Jump to content

проблем с цилиндъра.


Germanecaa

Recommended Posts

Привет колеги , днес минах  около 130-40км и спрях на една бензиностанция  при престоя се чу някакъв странен звук като че ли нещо се спука, звука беше близък до ,,трак'' и работата на двигателя веднага  се промени , криво ляво се пребрах до вкъщи веднага я закачих на ваг ком излезна следната грешка. след това веднага смених дюзата на  1 - ви цилиндър работата си остана същата...   кабелите са здрави ... компресия има ... колата е след сменена глава  "дойде с паснати клапани" така и я сложих . някакви идеи ? съмняват ме клапаните... 

25520181_708643036012401_1496788750_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдих Комресията на очи защото нямах уред за замерване но днес като получих компресиомера закачих го на 1 - ви цилиндър - стрелкта не помръдва. За съжеление главата излезна заваряна на 1 ви цилиндър.! Шибана история явно затова леглото на клапана беше на 4 парчета.,,главата е купена от колега тук в форума няма да споменавам имена живи и здрави но не е коректно да се казва една мъжка дума а в същото време да е съвсем различно."Главата я пращам в София да оправят леглото.

Редактирано от Germanecaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те обикновено вадят ли се леглата(оригиналните),после някои набиват такива правени на струг и не карат дълго време!Пък такива педали дето си продават боклуците не са за коментар,най вероятно въпросният я взел за без пари щот е била пукната и е решил да я замаже да изкара някой лев!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, bobi1234 написа:

Те обикновено вадят ли се леглата(оригиналните),после някои набиват такива правени на струг и не карат дълго време!Пък такива педали дето си продават боклуците не са за коментар,най вероятно въпросният я взел за без пари щот е била пукната и е решил да я замаже да изкара някой лев!

 

преди 20 минути, bobi1234 написа:

Те обикновено вадят ли се леглата(оригиналните),после някои набиват такива правени на струг и не карат дълго време!Пък такива педали дето си продават боклуците не са за коментар,най вероятно въпросният я взел за без пари щот е била пукната и е решил да я замаже да изкара някой лев!

 

Незнам дали се вадят оригиналните , но ще я дам да я поправят да видим резултата , а колкото до продавача даде ми я за 600лв

.с паснати клапани ,  пък аз обърнах внимание (просто за проверка )проверих на 4 - ти цилиндър клапаните извадих ги виждаше се че всичко беше паснато добре ... не обърнах внимание на останалите ако бях извадил на 1-ви цил.щях да забележа заварката макар че е правена от профессионалист ( поне заварката е добре направена ) и дори трудно забележима до такава степен заличена. С главата имам около 30 000км. Нямах ядове с антифриза.Ще пиша за резултата от набиването и райбероването на новия салник.

преди 20 минути, bobi1234 написа:

Те обикновено вадят ли се леглата(оригиналните),после някои набиват такива правени на струг и не карат дълго време!Пък такива педали дето си продават боклуците не са за коментар,най вероятно въпросният я взел за без пари щот е била пукната и е решил да я замаже да изкара някой 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Салника го направиха колеги,утре ще монтирам главата.а да питам някакво развитие с главите да има ? Има ли пуснати нови глави където  да е решен проблема с пукането ? До колкото знам пукат на първи цилиндър  имам вече 2 глави спукани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малка вероятност да спука глава,е такава,завършваща накрая с индекс ''C''.

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013) - тип 8P - AUDI CLUB BULGARIA (Ауди Клуб България)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера завършва на B.такава с крайната буква C къде мога да намеря търсех по магазините но там ми предлагат с крайна буква а някаква japanparts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех нова за 1230 някаква испанска 1 година вече за сега няма проблем но по добре нова от колкото стара е после два пъти работа става

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...