Jump to content

Избор на телефон до 4-500 лв.


Recommended Posts

Колеги, идват коледните празници и се започва голямото чудене какви подаръци да подберем. Аз се спрях на телефон в посоченият ценови клас, но си нямам и идея кое ще ми свърши работа, понеже избора е мнооого голям.  Гледам Lite серийте на Huawei, бюджетни версии на HTC, като серията U и тея бЕсни китайци Xiaomi, за които нямам никаква информация как се представят реално. Камерата задната трябва да е що годе хубава и да си прави снимки, като за телефон 2017, смятам РАМ под 3GB, не трябва да се дискутира и не държа дисплея да е по-голям от 5''. Какви са вашите наблюдения и кой какво ще ми препоръча

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, bonevstiliyan написа:

 ... но си нямам и идея кое ще ми свърши работа, понеже избора е мнооого голям...

За теб ли е подаръка? Претенции за гаранция имаш ли? С договор или свободна продажба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, от оператор ли ще купуваш или свободно? Държиш ли на адекватна гаранция или не? В случая можеш дори от OLX да вземеш, но там гаранцията не знам дали ще свърши работа или ще те отсвирят.

Xiaomi Mi A1 и Redmi Note 4 са в тоя ценови диапазон и са тазгодишни модели. И двата много ги хвалят. Първия върви с Android One, което го доближава до Нексус сериите относно получаване на бързи ъпдейти до последната версия на Андроид и секюрти пачовете предполагам. А1 е и с двойна камера. За другите две изброени марки да се включат други колеги, там не знам как стоят нещата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, МММ1 написа:

За теб ли е подаръка? Претенции за гаранция имаш ли? С договор или свободна продажба?

Подаръка е за майка ми и ще го взема от юагазин на изплащане с още два телефона

Преди 1 час, s7r3l0k написа:

Като за начало, от оператор ли ще купуваш или свободно? Държиш ли на адекватна гаранция или не? В случая можеш дори от OLX да вземеш, но там гаранцията не знам дали ще свърши работа или ще те отсвирят.

Xiaomi Mi A1 и Redmi Note 4 са в тоя ценови диапазон и са тазгодишни модели. И двата много ги хвалят. Първия върви с Android One, което го доближава до Нексус сериите относно получаване на бързи ъпдейти до последната версия на Андроид и секюрти пачовете предполагам. А1 е и с двойна камера. За другите две изброени марки да се включат други колеги, там не знам как стоят нещата.

 

Свободно ще се купува и с гаранция, от продавалник не ми вършат работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, МММ1 написа:

За теб ли е подаръка? Претенции за гаранция имаш ли? С договор или свободна продажба?

Подаръка е за майка ми и ще го взема от юагазин на изплащане с още два телефона

Преди 1 час, s7r3l0k написа:

Като за начало, от оператор ли ще купуваш или свободно? Държиш ли на адекватна гаранция или не? В случая можеш дори от OLX да вземеш, но там гаранцията не знам дали ще свърши работа или ще те отсвирят.

Xiaomi Mi A1 и Redmi Note 4 са в тоя ценови диапазон и са тазгодишни модели. И двата много ги хвалят. Първия върви с Android One, което го доближава до Нексус сериите относно получаване на бързи ъпдейти до последната версия на Андроид и секюрти пачовете предполагам. А1 е и с двойна камера. За другите две изброени марки да се включат други колеги, там не знам как стоят нещата.

 

Свободно ще се купува и с гаранция, от продавалник не ми вършат работа

Тези телефони са ОК и този първия ми харесва, но какво се случва с по-долната им серия...много ми хвалиха и по-ниския клас на Xiaomi. В момента се ползва Лумиа 650 и гледам нещо с такъв дисплей по възможност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За големината на дисплея няма какво особено да се каже, това предлагат. Разликата не е толкова фрапираща, поне за мен. ОЛЕД вариант няма (освен два модела от 2016), Xiaomi ползват IPS дисплеи. За по-ниския клас не знам, там се ползва SD435 който уж е по-добър от конкурентния Mediatek. Камерата на Редми 4x е сносна като за такъв бюджетен модел. Не съм се интересувал много от Редми 4, това са неща, които съм прочел преди време. Повечето познати, които предпочитат марката, направо скачат на Ноут серията или сега чакат да вземат А1 тънко. Единствения недостатък на тези модели според мен е, че не е активирано бързото зареждане, въпреки че го има като поддържана функция при SD625.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bonevstiliyan написа:

Подаръка е за майка ми ...

Huawei P10 Lite с гаранция от мобилен оператор. Бих ти препоръчал без Lite но е по висока цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bonevstiliyan написа:

Тея големи без бързо зареждане ще е кошмар...тя 3 часа няма да й стигат

Но и ще държи далеч повече. SD625 плюс 4100мАч батерия казват, че е много приятна комбинация. Конкретно Редми Ноут 4 е един от смартфоните с най-дълго издържаща батерия на пазара. А зареждането може да става вечерно време. Не е и задължително да се зарежда като падне до по-ниски % батерията. Не виждам къде е проблема.

Зареждането се коментираше в други форуми, че е между 2 и 3 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го мислиш, скачай смело и ще остане доволна:

 

http://allgsm.eu/samsung-smartfoni/123-118-samsung-galaxy-a5-2017-32gb-4g.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че на моето Редми 3с батерията е същата 4Ah и през зарядното на бившето ми Леново което е 2А върви процент на минута. И така до 90% после по-бавно последните 10%. Хич не го намирам за бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих препоръчал Xiaomi. Slotbg.com и citytel.bg не са титани в продажбата на мобилни телефони, но са се отзовавали навреме при необходимост и доставят бързо. Мисля, че не предлагат възможност за лизинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, bonevstiliyan написа:

Тея големи без бързо зареждане ще е кошмар...тя 3 часа няма да й стигат

 

Не спи викаш. И иска нонстоп връзка с родата 24 часа нон стоп. Айде стига шегички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември купих на жената Ксиоми 4Х Про за 310лв с две год.гаранция. С българско меню и тн. Просто е перфектна изработка и възможност за парите. Приятели в Чехия с този модел купени по- рано от мен също са много доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...