Jump to content

Проблем с Акумулатора


Denis Uzun

Recommended Posts

Здравейте, колеги наскоро си купих нов Акумулатор Варта Силвър 110 на 920 а за Ауди А6 4ф сутринта прави проблем при първо запалване,както си върти стартера рязко отказва мисля, че стартовият ток прави проблем,ако някои имал подобен случай, моля да пише. Акумулатора е на 2 седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих няма,днеска прегледаха колата и ми казаха че акумулатора трябва да бъде AGM дали е така?

Трябва ли Акумулатора да бъде VARTA SILVER AGM?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nikolay80 написа:

Каква точно е колата?Година,двигател и рама даже ако можеш да дадеш ще е полезно.

Ауди А6 4ф 3.00тди 2006г Няма старт стоп система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За старт стопа ясно.Не е задължително да има старт-стоп за да е с AGM оригинално.Но 2006 да е с AGM абсурд според мен.Във форума е пълно с коли с този мотор и такава година и не са с AGM-и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 С почти всички екстри е може би затова трябва да бъде AGM

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с почти всички екстри си става и нормален 110Ah акумулатор :)

car_bat.PNG

Редактирано от trackersoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замериха колата,замериха и акумулатора никаде няма проблем,сега времето застудя и този акумулатор не

преди 1 минута, trackersoft написа:

Колега, с почти всички екстри си става и нормален 110Ah акумулатор :)

Колега незнам вече какво да правя,акумулатора е на 2 седмици 

Just now, Denis Uzun написа:

 

 

Редактирано от Denis Uzun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е до сутринта или след няколко дни престои стартовият ток да умира?

От самото начало нямаше проблем времето захладня температурите паднаха започна да прави проблем.

С оригиналния акумулатор не съм имал проблеми.

Какво да правя? Дали да сменя акумулатора отново? Дали да взема AGM акумулатор?

 

video-1511199381.mp4

Редактирано от Denis Uzun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се правеше няква адаптация на вашите трактори като вземето нов акумулатор?И второто отиди в магазина и вземи друг акумулатор за 1-2 дена и виж дали ще прави така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

няма такова нещо с падането за ден два.

Ако колата е в ред и акумулатора не е съвсем умрял, без палене спокойно трябва да кара седмици.

При мен даже след 3-4 седмици без палене си пали от раз.

Зиме, лете, няма голяма разлика.

Според мен при теб е възможно някаква утечка да има.

Тука във форума имаше теми от колеги с подобен проблем. Много коварен проблем беше и трудно се засича.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, trackersoft написа:

Колега,

няма такова нещо с падането за ден два.

Ако колата е в ред и акумулатора не е съвсем умрял, без палене спокойно трябва да кара седмици.

При мен даже след 3-4 седмици без палене си пали от раз.

Зиме, лете, няма голяма разлика.

Според мен при теб е възможно някаква утечка да има.

Тука във форума имаше теми от колеги с подобен проблем. Много коварен проблем беше и трудно се засича.

 

Колега,

От един и същ магазин вече вземам 2 акумулатор, 1 издържа 2 месеца смениха го и ми дадоха 2. Сега и втория прави същия проблем. Преди да дадат 2 акумулатор измериха за самоотечка и измериха заряда на колата, няма проблеми. Но, защо пак с 2 акумулатор се получава така? Съмняваме, че акумулаторите са застояли в някой склад, и затова е този проблем. Може би трябва да върна акумулатора, и да взема от друг магазин. До сега бях с оригиналния си акумулатор и нямаше никакви проблеми. За последно стария ми акумулатор направи същия проблем, но е нормално за 11 години.

преди 35 минути, Denyo написа:

Нали се правеше няква адаптация на вашите трактори като вземето нов акумулатор?И второто отиди в магазина и вземи друг акумулатор за 1-2 дена и виж дали ще прави така.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем го имам и аз, само където като падне тока и после почва, отново да върти и пали. Не мога да го намеря и аз проблема. Проверявах за отечка и няма. Някой беше споменал, че може да е от дюза, но не знам... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Denis Uzun написа:

Възможно ли е до сутринта или след няколко дни престои стартовият ток да умира?

От самото начало нямаше проблем времето захладня температурите паднаха започна да прави проблем.

С оригиналния акумулатор не съм имал проблеми.

Какво да правя? Дали да сменя акумулатора отново? Дали да взема AGM акумулатор?

 

video-1511199381.mp4

Колега тва нещо, защо трака толкова? Акумулатора и моя светна индикацията днес. Ама си пали от ряз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,   като я запили и поработи примерно 5 мин на място после пали ли нормално  в рамките на час примерно ? Ако да  може да е слаб акумулатора .

Провери ли си кабелите ,   за лош контакт . ..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери за спукана клема на кабелите на акумулатора. Има един модел дето се пука и си я сваляш и слагаш и ако се не загледаш не се вижда. Научено по трудния начин. Навремето свалих сумати електрики, докато видя тази пуста клема. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един да мери с уред директно на акумулатора ,  като ти   прави парчета ако там не пада напрежението под 10 волта  , проблема е 100% кабел , клеми .. ако пада  вече е друго . .. стартер , някакви механични задържания и др. ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В TecDoc-а излиза AGM за 4F и затова го дават по магазините така. Просто не се мисли понякога, а каквото даде каталога е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той трябва да е AGM    защото иначе се  обезсмисля   контролирането на зареждането и следене на консуматорите ..  + това обикновените имат по малко цикли  мисля , че бяха не повече от 50 -100 цикъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...