petrishki

Избор на камера за колата

Recommended Posts

Иска ми се да си закупя камера за колата, спрял съм се на два модела към момента:

https://www.amazon.co.uk/Recorder-170°Wide-Detection-Parking-G-sensor-Black/dp/B06Y2C986L/

https://www.amazon.co.uk/Dash-Cam-3-5-camera-Built-Black/dp/B0756ZCPNQ

Повече от 100-120лв не ми се дават за тая джаджа. Може ли в тоя бюджет да се вземе нещо прилично? 

И на двете има видеа в ревютата, но са ужасни, чак си мисля че са ги качили в 480п или 640п....

Иначе рейтинга им е добър.

Ако ползвате вие нещо, давайте предложения :)

отваряш OLX и си избираш от днес за утре.... даже може и в Пампорово да ти я докарат :hilezh:

И задължително я носиш да и правят вуду магия, че гледай на Явор камерата какви неща снима- коли в насрещното, падащи предмети върху колата:hilezh:

Вуду магия ми направиха в ЛевИнс :D

От olx взех една мишка, много модерна преди години, от един нърд, даже ме привика пред ректората на СУ, да не му открадна техниката:D

Тия камери повечето им функции май са без особен смисъл.

В другата тема се препоръчва един и същ модел от септември насам, толко ли пък да е модерна не знам. Цената е по-ниска от на тия. та се зачудих ...

Teя камери последно имат ли някаква съдебна тежест, важат ли като доказателство в България, или си ги возите само за да качвате клипчета по форумите после? :hilezh:

При определени ситуации могат да добият тежест. Примерно спираш на светофар, пред теб пернишкия голф включва задна и те удря. Тогава камерата помага.

3 hours ago, Audi_FeN_1 said:

Teя камери последно имат ли някаква съдебна тежест, важат ли като доказателство в България, или си ги возите само за да качвате клипчета по форумите после? :hilezh:

ако видео материалът е "събран" по подходящия начин, и въпреки това мисля че съдията има право да го отхвърли по собствено усмотрение. Но е като с презервативите историята, по-добре да го имаш пък после ще видиме какво къде.

Винаги може да се погледне само за справка , а и върши работа да изкара от главата на другия участник в ПТП, мисли за някакви завъртяни лъжи...

Бих ти препоръчал Yi Dash Cam - марка на Xiaomi, които правят много качествена техника. Освен, че е с хубав сензор, има хубаво приложение за телефон, с което да си сваляш клиповете. https://m.aliexpress.com/item/32624105206.html

Може да я има и в България на - аз я поръчах от горния линк и дойде за 2 седмици до пощата. 

Отваряш тубата, пускаш си някой epic crash компилация и гледаш - отдолу на повечето пише какъв е регистратора ;) Аресваш и така !

Edited by Vitcig

Към днешна дата от aliexpress със сигурност някой да каже колко беше тавана на поръчката като стойност,преди да ти се наложи да ходиш в митници и да се занимаваш с мито и ДДС?

Мерси предварително.

Преди 5 часа, PESHO OT MARS написа:

Какъвто и преди три години....

И той е със 100% сигурност?

На 12/28/2017 at 21:10, Audi_FeN_1 написа:

Да, имат !

Защо не обърнете внимание на огледалата с вградена камера, гпс и т.н.
Има добри модели за под и около 200 лв.