Jump to content

Ауди А6 4ф няма парно


Georgi A6

Recommended Posts

Здравейте колеги имам следния проблем на ауди а6 4ф 2008г. 3.0тди. Парното го няма никакво, духа много хладко понякога започва да духа топло, но за малко и после пак студено, а понякога от пасажерската страна духа топло, а от към шофьора студено . Забелязах също,че извънградско като я карам почти винаги духа топло но в града на ниски обороти като работи духа студено. Загрява си на 90градуса, но духа студено!

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имa допълнителнa помпa зa циркулaциятa нa aнтифризa с двa клaпaнa отпред в дясно под корaтa нa чистaчките, тя нaй-често прaви проблемите. Рaзглобявa се и се чистят клaпaните, aко не помaгa новa или вторa употребa от фейслифт колa.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече трета сменям колега ( втора употреба) и ефект няма 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега в района да те закачи на vsds. Помпата е V50 - при "lower limit exceeded" помпата е заминала, при "open circuit" имаш скъсан кабел някъде по трасето. Но така като гледам няма да е тя - по скоро клапи. Потърси, има тема във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Може ли да кажеш как се обезвъздушава хубаво, защото мойта помпа дава грешка upper limit и бълбука като запаля. Четох някъде, че може да е трябва обезвъздушаване и затова да дава грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от маркуча там от дясно дето влиза в купето на него има пробка отвиваш и чакаш да тръгне хубаво антифриз

А иначе и на мене бълбука но поне има парно сега :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има и една горе под кората на чистачките до казанчето със спирачна течност, но май обезвъздушаването е сложна процедура при тия коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де аз за нея ти казвам други не знам къде има 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има и една долу под въздуховода на въздушния филтър. Трябва да свалиш въздуховода само, без да сваляш въздушния филтър и ще я видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги някой знае ли за тази същата а6тица трябва ли да се разглоби всичко отпред ( броня, радиатори и т.н. ) за да се смени термостата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/23/2017 at 21:47, Manniakk написа:

Цитиране на предходно мнение!

А има едни тръбички които вървят от скоростната кутия и влизат в радиатора те трябва ли да се отвият колега

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се и без да пада предницата, ама ще си нажулиш ръцете. Има една скоба на дебелия маркуч на термостата и най-лесно се маха с клещи с жило. Ако имаш ръждичка под гумения О пръстен я изчисти със скочбрайт да не протече новия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, kpematop написа:

Сменя се и без да пада предницата, ама ще си нажулиш ръцете. Има една скоба на дебелия маркуч на термостата и най-лесно се маха с клещи с жило. Ако имаш ръждичка под гумения О пръстен я изчисти със скочбрайт да не протече новия.

Днес го смених колега така или иначе всичко разглобвах отпред но го смених остана да обезвъздушавам че нещо парно не идва сега

Преди 13 часа, chefoukr написа:

Аз моя го смених без да смъквам предницата.Само освободих пистовия ремък.Малко е неудобно но става.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/25/2017 at 11:00, Manniakk написа:

Цитиране на предходно мнение!

Къде е третата колега освен тази под въздуховода на въздушния филтър и тази на маркуча за парното дето влиза в купето

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/25/2017 at 13:21, Georgi A6 написа:

Цитиране на предходно мнение!

При мен и над EGR охладитела има също пробка.Тая до под въздуховода нея знаех.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...