви бяха признаците за това? От чисто любопитство питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Нова предна решетка (нямаше грам следи от употреба) 
  • нови подкалници от двете страни отпред (некадърно направени с изпочупени или липсващи крепежи) 
  • елементите бяха с различна боя. Предният капак не пасваше добре.
  • фаровете бяха одраскани по начин, който не възможно да бъдат одраскани спрямо състоянието на борните.

Дори не съм отварял капака да гледам двигател :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

здравейте отново :)

Искам да ви попитам някой закупувал ли е кола от DasWeltAuto и по-скоро от Порше София Запад?

В момента има кола, която влиза в бюджета ми и е с гаранция (макар реално да е със самоучастие поради особеностите на DasWeltAuto).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя позната си купи наскоро А3ка от тях - цената разбира се беше по-висока от на други сходни А3ки, но срещу това получаваш пълна история на колата, както и някаква гаранция - 6 месеца, която не съм сигурен колко е адекватна и какво покрива.

 

Като цяло бих казал, че ако ще си купуваш ауди на няколко години - това е мястото... другото е официално представителство на марката в Германия или друга страна :)

Иначе си купуваш "нов внос от Италия" и очакваш всякакви филми...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, redalex said:

.... но срещу това получаваш пълна история на колата, както и някаква гаранция - 6 месеца, която не съм сигурен колко е адекватна и какво покрива.

 

Единственият вариант да знаеш пълната история на колата е да я купиш чисто нова и да си я ползваш сам. На Горубляне не се въртят километражите само на продаваните там автомобили, но и километрите на автомобили на лизинг, ползвани от частни лица и търговски дружества, които на третата година ще бъдат върнати в официалното представителство, за да бъдат пуснати за продажба като сервизирани и с пълна история. Апропо, в официални представителства на два от трите най-популярни премиума у нас съм продавал автомобили, като на единия му манипулирахме километража по указания на вътрешния ни човек в представителството, а другия беше наводняван и го изправяхме три месеца преди гордо да застане в "second hand"-а на дилъра ( разбира се, срещу скромно възнаграждение за един от директорите). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запознат съм с такива истории и аз.

Но говоря за коли купени нови от тях Порше и върнати там. При този случай не мисля, че има нашенски простотии...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, self-made man написа:

Единственият вариант да знаеш пълната история на колата е да я купиш чисто нова и да си я ползваш сам. 

 

Най-точно казаното нещо във всички подобни теми!! Селфа винаги е на ниво и затова го уважавам!:gut:

Вече давах линкове от клиповете на руският немец Денис Рем за подобни "доказани километри" и "пълна история". :hilezh:

В един друг клип на друг спец пипнаха манипулирания километраж на Мерцедес S-claase чак след като провериха часовете работа(готовност) на еърбеговете. Всички други броячи бяха старателно превъртяни, но възглавниците бяха пропуснали.

Относно блъсканите коли: Какъвто и магьосник да е поправял кола след силен удар следите остават. Най-опасни са тези които са получили цялостни елементи от шасито на друга тоталка.:lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то тва е истината, макар, че и за дилърите в БГ се носят разни истории... 

Абе какъвто ти е късмета в крайна сметка тва е просто кола, нищо истински важно. 

Тъпото е че свикнахме с някакви сравнително големи мотори, разни премиуми и сега ако реши човек да си купува кола за парите от бюджета в темата ще трябва да се гледат разни дачии и лади, максимум октавия с мършав мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...